Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 13. 4. 2021
Líbí se mi

Igor Bareš...15.4.1966

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 13. 4. 2021
Líbí se mi
Igor Bareš...15.4.1966

Igor Bareš...15.4.1966

Igor Bareš pochází z Olomouce, narodil se v roce 1966. Jako malý chlapec chtěl být lesníkem nebo zaměstnancem v ZOO, nakonec se z něho stal herec.Vystudoval JAMU v Brně, během studií hostoval v Divadle bratří Mrštíků. V roce 1991 se stal členem Národního divadla v Brně. V tomto divadle účinkoval ve hrách Kral Lear, kde představoval Edmunda. Za svoji roli v Hamletovi byl nominován na Cenu Alfréda Radoka V roce 1997 byl pro změnu nominován na cenu Thálie díky svému ztvárnění postavy Raskolnikova v přepisu románu Zločin a Trest.

V roce 1993 se jako náboženský fanatik objevil ve filmu KRUTÉ PROMĚNY. Do širokého povědomí se dostal díky filmu VÝLET z roku 2002. Na Tribeca film festivalu získal cenu za mužský herecký výkon a byl nominován na Českého lva. Mezi další významné filmy v jeho kariéře lze například jmenovat SLUNĚČNÍ STÁT, kde si zahrál Milana nebo komedii Věry Chytilové HEZKÉ CHVILKY BEZ ZÁRUKY.

Také si zahrál ve spoustě televizních inscenacích nebo seriálech. Mezi ty jeho všeobecně známe seriálové role patří smolař Harry z POJIŠŤOVNY ŠTĚSTÍ nebo Jan, otec rodiny v seriálu HORÁKOVI.

Igor vystudoval Střední školu zemědělskou. Zjistil ale, že opravování strojů je strašný stereotyp, a tak si podal přihlášku na JAMU. Na JAMU začal pít. Už začátkem školy se mu pití, milostné problémy a učení vymkly z rukou. Z vlastního rozhodnutí odešel na protialkoholickou léčbu. Přestože absolvoval léčení, pití se úplně nezbavil. A právě ve svých alkoholických obdobích se několikrát pokusil i o demonstrativní sebevraždy. I přes tyto problémy hraje divadlo. Nejdřív v Divadle bří Mrštíků a od roku 1991 v Mahenově činohře Národního divadla Brno. Tam mu režisér Zdeněk Kaloč dává velké role. Například Hamleta, za kterého je pak nominován na cenu A. Radoka. A právě u jeho zkoušení se znovu připomene rodové prokletí. Průjmy a bolesti břicha vedou až do Nemocnice na Žlutém kopci v Brně, kde se Igor dozví, že trpí vážnou Crohnovou chorobou. Je to zánětlivé střevní onemocnění, které se většinou vrací a znamená opakované operace.

Jeho manželkou je herečka Antonie Talacková, s níž má dvě děti. Z předchozího manželství má dceru.

Ona byla kráska, on zvíře. Igor Bareš a Antonie Talacková u Jana Čenského |  Dvojka

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 4. 2021

Mlaďas , hodně štěstí a zdraví Igore

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 4. 2021

Krásné půlkulatiny přeji a hodně zdraví

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 15. 4. 2021

Hlavně to zdraví...ta Crohnova nemoc je potvora.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.