Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

GÁBINA ŽENA S.R.O.
GÁBINA ŽENA S.R.O.
Vloženo 13. 9. 2013
Líbí se mi

I když to někdy nejde, prostě slaďuj!

GÁBINA ŽENA S.R.O.
GÁBINA ŽENA S.R.O.
Vloženo 13. 9. 2013
Líbí se mi
I když to někdy nejde, prostě slaďuj!

I když to někdy nejde, prostě slaďuj!

Podělte se s Gábinou o názory na harmonizaci a slaďování práce a rodiny!

I když to někdy nejde – nikdy to nevzdávej a prostě slaďuj

Slaďování osobního a pracovního života je dlouhodobý proces. Už slovo slaďování je toho důkazem. Nemluvíme o sladění, sladím a hotovo mámJ. Slaďuji, stále a pořád dokola, někdy lépe, někdy hůř, někdy zcela, někdy vůbec, ale pořád se snažím, každý krůček mě posouvá k mému vysněnému cíli. K pohodě a vyrovnanosti jak v práci, tak doma. V akademických kruzích se používá dokonce úplně jiné slovo a to harmonizace. A musím se přiznat, že mě osobně asi vyhovuje i v praxi. Má v sobě totiž to něco, pro co, to vše podstupujeme – harmonii.

Dalším důkazem jsem i já. Můj poslední příspěvek už trochu šedne a já se o moc dál neposunula. Stále já míním a mé děti mění, a taky můj manžel, můj zaměstnavatel, moje trenérka a hlavně já sama. A díky tomu jsem občas terčem vtipných poznámek: tak to teda pěkně slaďuješ, nestíháš, jazyk na vestě, práce plno, doma děti, nepořádek a nevybalený kufr už druhý týden. Tak to moc nefunguje, že? Taky to znáte?

A přesto se nevzdávám, pořád jsem tvrdošíjným zastáncem nutnosti věnovat slaďování/harmonizaci rodiny a práce pozornost na všech frontách. I s úspěchy i s neúspěchy tohoto procesu. Oni nás totiž obě verze něco učí. Učí nás, že to co opravdu chceme a má pro nás význam a smysl, není jednoduché, není rychlé a už vůbec to není zadarmo. Že každý úspěch jsou spousty malých neúspěchů, vložený čas a energie a hlavně víra. Víra, že to, k čemu míříme, má smysl.

A co je pro úspěch jakéhokoliv rozhodnutí nejdůležitější? Že si uvědomíte, co chcete, co je pro vás důležité a jaký má vaše snažení směr. Dnešní doba už nám, hlavně ženám, nepřipravuje dilemata tipu – chci mít rodinu, nebo chci mít dobrou a sebenaplňující práci. Máme možnost obojího, stejně jako muži. Rodina, nebo lépe řečeno osobní život, a práce jsou pro nás všechny, dvě zásadní oblasti našich životů a hledání jejich rovnováhy je logickým a přirozeným procesem. Pro spokojený a vyrovnaný život nestačí být spokojený a vyrovnaný na jedné straně. Obě jsou totiž na sobě závislé a jedna od druhé přebírá to dobré, ale i to špatné. Představte si dětskou houpačku, na jedné straně vy a práce, na druhé straně vy a vaše rodina, váš osobní život. Pokud se obě strany nesladí, budete vždycky jednou nohou dole a druhou nahoře, ale pokaždé jste to vy, vnímáte ten rozpor? Nemůžu přeci být jednou nohou nahoře a druhou o krok níž a myslet si, že takto vydržím dlouhá léta nespadnout.

A víte proč? Protože je to jeden celek, jeden život - jsme to my. My doma, my v práci, my při sportu, my se bavící. Smyslem veškerých aktivit, ať už biologických procesů, nebo psychických pochodů, živých organismů je hledání rovnováhy – homeostázi. Aby mohli zdravě žít.

Takže závěr? Smysluplný a povzbuzující? Stále stejný – jsme to my. My, kdo může s něčím hnout, něco změnit, něco stvořit, nebo neměnit nic, pokud je to žádoucí. A to je báječný závěr, nemyslíte?

A tak mě napadá, pojďme s něčím hnout, společně, tady a teď…napište mi, která vaše denní aktivita vás nejvíc baví a kterou máte nejméně rády? A kterou z těchto dvou činností děláte za den častěji, nebo déle? Já vám o tom příště napíšu taky.

Harmonizování zdarJ

Gábina 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 1. 8. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

někdy je vše hodně náročné

Odpovědět
Babina
Babina 25. 5. 2014

někdy je to velice náročné sladit vše okolo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 332
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.