Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alice
Alice
Vloženo 11. 2. 2021
Líbí se mi

Hotelový host

Alice
Alice
Vloženo 11. 2. 2021
Líbí se mi
Hotelový host

Hotelový host

Eliška zaťukala na dveře pokoje číslo 218, zavolala:  pokojová služba, vaše snídaně…. a čekala až host otevře.

Tenhle host byl divný, fakt divný, už pár morousů zažila, tak mohla porovnávat. Peněz měl evidentně dost, jinak by si nemohl dovolit bydlet v tomhle nóbl hotelu už 3 měsíce. Skoro nevycházel, moc nemluvil, jen dost pil. Pokojské každý den uklízely nějaké prázdné láhve. S ostatními zaměstnanci se vsadili, proč tu vlastně bydlí, každý má nějaký tip, ale Eliška pochybuje, jestli se to dozví. Ona vsadila na smrtelnou nemoc a propíjení uspořených peněz, ne že by mu to přála, ale vyhrát 5.000,- by se jí opravdu hodilo.

Karel slyšel ťukání na dveře jen tak v polospánku. Proč si snídani objednal na takhle brzo? Chtěl jsem se jít proběhnout, vůbec jsem včera nechtěl pít, ale ta láhev si mě úplně magicky přitáhla. Ranní běh asi odložím na jindy. Dám si snídani a pak….pak co…. Karle seber se, říkal si v duchu pro sebe, toho pití už bylo dost. I když jeho život, jeho lásky, všechno je pryč. 

Ještě před dvěma lety vedl spořádaný život běžného občana s běžnou prací, s manželkou a dvěma dětmi. Až do té chvíle, než výjimečně vsadil svá osudová čísla v loterii a vyhrál jackpot. To byl začátek jeho konce. Nejdřív se s manželkou radovali, pořídili si spoustu zbytečností, o kterých dřív jen snili, drahé hodinky a prsten s diamantem a luxusní dovolenou, dělali radost příbuzným, tchánovi novým autem, novou kuchyní pro švagrovou a sestře zaplatil stáž v prestižní americké firmě. Taky si pořídili nový dům, nové koníčky a ano, taky nové kamarády. Doma se moc nepotkávali, protože každý měl své zájmy a ty tak nějak nebyly společné. Jejich život ale byl pohádka. Alespoň pro okolí. A pro Karla. Karel byl spokojený a myslel si, že jeho žena také. Až do té chvíle, než se domů vrátil ze slavnosti vítání nových členů klubu a našel svou ženu, lásku jeho života, s jedním jeho „kamarádem“ v situaci nadmíru choulostivé. Všechno se mu zhroutilo jak domeček z karet. Stál tam, zíral na ně a myslel si, že se mu to jen zdá. Ale jeho žena řekla: už tě nemám ráda, chci se rozvést. Tehdy se otočil, sbalil si kufr, sedl do auta a jel a jel a jel, dokud mu kontrolka paliva neřekla: hochu, už to stačí. Zastavil u prvního hotelu a teď je prostě tady. Už 3 měsíce.

Ťukání na dveře se ozvalo znovu, odhodil prudce deku až spadla na zem a vstal. Cestou ke dveřím kopl do prázdné láhve od vína. Ne, dnes už opravdu nebudu pít a jeho oči zabloudily ke stolku, kde stály ještě 2 plné láhve.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 13. 2. 2021

v podstatě běžná situace, skoro 50% manželství končí rozvodem....ať jsou chudí, nebo bohatí...akorát tedy dotyčný "chlastem" nic nevyřeší

Odpovědět
Jana Siff Srami
Jana Siff Srami 13. 2. 2021

njn, smutné

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 2. 2021

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 2. 2021

i to je život, který mimochodem ukazuje, že peníze kazí lidi

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 364
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.