Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JANE H.
JANE H.
Vloženo 31. 3. 2015
Líbí se mi

Febiofest trochu jinak

JANE H.
JANE H.
Vloženo 31. 3. 2015
Líbí se mi
Febiofest trochu jinak

Febiofest trochu jinak

Jana a její článek o Febiofestu. Zhlédly jste také nějaký z filmů?

Febiofest, neboli mezinárodní filmový festival pod vedením Fera Feniče.

 

Týden plný filmů, které třeba jinak neuvidíte, filmů, kde oceníte snahu herců, režiséra a zamyslíte se nad námětem. Týden, který je doslova nabitý, protože nestíháte běhat ze  sálu do sálu.

Pro mě byl tento rok úplně první, kdy jsem podobný festival absolvovala. Vždy mě zajímalo, jaké to je, chodit v rámci festivalu na filmy a užívat si to.

Nicméně osud mě zavál na casting poroty a já se nakonec stala jedním ze 33 porotců. No a pak to začalo. Do rukou jsem dostala rozpis filmů, které musím navštívit!
Když jsem to viděla, teprve v ten moment mi došlo, že to taková legrace nebude. Pracuji do 18hod., takže po práci honem do kina. Konec filmů po půlnoci, v době, kdy mi nejede domů žádný autobus, takže točím denně 140km autem. Do toho kupuji jídlo a pití, abych v kině prežila .

Káva je tu jasná věc, protože vidět třeba tři filmy za sebou je docela namáhavé a pamatovat si o čem jsou, napsat si pár poznámek na závěrečné hodnocení je nutností.

Dva pracovní dny za mnou a čeká mě víkend. Rozpis zní: v 10hod. ráno nástup, končíme kolem23hod. Odpoledne tam jsou čtyři hodinky volna. Uff.

Přesto mám úsměv na tváři, protože vidím spoustu zajímavých filmových snímků, snažím se na každý film dívat očima porotce. Vnímám jak kameru, střih, herce, scénář a co nám vlastně film chce říct.

Poznávám spoustu lidí, kteří stejně jako já dobrovolně sedí v porotě a plní úkoly. Komunikujeme spolu, sdělujeme si názory, protože každý z nás je jiný a každému se  líbí něco jiného, což je vidět i ve výsledch. Film, pro který jsem vůbec nehlasovala, vyhrává!

Končí filmový týden a s tím i moje druhá dobrovolná práce, která mi přinesla nové kontakty, poznala jsem fajn lidi a naučila se vnímat věci tj. filmy jinak. Ale řeknu vám jednu věc, pěkně mě bolí zadek

Jak se hlasuje? Do rukou jsme dostali lístek kam jsme měli napsat 3 top filmy a co se nám na nich líbilo. Pak se hlasy sčítaly. Samozřejmě, každý porotce musel film vidět, psala se tu docházka jako ve škole!

I letos jsem tiše záviděla filmovým fanouškům, kteří si jen tak, když se jim chce zajdou do kina, užijí si film a nebo naopak odejdou, pokud se jim to nelíbí. Jako porotce, musíte setrvat i když snímek ve vás nevzbuzuje nadšení, zkrátka musíte mu dát šanci.

 

Febiofest opustil Prahu a řítí se do regionů - přehled najdete zde.

Zajdete na nějaký film a napíšete mi, jak se vám líbíl?

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 2. 4. 2015

Také jsem o něm slyšela.

Odpovědět
heenna
heenna 2. 4. 2015

Odpovědět
konatovka
konatovka 2. 4. 2015

Zprávy o Febiofestu se dozvídám z televize, je to dobrý projekt.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 766
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.