Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Duch
Duch
Vloženo 11. 7. 2014
Líbí se mi

Estrogenový nářez aneb kolik je ho přiměřeně?

Duch
Duch
Vloženo 11. 7. 2014
Líbí se mi
Estrogenový nářez aneb kolik je ho přiměřeně?

Estrogenový nářez aneb kolik je ho přiměřeně?

„Na mě je tady nějak moc estrogenu“, zaznělo sarkasticky za mými zády.

Tak to se musím otočit. Prostě musím.

Před naší zdí u recepce Pracovny stála drobná nenápadná žena, které ještě na tváři zůstal viset ten škodolibý náznak poloúsměvu, který vysílala asi tak o metr nahoru, kde měl hlavu její urostlý posluchač.  V Pracovně ten den probíhal nějaký workshop pro větší firmu a kromě žen se našel i jeden muž. Energický švihák, který (ne)překvapivě celé té ženské skupině přednášel.  V téhle chvíli měli přestávku.

V hlavě mi to začalo šrotovat, v žilách pobublávat.

Jak jako moc estrogenu? Jak to myslí? Nelíbí se jí tu?... Je to pro ni něco jako zženštělé?  Ale co je vlastně zženštělé? Jakože přespříliš ženské? A co to jako znamená? Dyť ke všemu zrovna kouká na zeď plnou portrétů žen, které jsou známé celá staletí, ale třeba i pár měsíců, ale které „něco“ pro nás všechny a třeba i pro celý svět (muže rozhodně nevyjímaje) znamenaly a znamenají.  Asi nestojí před Matkou Terezou, tak že by koukala na Madeleine Albrightovou? Ne, ne, stojí spíš před Meryl Streep a Mona Lisou… Ale že by tyhle byly tím překypujícím gejzírem estrogenu? Blbost.  Ale vedle je Brigitte Bardot. To bude ono. Teda to bude ona! Je to přece klasické klišé  blond krasavice. Takže BB coby  smyslná, okouzlující a fenomenální bloncka bude tím odsouzeníhodným estrogenovým přebíječem. Proč? Protože byla a je krásná  a sexy a dokonalá a ikonická a úžasná a strhující  a vůbec všechno?

Ach jo. No, chudák BB.  Ale ona v  tom nakonec nebude sama. Té drobné nenápadné návštěvnici naší Pracovny se zřejmě nelíbilo ani v naší fialovo-bílé  Pracovně ve stylu Provence, kterou korunuje výstavka krajkových a perličkových šperků, mašličkových čelenek, slaďoučkých marmelád, roztomilých maňásků, květovaných bločků, pletených košíčků a malovaných krabiček od našich šikovných a námi tolik obdivovaných žen. No jo, no, zase ženy. A máme jich plný Katalog a ten je taky všude.

Ježiš, a když si objednávala kávu a koláč, zase jí to přinesla žena – naše roztomilá a usměvavá recepční. A stůj při nás štěstí, ale snad to nebyla tahle návštěvnice, která si pak ještě ke všemu přebírala fakturu od naší Jany, což je fakt echtovní estrogenový nářez v těch nejlepších letech.

Ani bych se nedivila, kdyby se nakonec nechala v mdlobách vynést od těch dvoumetrů testosteronu, které to ten den u nás evidentně zachraňovaly.  Ale to by znamenalo, že přece jen nějaký ten estrogen v sobě přece jen taky má, ne? A na světě by byl další slaďoučký estro-testo-happy–end jak se patří

Vlastně bych jí to docela i přála a nám všem taky. A věřte  nebo ne, o dokonalosti,  kráse a sex-appealu tu nemluvím.

Estrogenům i testosteronům přeju mír a lásku.

I když  nějak mi to nedá a stále mi to vrtá hlavou, co to má znamenat „mít moc, příliš nebo málo estrogenu“. Jak byste si to vysvětlily vy?  

Vaše doufám že estrogenově vybalancovaná Helena

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 28. 7. 2014

super

Odpovědět
gustawka
gustawka 24. 7. 2014

skvělé

Odpovědět
konatovka
konatovka 13. 7. 2014

Ta paní patřila asi někam jinam, ale to jí nedošlo.

Odpovědět
savana
savana 17. 7. 2014

Siraellen
Siraellen 12. 7. 2014

super postřehy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 275
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.