Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 23. 3. 2017
Líbí se mi

Dobrodružství je nebezpečné, ale rutina je smrtelná

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 23. 3. 2017
Líbí se mi
Dobrodružství je nebezpečné, ale rutina je smrtelná

Dobrodružství je nebezpečné, ale rutina je smrtelná

Dobrodružství je nebezpečné, ale rutina je smrtelná. Tento citát je pravdivý jako málo co. Dělat pořád dokola ty samé dobře známé věci je velmi pohodlné a bezpečné. Je taková sázka na jistotu. Už víme, co nás čeká za rohem. Dokonce to pokaždé ani nemusí být nutně příjemná záležitost, ale když víme, do čeho jdeme, tak je nám to jaksi fuk. Celý ten proces rutiny je už tak rutinní, že se obejde bez jakékoli péče. Je to pro nás výhodné, protože se nemusíme o nic starat. Rutina je BEZPEČNÁ. Když se nemusíme o nic starat a všechno je dokonale nalinkované, dokonce i my samotní šlapeme od devíti k pěti jako švýcarské hodinky, tak by se mohlo zdát, že to tak má být a je to tak v pořádku. Opravdu máte ten pocit? Zkuste na tuto otázku nechat odpovědět vaše srdce.

Proč je rutina smrtelná?

Protože zabíjí pomalu ale jistě. Dlouhodobě setrvávat v jistotách a stereotypech bez ochoty ke změnám, bez chuti poznávat, zkoušet a učit se nové věci z nás vysaje veškerou energii. Dělat roky dokola ty samé činnosti, opakovat ty samé postupy a dosahovat ty samé neuspokojivé výsledky vede leda tak od jedné ke druhé zdi naší komfortní zóny, ve které jsme zavřeni. Nevíme kudy ven, nevíme proč jít ven a nevíme co tam venku je, proto se otočíme a jdeme opět tou samou známou cestou bezradnosti zpátky.

Uvězněni v rutině nemáte šanci zjistit, kým doopravdy jste.

Jak opustit komfortní zónu?

Obrazně řečeno stačí si sbalit kufry a odejít. Dokonce k tomu nepotřebuje ani pas. Ten pro opuštění zóny komfortu nehraje roli. Potřebujete pouze jednu věc a tou je vaše vlastní rozhodnutí odejít. Když jste rozhodnuti, tak se můžou dát věci do pohybu. Po opravdovém rozhodnutí následuje akce. Prostě to uděláte. Hups, najednou jste za hranicí. Kromě skvělých a nových zážitků se můžete těšit na setkání s novými a skvělými lidmi. Jedině za hranicemi komfortu můžete potkat člověka, který Vám dokáže změnit život. Tím člověkem jste Vy.

Vaše DOBRO-DRUŽSTVÍ může tedy začít. Konečně máte prostor k soustředění, sdružování, zaměřování a koncentrování vlastního dobra, toho nejlepšího z Vás samotných, k vytvoření něčeho jedinečného. Něčeho co Vám i ostatním bude dávat hluboký smysl.

Pravdou proto zůstává, že dobrodružství není bezpečné, o dobrodružství je potřeba se postarat.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 2. 5. 2017

Přiměřeně

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 31. 3. 2017

jj

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 23. 3. 2017

souhlasím

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 3. 2017

souhlasím, hezky napsané

Odpovědět
Glady
Glady 23. 3. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 203
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.