Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 12. 2014
Líbí se mi

Dobré skutky se mají dělat o Vánocích

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 12. 2014
Líbí se mi
Dobré skutky se mají dělat o Vánocích

Dobré skutky se mají dělat o Vánocích

V životě jsem potkala mnoho žen, mnoho inspirativních žen, žen, které mi jsou dlouhá léta vzorem, žen, které mi hodně otevřely oči.

Jednou takovou ženou byla má první spolubydlící na privátě, kde jsem bydlela v 19ti, když jsem odešla do Prahy. Byl to takový malý domeček v Krči na Praze 4, kde pár pokojů obývala skupinka šesti dívek. Byl to hezký čas, spousta legrace a pro mě hodně nových věcí. Jana, se kterou jsem sdílela společný pokoj, byla z nás všech hodně uzavřená, moc nemluvila, zbytečně se nezapojovala do žádných hovorů ani do zábavy, ale když něco řekla, tak to bylo většinou nějaké drsné životní moudro. Bylo jí v té době něco kolem 28 let, všechny ostatní jsme si tedy myslely, že ji asi nějaký muž zlomil srdce a ona to těžce nese.

K záhadnému rozuzlení došlo asi po roce mého bytí v oné vile, když nám pod okny křičel nějaký šílenec o děvkách a radši ani už si nepamatuji o čem všem ještě… A najednou jsme věděly, kdo je Jana, co celý rok skrývala a že si musela projít peklem v podobě domácího násilí. Během týdne se Jana stěhovala, večer předtím nám řekla tolik, co ne za celý rok. Ale to „tolik“ bylo tak moc, že jsme ji nechtěly pustit, nebyla na situaci připravená a věděla, že si ji zase může jednou najít. I 13 let po této zkušenosti si na ni občas vzpomenu…

Vzpomněla jsem si na ní zrovna nedávno, když mi přistál email od Modrého života s tipy na podporu vybraných neziskových projektů a jako první tam na mě koukal projekt Azylového domu ROSA, kde pomáhají právě ženám, které prošly domácím násilím. Hned jsem si na ni zase vzpomněla a s blížícími se Vánoci jsem se rozhodla podpořit právě tento projekt přes Modrý život!

Tenkrát jsem ji nemohla pomoci, hodně věcí mi nedocházelo, byla jsem totální elév. Ale byly to silné okamžiky, a tak jenom doufám, že i Jana pak někde našla cestou ROSU a dostala odbornou zaslouženou pomoc. A tak když jsem nepomohla tenkrát jí, tak jsem o to s větší radostí udělala dobrý skutek dnes… kdy jindy než právě o Vánocích. 

Děkuji za to, že jsou projekty jako Modrý život, že mi svým newsletterem připomněli něco, co mě pomohlo k akci! A jak píší v potvrzení „Děkujeme za Váš příspěvek na projekt Azylový dům ROSA. Jakmile projekt dosáhne realizace, budeme Vás informovat. Pomáhat má smysl - děkujeme!“, tak nyní už jenom čekám, jak to dopadne. Přidáte se k podpoře? Má to přeci smysl!

A nebo pokud ještě nevíte, tak doporučuji registraci newsletteru Modrého života a třeba to k vám přijde „samo“, tak jako najednou přišlo mne…

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
maorabela
maorabela 3. 2. 2015

Dobré skutky mají zelenou

Odpovědět
konatovka
konatovka 7. 1. 2015

Dobrých skutků jsem v životě udělala dost, možná o některých napíšu blog.

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 5. 1. 2015

Anejen o Vánocích.

Odpovědět
gustawka
gustawka 4. 1. 2015

s tím naprosto souhlasím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 206
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.