Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

hudlenka
hudlenka
Vloženo 20. 3. 2017
Líbí se mi

Důvod k radosti a úsměvu se najde vždy. Oslavte Mezinárodní den štěstí s úsměvem!

hudlenka
hudlenka
Vloženo 20. 3. 2017
Líbí se mi
Důvod k radosti a úsměvu se najde vždy. Oslavte Mezinárodní den štěstí s úsměvem!

Důvod k radosti a úsměvu se najde vždy. Oslavte Mezinárodní den štěstí s úsměvem!

Mezinárodní den štěstí nabádá k radosti a optimismu

Každý člověk má jiné představy o štěstí. Někdo pro svůj vlastní pocit štěstí potřebuje hmotné statky, jiný se spokojí s vlastním zdravím a zdravím svých nejbližších. Vše je dáno genetikou, výchovou a tedy hodnotami, jež jsou nám od mala okolím vštěpovány.

Podle Valného shromáždění OSN je snaha o štěstí základním lidským cílem, a proto by všechny vlády měly pečovat o štěstí svých obyvatel a nehodnotit pokrok pouze na základě ekonomických ukazatelů. Proto se všechny státy OSN usnesly, že vyhlásí 20. březen Mezinárodním dnem štěstí.

Dvacátého března by tedy měli být obyvatelé planety šťastni a radovat se. Proto jsme pro vás připravili několik rad, které vám mohou dopomoci ke štěstí.

Zapisujte si důvody radosti

Dobré je si každý týden napsat alespoň tři věci, které vám udělaly v poslední době radost. Stačí maličkosti, třeba, že se na vás někdo na ulici usmál, nebo že se vám něco povedlo. Zkrátka jde o to všímat si dobrého kolem nás a uvědomovat si to.

Optimismem k radosti

Optimistické myšlení je základ. Stačí pouhá představa ideální budoucnosti s milujícím partnerem či získání vysněného zaměstnání a člověku je hned lépe. Snít je přeci krásné.

Používejte své silné stránky

Sepište si své přednosti a pokuste se je využít v životě jinak, než doposud. Kupříkladu ten, kdo si o sobě myslí, že má dobrý smysl pro humor, by se měl pokusit rozesmát smutného přítele, nebo svým humorem oživit poradu v práci. I tento způsob zvyšování duševní pohody prý funguje.

Buďte vděční

Napište dopis lidem, kteří vám nějakým způsobem pomohli. Nemusíte jej nikdy odeslat, přesto se po jeho sepsání budete cítit dlouhodobě lépe.

Projevte laskavost

Pomáhat druhým se jednoduše vyplácí. Lidé, kteří věnují svůj čas nebo peníze například na charitu, vykazují nezanedbatelný nárůst pocitu štěstí.

Dopřejte si dovolenou

Dobrá dovolená prý pozvedne úroveň pocitu štěstí až do doby dvou měsíců po návratu.  Čtrnáctidenní volno však může v mnohých vyvolat stres z návratu do práce, proto vědci doporučují raději větší množství krátkých dovolených.

(zdroj: novinky.cz)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 16. 1. 2020

netušila jsem, že takový den také existuje

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 21. 3. 2017

Odpovědět
Ovace
Ovace 20. 3. 2017

Odpovědět
evabel
evabel 20. 3. 2017

Štěstí, slovo na 6 písmen ale má obrovskou sílu

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 3. 2017

krásbě řečeno Evičko

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 297
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.