Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alrep
Alrep
Vloženo 4. 4. 2016
Líbí se mi

Cukrářská odysea

Alrep
Alrep
Vloženo 4. 4. 2016
Líbí se mi
Cukrářská odysea

Cukrářská odysea

Plno otázek a nelehká rozhodnutí

Už je tomu rok, co jsem si podala přihlášku na roční zkrácenou formu studia Cukrář v Brně a nyni se úspěšně dopracovávám k oficiálnímu získání výučního listu z tohoto sladkého řemesla. 

Jmenuji se Markéta a mým cílem je to všem osladit . Nyní však nastává dilema. Co teď!? Vrátit se na vysokou a dále studovat? Nebo vrátit něco společnosti, konečně dospět a zapojit se do pracovního koloběhu? 

Začala jsem shromažďovat informace o tom jak podnikat jako cukrářka. Fíííha! Je to mazec! Co všechno musí budoucí živnostník podstoupit a obětovat pro výsledek, který není zrovna moc jistý. Určitý risk však k podnikání patří. Ale mám pocit, že česká legislativa zrovna nepodporuje malé podnikatele. 

Další moje postupy pro podnikání postupně utichaly s tím, že počáteční investice je vysoká a nerada bych se hned zadlužila u bank. 

Na doporučení kamarádky jsem si přečetla opravdu zajímavou knihu, která mi vnukla hned několik nápadů a znovu mě zalila vlna elánu udělat něco co pomůže nejen mě ale i lidem, kteří mají stejný počáteční problém se odhodlat a odrazit se v před do světa podnikatelů. 

Snad jsem naivní, snad to ani možné není, ale upnula jsem se na myšlenku coworkingového centra v Brně, které by umožňovalo vyučeným i nevyučeným cukrařkám, dortařkám, ... Pracovat v prostředí, které odpovídá všem těm nařízením, která jsou potřeba pro legální fungování cukrárny s provozovnou. Nabídnout jim kurzy, zázemí, rady a hlavně možnost si promluvit s dalšími lidmi od fochu. 

Je to běh na dlouhou trať, ale udělala jsem krok v před. Dávám dohromady komunitu cukrářek z Brna a okolí. 

Co dál...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 11. 1. 2017

Držím palce

Odpovědět
Alrep
Alrep 5. 4. 2016

Děkuji

Odpovědět
gustawka
gustawka 5. 4. 2016

Fandim

Odpovědět
Tamara
Tamara 5. 4. 2016

Držím palce, bez lidí jako Vy by jsme se nepohnuli nikam. Fandím Vám a jestli mohu poprosit, ráda bych si přečetla zmiňovanou knížku. Děkuji

Odpovědět
Alrep
Alrep 5. 4. 2016

Startup za pakatel.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 336
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.