Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 19. 3. 2015
Líbí se mi

Co se stane, když muž napíše jednu báseň pro dvě ženy...

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 19. 3. 2015
Líbí se mi
Co se stane, když muž napíše jednu báseň pro dvě ženy...

Co se stane, když muž napíše jednu báseň pro dvě ženy...

Milada seděla v tramvaji číslo sedm a rozpočítávala ženy, které stály vedle sebe nad ní a držely se madla. Dívala se ven z vozu a myšlenky se jí vracely do minulosti.

Ve škole se musela s holkami rozpočítávat ve třídě před písemkou: prvá, druhá, prvá, druhá...

Teď už je velká, písemky už nepíše, ale rozpočítávání zůstalo.  Manželka, milenka, manželka, milenka anebo jenom milenky? Rozpočítávala ženy nad ní.

Přemýšlela o sobě. O něm. O nich. Přemýšlela o pocitech, které zažívá. Zrada? Nevěra? Chtíč? Lež jako věž a nebo pouze nepřítomnost lásky. Začala jí být zima. Cítila, že jí chybí strom. Muž, o kterého se může opřít. A poslední dobou vedle ní v posteli ležela kláda.

V létě nastoupila do kanceláře nová kolegyně Sára. Sára měla dlouhé nohy a kudrnaté vlasy. Sára, která po měsíci přišla, že má novou lásku a že je to PAN úžasný. Princ na bílém koni. Princ, který jí prý píše básně. Milada se usmála, taky si vzala prince na bílém koni.

Když jednoho dne přečetla Sára básničku v kanceláři, tak Miladě stuhl obličej. Byla stejná! Ale stejnou báseň nemohou přece napsat dva muži? Uvědomila si, co nechtěla vyslovit. Jednu básničku mají dvě ženy. Jednou z nich je ona.  

Pro kterou byla napsaná? Pro ni k narozeninám nebo pro ni na sex?

Ten večer měla obrovskou radost. Zpívali. Milovali se až do rána. To ještě netušila, že dostala poskládaná slovíčka k sobě, která možná ani nebyla pro ni. To byl ještě stromem! Velkým dubem se zelenou korunou. Ani se nenamáhal napsat dvě básničky!

Ještě dvě zastávky a je doma. Hurá vleze si do vany a možná bude večer počítat mýdlové bubliny.  Podívala se nad sebe. Nad ní už stály jiné ženy. Napadlo ji, že se možná pořadí změnilo. Milenka, milenka, manželka – prvá, druhá, prvá…

Po příchodu domů si hned napustila vanu a ležela ponořená ve voňavé teplé vodě, celá nahá a pěna zakrývala tělo Milady. I po dvou dětech měla stále krásnou postavu – štíhlou s malými prsy, kde bradavky byly pevné a jako dva majáky vykukující z vodní hladiny. Měla zavřené oči a vychutnávala si ten pocit uvolnění. Neslyšela, jak vešel, byl už vysvlečený. Přiklekl si k vaně a něžně jí políbil na ústa. Zavřela oči a vychutnávala si, jak rukama mířil níž, nyní jí hladil bříško. Ještě níž … začínal hladit Milady stehna a ona se začala pomalu poddávat ve vaně plné mýdlových bublin a přestala je počítat. Přestala počítat bubliny, přestala počítat ženy. Polibky směřovaly na krk a ruka sklouzávala níž…Věřila mu každý posun ruky, že to dělá pouze pro ni, že mu na ní záleží a všechny doteky byly smyslné a vědomé. Každá buňka věděla o každé. Najednou měl v ruce fixu a začal jí psát na stehno báseň, kterou jí šeptal do ucha. Cítila, že tato je opravdu pro ni, že to není lež a že nedostává použitou od jiné ženy. Chvilku ji jen tak hladil, poté se dívali do očí – blízko a dlouho. Očima se do sebe vpíjeli. Cítit ve vzduchu nebyla jenom levandulová vůně, ale i touha a chtíč. Dravost a smyslnost. Znovu jí pořádně pobílil na ústa. Rukama přidržoval její bradu.

Rozhodla se dát jejich vztahu ještě šanci… Milování s ním bylo božské, ale uvědomovala si, že je to jen jeden pilíř vtahu. Nechtěla už zažívat opakované nevěry a ponížení, potřebovala cítit důvěru a oporu. Věděla, že je pro ni velmi důležité mít postavený vztah na pravdě, důvěře a lásce. Láska u nich stále fungovala, ještě je třeba opravit zbylé dva pilíře. Na jednom kůlu by vztah nepřežil… Její babička vydržela s dědou 60 let, a když se jí loni zeptala, jak to dokázali, odpověděla: „ Víš, Miládko, vyrostla jsem v době, kdy bývalo zvykem vše rozbité opravit, ne vyhodit“

A tak se rozhodla Milada i pro opravu jejich ložnice – prostoru, který zrcadlil jejich partnerství.  Znovu vymalovali a vyházeli věci z této místnosti, které už nechtěli mít ve vztahu. Koupili novou postel. A věřila, že za několik let bude počítat společné krásné roky a ne další ženy…

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 22. 7. 2015

krásné

Odpovědět
deeana
deeana 22. 3. 2015

hezky napsané, pěkná zápletka

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 21. 3. 2015

To by se nemělo stát.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 491
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.