Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

MichelleM
MichelleM
Vloženo 6. 3. 2021
Líbí se mi

...a pak, že je na vesnici čistý vzduch...

MichelleM
MichelleM
Vloženo 6. 3. 2021
Líbí se mi
...a pak, že je na vesnici čistý vzduch...

...a pak, že je na vesnici čistý vzduch...

…….a pak že je na vesnici čistý vzduch…….

   Tak jsem si dnes zapomněla zavřít okno v ložnici dřív, než před 11-ctou večer a katasrtofa. Celý den větrám v ložnici, jak jsem byla vždy zvyklá, aby se nám dobře spalo a ono ne. Smrdí to tam komínem od souseda, že se tam nedá spát a tak už nevětrám oknem, ale pouštím ten strašný jedovatý vzduch do obýváku.

   Jaký to paradox. Již dřív mě napadaly vtipy na téma koupím chalupu v Praze, protože Praha je na víkend spíše vylidněná a všechno je na venkově. A jsem přesvědčená, že na takovým Václaváku je dnes a v tuhle dobu krásný voňavý vzduch, zatím co tady hrůza děs. 

   V létě, je krásně svítí sluníčko, tak si pověsím prádlo na venkovní sušák, no a pokud zrovna nehnojí pole močuvkou, tak zase někdo zatopí a prádlo můžu prát znovu. Ještě, že mám sušičku, protože tam ta vůně aviváže zůstane a celý to praní nebylo zbytečný.

   A tak celkově se mi zdá, že z venisce se stává odpad. A děláme si to jen my.

   Chodíme s manželem každý den na zdravotní procházku a po tom, co všechno přikryl po dlouhé době sníh a bylo krásně uklizeno, začalo tát. No a ten pohled je příšerný. Všude psí výkaly, na chodníku zleva zprava, vedle chodníku, v trávě…

   Je mi smutno z toho, co jsme to za lidi? Já mám zvířata ráda, ale tohle přece je špatně. Pes za to nemůže, on má tu snahu tu kupičku po sobě zahrabat, ale ten páníček. Co je to za čuně? Kvůli němu je pak odpor ke psům.  Jsem ráda, že tato situce neštve už jen nás, včera konečně i starosta v místním rozhlase hlásil, aby lidé po svých psích miláčcích uklízeli, tak jen doufám, že se to časem zlepší. Protože sáčky určené k tomuto odpadu jsou na každém rohu, tak proč si nedat tu malou námahu?

   Pamatuji si dobu, kdy naše vtipné děti nosily tyto sáčky z procházky s kamarády si domů a ještě vtipněji bylo, že si do nich balily svačinu do školy. Shrbený pes na sáčku jasně dával najevo, k čemu, že ten sáček je. Mě upřímně by taková svačina nechutnala, ale ale ale ty děti měly smysl pro humor a hlavně pochopily…..Tak snad to konečně dojde i těm, kterým je to určené.

   Jo to byly časy, školy byly otevřené ale co hlavně, alespoň někdo si těch igelitových sáčků vlastně všiml.

   Přesto všechno věřím, že bude líp.

 

Vaše M.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 13. 4. 2021

My bydlíme na vesnici a neměnila bych. Rozhodně je tu lepší vzduch než ve městě. I tak jsem nám ale koupila čističku vzduchu ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/cisticky-vzduchu , kterou zapínám jen přes zimu, když se nemůže tolik větrat, tak abychom tu měli čistý vzduch .

Odpovědět
Svata
Svata 3. 4. 2021

Máte v mnohém pravdu

Odpovědět
Tamara
Tamara 6. 3. 2021

My naštěstí kolem sebe nemáme nikoho, kdo by něco pálil v kamnech. Vinohrady (nejsem pěstitelka vinné révy) se asi močůvkou nehnojí, takže taky dobrý. Psi se u nás moc nevenčí, protože je někdo trávil. Tak každý raději vyrazí nejkratší cestou mimo vesnici. U nás teda dobrý a doufám, že jsem to nezakřikla.

Odpovědět
MichelleM
MichelleM 6. 3. 2021

V tom případě jste šťastná žena v krásné vesnici, přeji, aby to zůstalo stále tak.

Kahomar
Kahomar 6. 3. 2021

No tak my máme vcelku kliku, větráme celoročně v ložnici přes noc a dobré, je to tu kolem samý panelák a za panelákem máme nějakou tu zeleň... Ale na chatě, kam jezdíme přes léto je čím dál tím větší hluk, všichni kolem mají psy, jakmile někdo přejde po cestě, tak se můžou doslova přetrhnout a štěkají jak pominutí, do toho sekačky, cirkulárky, traktůrky, čtyřkolky, motorky...vzpomínám na dobu před 33 lety, kdy jsem tam mohla venku nechat v kočárku spát dítě, vnučky už spaly uvnitř chaty a nebo jsme je s kočárem museli zavézt do garáže, v tomto směru opravdu "zlatý panelák", tu máme naprostý klid

Odpovědět
MichelleM
MichelleM 6. 3. 2021

No moje řeč, na Václaváku bude o víkendu klid, ale na vesnicích rachot. Už to není, co to bylo.

hudlenka
hudlenka 6. 3. 2021

Souhlasím s Vámi, nejen s tím zápachem komínů, kvůli kterým i my musíme větrat především brzy po ránu nebo až po 23 hodině v noci, jinak to nejde. Jsme v paneláku a skoro všichni sousedé kouří, takže ve dnech, kdy není ten správný vítr, se nám kouř stahuje do bytu. No a o psích výkalech ani nemluvím.... Lidi jsou čuňata, přesně, jak píšete. Zase musím dodat,že ne všichni. To dá rozum.

Odpovědět
MichelleM
MichelleM 6. 3. 2021

Máte svatou pravdu. Není to vůbec jednoduché, je to vždy o lidech.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 356
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.