Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 6. 4. 2021
Líbí se mi

8.4. se také narodila.....

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 6. 4. 2021
Líbí se mi
8.4. se také narodila.....

8.4. se také narodila.....

Kamila Moučková

Kamila Moučková, narozená 8. dubna 1928 v Jihlavě, je česká televizní, rozhlasová hlasatelka a moderátorka, příležitostná herečka. Otec Vilém Nový byl novinářem a politikem, matka zažila pobyt v koncentračním táboře. Kamila už na základní škole ochotničila a po studiu na reálním gymnáziu v Jihlavě nastoupila do oblastního divadla v Teplicích a Jihlavě. Sedm let pracovala jako hlasatelka Československého rozhlasu, poté přešla do Československé televize, do oblasti zpravodajství. Byla první hlasatelkou nově vzniklých Televizních novin, jež se začaly vysílat 1. ledna 1957.

Za svou aktivitu v protiokupačním vysílání televize i rozhlasu během Pražského jara a následné invaze Československa okupačními vojsky, byla s nástupem normalizace v roce 1970 odvolána z vysílání televize a propuštěna. V 70. a 80. letech byla činná na různých pracovních pozicích, jako kantýnská, uklízečka, prodavačka a servírka. Herecký kolega Ota Sklenčka jí pomohl k angažmá v Komorním divadle, kde objevila řadu krásných lidí. Další persekuci čelila jako signatářka Charty 77 a aktivistka disentu. Po roce 1989 se vrátila do České televize, od roku 1994 spolupracovala s různými médii, především s rádiem Svobodná Evropa, později v televizi se seniorským pořadem Barvy života, kde působila také v dabingu. Na poli politiky se angažovala v Hnutí pro občanskou svobodu a toleranci. Roku 1996 vydala svou autobiografii Říkali jí lvice.

Osudovým mužem se stal o 11 let mladší herecký kolega Jiří Zahajský, se kterým, jak sama říkala, prožila nádherných 30 let. Bohužel jí ho odloudila její nejlepší kamarádka Jana Brejchová. Tuto velkou křivdu a zradu nejbližších v sobě Moučková nesla do své smrti. Od té doby si nového životního druha nenašla.

Zemřela Kamila Moučková: Legendární hlasatelce bylo 92
      let

Karolina Slunéčková

Půvabná a nádherná herečka Karolína Slunéčková známá především z československých seriálů jako například DYNASTIE NOVÁKŮ, MY VŠICHNI ŠKOLOU POVINNÍ či OKRES NA SEVERU, se narodila 8. dubna 1934 na Kladně. Žena, jež měla krásný úsměv v mládí trénovala balet a věnovala se stepu. Karolína Slunéčková byla skvělá společnice, kam přišla, tam jí ihned bylo plno. Vyzařovala z ní ohromná energie. Byla to dívka se skvělým tanečním a pohybovým nadáním.

Své dětství strávila v Ústí nad Labem, kde žila v bytě nad hlučnou hospodou svých rodičů. Již jako dítě snila o divadelní scéně. S herectvím začínala v Českých Budějovicích. Roku 1952 byla přijata na DAMU. Po ukončení studia získala angažmá ve Vinohradském divadle a do jižních Čech se už nevrátila. Ráda ale na působení v českobudějovickém divadle vzpomínala a často o tom vyprávěla svým přátelům i fanouškům. Jako herečka byla naprosto nepřekonatelná, osudy svých postav prožívala tak naplno, že diváci často věřili, že hraje sama sebe. Působila strašně přirozeně a publikum si ji velice rychle oblíbilo.


Karolína Slunéčková byla opravdová dáma s erotickým nábojem. Ke svým kolegům byla vždy úpřímná a pokud jí někdo házel klacky pod nohy, vždy mu okamžitě řekla, co si o něm momentálně myslí. Neměla žádné vytoužené cíle, byla spokojená na jevišti a hlavně byla šťastná, když se jako herečka líbila publiku. Šťastně prožila i svůj soukromý život. Jejím manželem byl herec Rudolf Vodrážka. Karolína měla také obrovský vztah k módě. Krásné boty a obří klobouk, to bylo její.

Ráda vařila, milovala cukrovou vatu, o víkendech jezdila na chalupu do jižních Čech a starala se o svoji zahrádku. Zcela neočekávaně onemocněla rakovinou plic, která měla velice rychlý spád. Dne 11. června roku 1983 podlehla této zákeřné nemoci ve věku nedožité padesátky. Její hrob naleznete v jižních Čechách, v obci Lnáře nedaleko Strakonic.

Servítky si
      nikdy nebrala a neustále zářila jako sluníčko. Tak proč ty
      černé myšlenky? Tajnosti slavných | Krajské listy.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 8. 4. 2021

Obě to byly velmi sympatické dámy

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena

Slunéčková odešla velmi brzo, škoda a paní Kamila se dožila krásného věku.

hudlenka
hudlenka 8. 4. 2021

přesně....

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 092
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.