Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 6. 4. 2021
Líbí se mi

8.4. se narodila.....

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 6. 4. 2021
Líbí se mi
8.4. se narodila.....

8.4. se narodila.....

Iveta Bartošová

Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966 v Čeladné (okres Frýdek – Místek). Má o 15 minut starší sestru Ivanu a o 2 roky staršího bratra Lumíra.

Již během studií na gymnáziu ve Frenštátě pod Radhoštěm začala zpívat s poloprofesionální kapelou Dianthus a studovala zpěv a hru na klavír u profesora Fryščáka na Lidové konzervatoři v Ostravě. Úspěchy v pěveckých soutěžích Talent a Zlatá loutna ji kvalifikovaly na festival Mladá píseň Jihlava 1983, kde si vyzpívala 4. místo a Cenu poroty za interpretační výkon. V Jihlavě se také poprvé potkala s Petrem Sepešim, s nímž vytvořila úspěšný pěvecký pár. Oba mladí zpěváci vystupovali s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu, Golemem a hostovali ve skupině Kroky Františka Janečka. 29. července 1985 však Petr zahynul při autonehodě a Iveta se na půl roku odmlčela. Na podzim 1985 vydala firma Supraphon jejich album Knoflíky lásky.

29.4.2014 se Iveta rozhodla dobrovolně ukončit svůj život skokem pod vlak
KONDOLENCE: Zemřela Iveta Bartošová: Pošlete jí vzkaz do nebe | Blesk.cz
 

Michaela Kuklová

Tato česká herečka se narodila 8. dubna 1968 v Praze. Již v době, kdy navštěvovala základní školu, si ji všimli tvůrci dětských pořadů a tak se začala postupně objevovat v různých televizních inscenacích a pohádkách. Michaela Kuklová úspěšně vystudovala DAMU. Začala hostovat v divadle v Ústí nad Labem a v Činoherním klubu. První větší filmovou roli získala v roce 1981. Film se jmenoval SKLENĚNÝ DŮM.

Ovšem do většího povědomí diváků se zapsala v roce 1983. V tomto roce vznikl film s kriminální zápletkou TŘETÍ SKOBA PRO KOCOURA. Definitivně se proslavila ale až v pohádce O PRINCEZNĚ JASNĚNCE A LÉTAJÍCÍM ŠEVCI režiséra Zdeňka Trošky.

Jako jedna z mála hereček se proslavila také za hranicemi České republiky, konkrétně v Německu. Zahrála si v jedné části populárního Místa činu. Také měla hostovat v seriálu KOMISAŘ REX, ale protože v té době onemocněla, byla její role přeobsazena. K dalším známým filmům patří UČITEL TANCE, dvoudílný PLAYGIRLS a hlavně filmy, které natočila se Zdeňkem Troškou ANDĚLSKÁ TVÁŘ, Z PEKLA ŠTĚSTÍ a Z PEKLA ŠTĚSTÍ 2. Jejím bývalým manželem je herec a filmový producent Jiří Pomeje. Koncem roku 2010 nastoupila do seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ.

Michaela Kuklová (49): Co by chtěla dohnat a změnit? | Ahaonline.cz

 

Sabina Laurinová

Sabina Laurinová se narodila 8. 4. 1972 v Praze. V roce 1991 absolvovala pražskou konzervatoř. Hostovala v Národním divadle a v Semaforu. V sezoně 1991-1992 byla angažována v Divadle na Starém Městě, aby v roce 1992 společně se svými spolužáky Kamilou Špráchalovou a Zdeňkem Hruškou nastoupila do angažmá v Divadle ABC.

Na zdejším jevišti dostala řadu příležitostí v komediálním repertoáru i v muzikálu, který si ji nakonec získal natolik, že je s ním v posledních letech svému domovskému divadlu tak trochu nevěrná. V Divadle ABC zazářila v inscenaci Večer tříkrálový jako Olivie.

Sabina Laurinová se do širšího podvědomí diváků dostala především díky atraktivnímu (a trošku naivnímu) vzhledu a krásnému hlasu. Ve filmu debutovala již v na počátku 90. let (Dívčí válka, Hotýlek v srdci Evropy), ale prosadila se až díky rolím v seriálech Zdivočelá země a Konec velkých prázdnin. V poslední době ji známe z obrazovek jako představitelku princezen, a to většinou záporných (Z pekla štěstí 1,2-Eufrozína nebo ve filmu Ošklivá princezna). Zahrála si také v nepříliš povedeném seriálu Bazén a v o poznání lepší komedii Jak se krotí krokodýli.

Jako moderátorku jsme ji mohli vídat po boku Pavla Trávníčka v zábavnému hudebnímu pořadu DO-RE-MI. Na muzikálové scéně se objevila v Ledeckého inscenaci Galileo a v populárním nastudování muzikálu Tři Mušketýři. Prosadila se i v dabingu, kde jsme její hlas mohli slyšet ve filmech Fantastická Čtyřka (Sue Storm), Něco na té Mary je (Mary), Aladin (Jasmína), Flubber, Power Rangres a dalších.

V roce 2004 se s ní rozešel zpěvák skupiny Kabát Josef Vojtek, se kterým má dceru Valentínku (nar. 2002).

Sabina Laurinová – Seznam.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 8. 4. 2021

všem přeji krásné narozeniny.... Ivetě nahoru do nebe

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 4. 2021

Míše i Sabině krásný narozeninový den, no a na Ivetu alespoň vzpomínka, je jí škoda, odešla příliš mladá...

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena

Byla pořád pod něčím vlivem...léčba alkoholem není to pravé ořechové.

lemur
lemur 8. 4. 2021

Ivety je škoda. Zemřela tak mladá. Ostatním přeji pěkné narozeniny.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 095
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.