Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Podzemná
Jana Podzemná
Vloženo 2. 6. 2014
Líbí se mi

5 tipů na letní tvoření s dětmi

Jana Podzemná
Jana Podzemná
Vloženo 2. 6. 2014
Líbí se mi
5 tipů na letní tvoření s dětmi

5 tipů na letní tvoření s dětmi

Mořské akvárium, korály a rostliny, ryby a podmořský útes. Pusťte se do toho hned!

PŘEMÝŠLÍTE, CO BUDETE VYRÁBĚT S DĚTMI V LÉTĚ? K MOŘI SE MŮŽEME DOPRAVIT I NA VLNÁCH VLASTNÍ FANTAZIE A TVOŘIVOSTI.
PODLE NÁVODŮ Z TOHOTO ČLÁNKU SI MŮŽETE VYROBIT SPOLEČNĚ S DĚTMI:
MOŘE, KORÁLY A MOŘSKÉ ROSTLINY, RYBY, PODMOŘSKÝ ÚTES (SOPKU)
A KDYŽ TO VŠE ZKOMBINUJETE DOHROMADY, MÁTE:
MOŘSKÝ SVĚT V AKVÁRIU

1. Moře

Moře vyrobíme např. takto: Na tvrdý nebo i měkký papír rozložíme několik pruhů modrého krepového papíru (ať to připomíná mořskou hladinu) a postříkáme vodou z rozprašovače. (Vhodné do horkých letních dní). Počkáme, až “krepák” pustí barvu. Pak ho odstraníme. Na polozaschlý papír můžeme otiskovat razítka ve tvaru vlnek. Jednoduše jdou vyrobit např. z brambory. Nebo papír přímo pomalovat, pokreslit.

2. Korály a mořské rostliny

Chtělo by to nějaké rostliny, aby to v moři žilo. Mořské korály vyrobíme z kousků tvrdého papíru, který libovolně sestříhneme, třeba podle ukázek na fotografiích. Papír asi 2 cm od spodu zahneme (pro přilepení k podložce). Nezahnutou část potřeme klovatinou (lepidlo-arabská guma). Špejlí namočenou v barevné tuši nebo inkoustu kreslíme do klovatiny a necháme zapíjet barvy, aby vykreslily kouzelné efekty. Necháme zaschnout.

3. Ryby

Aby to v moři žilo ještě víc, je potřeba nalákat ryby. Tvary ryb či hvězdice jsem poskládala ze sirek, které jsou přilepeny na karton lepidlem Herkules. Po zaschnutí stačí zastříhnout obrázky do potřebného tvaru a pomalovat akrylovými nebo temperovými barvami podle fantazie. Vyplatí se vybrat kontrastní odstíny vzhledem k obrázku moře, aby vše lépe vyniklo, pokud chcete jednotlivé projekty spojit v celek "podmořského akvária".

4. Podmořský útes (sopka)

Tuhle roztomilou srandičku zhotovíte polepením lahvičky (třeba od aktimelu nebo jakékoliv jiné). Použijete nějakou levnou modelovací hmotu, kterou máte po ruce (plastelína). Je výhodné lepit silnější vrstvu, abyste mohli na útes umístit mušle. Já jsem použila barevné slané těsto, které na vzduchu za nějaký čas zaschne a výrobek zůstane pěkně tvrdý. Útes jde také "zmáknout" bez polepování lahvičky a jakýchkoliv složitostí. Jen vymodelovat patřičný útvar z kusu plastelíny a zasadit do něj mušle.

5. Mořský svět v akváriu

Na co by nám bylo veškeré vyrábění, kdybychom to nemohli sestavit ve smysluplný celek a pořádně si pohrát! Stačí najít středně velkou krabici a vyříznout přední stranu. Na zadní pohledovou stranu v krabici umístit obrázek moře. Můžete i vystřihnout a nalepit dodatečně vlny z papíru, udělá to hezký kontrast. Fantazii se meze opravdu nekladou! Celou krabici můžete polepit zbytky papírů z předchozího tvoření, ať je to stylové.
Dovnitř umístíme prostorové obrázky korálů, podmořský útes i ryby přilepené na špejli.
Aby ryby dobře stály, můžeme špejli zapíchnout do kousku plastelíny nebo slaného těsta.
Prostorový obrázek je na světě! Dílo bylo vytvořeno pomocí různých výtvarných technik, návody na ně a další tipy na tvoření objevíte také v mých kurzech zde.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

super

Odpovědět
Evaevik
Evaevik 16. 5. 2018

bezva nápady

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 3. 2015

krásné nápady

Odpovědět
Týnka
Týnka 6. 11. 2014

super nápady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 047
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.