Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 13. 9. 2021
Líbí se mi

14. září 1945 se narodil Jaroslav Uhlíř

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 13. 9. 2021
Líbí se mi
14. září 1945 se narodil Jaroslav Uhlíř

14. září 1945 se narodil Jaroslav Uhlíř

Jaroslav Uhlíř se narodil  14. září 1945 v Praze. Ze začátku zpíval v různých kavárenských tanečních skupinách. Zpíval v rozhlasovém sboru doktora Bohumila Kulínského. Byl členem kapely Prominence a Faraon, kde se setkal s Karlem Šípem a Jiřím Schelingerem a se svými prvními úspěšnými skladbami. Byly to písně „René, já a Rudolf“, kterou většina z nás zná z reklamy na Plum vodku a „Holubí dům“, kterou složil pro Jiřího Schelingera a která je nestárnoucím hitem. Hudbě se věnoval od dětství. Proto šel v roce 1977 studovat na LŠU – LK (lidová škola umění – lidová konzervatoř), obor dirigování a skladba. Tuto školu dostudoval v roce 1981, ve svých 36 letech.


Jaroslava Uhlíře si většina lidí spojuje s Karlem Šípem, se kterým Jaroslav připravoval televizní pořady, ve kterých oba učinkovali. Při představení televizního pořadu Hodina zpěvu se Jaroslav seznamuje se Zdeňkem Svěrákem, se kterým pak nadále spolupracuje. Jeho první kontakt s filmovým světem je v roce 1976 ve filmu Ať žijí duchové. Jaroslavu Uhlíři tak ležela na bedrech předělávka oslava pionýrské organizace na písničkovou rodinnou komedii. Jaroslav Uhlíř se stal autorem hudby. A netrvalo dlouho, kdy Jaroslava kontaktoval opět pan Svěrák s tím, že by potřeboval doplnit hudbu do filmu Vrchní, prchni!. Tak vznikla píseň Severní vítr. v Praze. Ze začátku zpíval v různých kavárenských tanečních skupinách. Zpíval v rozhlasovém sboru doktora Bohumila Kulínského. Byl členem kapely Prominence a Faraon, kde se setkal s Karlem Šípem a Jiřím Schelingerem a se svými prvními úspěšnými skladbami. Byly to písně „René, já a Rudolf“, kterou většina z nás zná z reklamy na Plum vodku a „Holubí dům“, kterou složil pro Jiřího Schelingera a která je nestárnoucím hitem. Hudbě se věnoval od dětství. Proto šel v roce 1977 studovat na LŠU – LK (lidová škola umění – lidová konzervatoř), obor dirigování a skladba. Tuto školu dostudoval v roce 1981, ve svých 36 letech.


Jaroslava Uhlíře si většina lidí spojuje s Karlem Šípem, se kterým Jaroslav připravoval televizní pořady, ve kterých oba učinkovali. Při představení televizního pořadu Hodina zpěvu se Jaroslav seznamuje se Zdeňkem Svěrákem, se kterým pak nadále spolupracuje. Jeho první kontakt s filmovým světem je v roce 1976 ve filmu Ať žijí duchové. Jaroslavu Uhlíři tak ležela na bedrech předělávka oslava pionýrské organizace na písničkovou rodinnou komedii. Jaroslav Uhlíř se stal autorem hudby. A netrvalo dlouho, kdy Jaroslava kontaktoval opět pan Svěrák s tím, že by potřeboval doplnit hudbu do filmu Vrchní, prchni!. Tak vznikla píseň Severní vítr.

Někde se udává narození 14.9....někde 15.9. Necháme to koňovi, ten má větší hlavu.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 14. 9. 2021

Vše nejlepší a hlavně hodně zdraví přeji.

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 14. 9. 2021

Vynikající skladatel

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 9. 2021

všechno nejlepší k narozeninám

Odpovědět
k.eva
k.eva 14. 9. 2021

Já jsem ho naposledy viděla na derniéře muziálu ,,Ať žjjí duchové". Opravdu skutečný umělec.

Odpovědět
lemur
lemur 14. 9. 2021

Přeji panu Uhlířovi hodně zdraví.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.