Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 7. 11. 2021
Líbí se mi

13. listopadu 1941 se narodila Marie Rottrová

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 7. 11. 2021
Líbí se mi
13. listopadu 1941 se narodila Marie Rottrová

13. listopadu 1941 se narodila Marie Rottrová

Marie Rottrová se narodila 13. listopadu 1941 v Ostravě-Hrušov. Pochází z hudební rodiny. Otec byl varhaník a matka zpěvačkou. Marie se od mládí učila hrát na klavír. Po maturitě pracovala nějaký čas jako úřednice spořitelny. Ještě jako úřednice se v roce 1960 zúčastnila ostravské hudební soutěže, která hledala mladé talenty. Hudebním doprovodem byl Orchestr Gustava Broma. Na základě této soutěže byla pozvána do Československé televize. Vystoupila zde s písničkou Jana Hammera a Jaromíra Hořce Rozmarné stvoření.

Odmítala se přestěhovat do Prahy. Po celou dobu odolávala nabídkám k přestěhování. Do roku1985 zůstávala věrná rodné Ostravě. Zde vystupovala s instrumentální skupinou Františka Trnky, dále pak s místními skupinami Oktet, Samuel a Majestic. Své první gramofonové nahrávky se dočkala se skupinou Flamingo (později Plameňáci). Stálou členkou této kapely byla od roku 1969. Zpívala se zpěvákem Petrem Němcem. První dlouhohrající deska vyšla v roce 1970. Začala aktivně spolupracovat skoro se všemi velkými orchestry té doby. Objevilo se i několik výborných textařů, kteří pro ni dokázali napsat písničky přímo na tělo (Jiřina Fikejzová, Jaroslav Wykrenta a Jaromír Nohavica).

Často vystupovala v tehdejší Československé televizi (zejména ostravské tv studio), kde ji dávali hodně času a prostoru pro účinkování. Hrála ve slovenském muzikálovém filmu NEBERTE NÁM PRINCEZNU a účinkovala v populárním pořadu DIVADÉLKO POD VĚŽÍ (22 dílů), kam si pravidelně zvala atraktivní hosty (Karel Gott, Pavel Bobek, Jří Bartoška atd.). S některými svými hosty nazpívala duety. Koncem 80.let se dostavily první osobní i zdravotní problémy. Umělecká dráha úspěšné zpěvačky byla narušena i listopadovými událostmi roku 1989.

Od roku 1985 žije v Praze. Je po třetí vdaná. Z prvního manželství ma dva již dospělé syny. Oba dva jsou hudební skladatelé. Převzala písničku od BLACK SABBATH She´s gone, kterou nazpívala pod názvem LÁSKO VONÍŠ DEŠTĚM.

Dnes paní Marie oslaví 80 narozeniny. Přeji nadále mnoho radosti ze zpívání vašich krásných melodických písní.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Svata
Svata 19. 11. 2021

Přeji vše nejlepší

Odpovědět
hrebycek
hrebycek 13. 11. 2021

Já se pamatuji, bylo to ještě v černobílé televizi, jak se při koncertě v hledišti zvedl veliký transparent a na něm bylo psáno: "Marie, fakulta žurnalistiky Tě miluje!" A já tehdy litoval, že nejsem studentem žurnalistiky ..... Marie, kdo má vkus, ten Vás miluje!! Děkuji za Vás!

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 13. 11. 2021

Krásné narozeniny a ještě mnoho pěkných písní přeji...

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 13. 11. 2021

Krásné písničky, vše nej..

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 11. 2021

Marienku mám moc ráda , krásné narozeniny přeji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 531
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.