Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 11. 4. 2021
Líbí se mi

13.4. se narodila Mirjam Müller Landa

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 11. 4. 2021
Líbí se mi
13.4. se narodila Mirjam Müller Landa

13.4. se narodila Mirjam Müller Landa

Mirjam Müller Landa je v Česku žijící německá režisérka a scenáristka, manželka zpěváka Daniela Landy. Vyrůstala s bratrem v Kolíně nad Rýnem a Düsseldorfu. Má mladšího bratra Davida. Její rodiče se nakonec rozvedli, otec Manfred Müller je novinář.

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

 Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnostiKrysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakain nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 13. 4. 2021

KRÁSNÉ NAROZENINY A HODNĚ PRACOVNÍCH ÚSPĚCHŮ

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 13. 4. 2021

Hodně štěstí do dalších let

Odpovědět
lemur
lemur 13. 4. 2021

Přeji jí pěkné narozeniny.

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 13. 4. 2021

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 248
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.