Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 11. 9. 2021
Líbí se mi

12.9.1956 se narodila Marika Gombitová

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 11. 9. 2021
Líbí se mi
12.9.1956 se narodila Marika Gombitová

12.9.1956 se narodila Marika Gombitová

Narodila se 12. 09. 1956 ve znamení panny v obci Turany nad Ondavou do hudební rodiny jako poslední dítě z pěti sourozenců sestry a tři bratrů. Její otec hrával na housle a starší bratři hráli ve svém volném čase v různých hudebních kapelách. Především po kulturních zařízeních a vesnických zábavách. Marika nosila v sobě hudbu jako dar velikého talentu. Není divu, že v kruhu rodinném byla hudba pro ni vším. Do jisté míry bratři Mariky dali první popud k netušenému vývoji hudebních počátků v její kariéře. Již v raném věku se učila hře na klavír a od třinácti let občas muzicírovala zpěvem v kapelách svých starších sourozenců, kde získala první hudební zkušenosti. Není náhoda, že během doby si získala svým krásným hlasem a hudebním cítěním brzo své posluchače. Je jasné, že hudba a prostředí mělo na Mariku velký vliv.

Jako studium chtěla zvolit konzervatoř, kde ji ale nepřijali. Nakonec absolvovala Košickou strojní průmyslovku. Na studiích ve škole zpívala s kapelou Profily a s orchestrem Juraja Szabadosa, se kterým se dostala i do rozhlasového studia. Vystupovala i s kapelou Júliusa Olajosa. A protože Marika zpívala velmi ráda, neobešel se bez ní v Košicích žádný ples. Zkušenému muzikantu Janku Lehotskému neuniklo při náhodném setkání, že vidí talentovanou zpěvačku s velkými hlasovými přednostmi. Protože mu chyběla zpěvačka, nabídl jí možnost zpívat v nové sestavě kapely Modus. A tak se Marika v roce (1976) po maturitě přestěhovala do Bratislavy a vydala se na cestu profesionální zpěvačky.

Osudný čas 30. 11. 1980 měl Modus koncert v Brně. Byl to poslední společný koncert kapely Modus. Počasí bylo ten den špatné a silnice byli pokryté velkou vrstvou sněhu. Cesta do Bratislavy autem pro Mariku a její kamarádku Andreu nedopadla dobře. Bohužel došlo k těžké nehodě a Marika to odnesla poraněním míchy. Přes veškerou péči se nepodařilo navrátit zdraví v plné míře.Zhruba půl roku po havárii se Marika vrátila zpět na hudební scénu Bratislavské lyry (1981) s písněmi „Prstienky z trávy a Tajomstvo hier. Zpívala živě, bez playbacku a celé její vystoupení bylo nádherné a navíc se chovala skromně a ne jako hvězda. Se skupinou Gravis ještě realizovala velké československé turné a měla vyprodaný koncertní program. Také jako první ze slovenských zpěvaček Marika vystupovala (1990) v rakouské hitparádě Die Grossen Zehn s písní Babylonia. V roce 1989 se sešla s legendárním hudebníkem Steve Wonderem, plánovaná spolupráce na společném duetu nevznikla. Poslední vystoupení Mariky na veřejnosti (2002) bylo v pořadu Zlatý puk.

Přesto, že získala mnoho ocenění, začala později odmítat všechny nabídky k návratu na živé vystupování. Natočila ještě několik desek, namátkou její největší hity Koloseum, Vyznanie, Chlapci v pasci a také Paradiso, dále duet s Mekym Žbirkou, Nespáľme to krásne v nás a Tajnosľubná. jiné. V roce (2001) natočila skladbu Prosba, zatím její poslední. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 12. 9. 2021

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 12. 9. 2021

Skvělá zpěvačka, dobře se vyrovnala se svým osudem

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 12. 9. 2021

Nádherný hlas. Když si pouštím píseň Koloseum, vždy si vzpomenu na den kdy jsem slyšela co se stalo. Pěkné narozeniny přeji.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 9. 2021

skvělá Marika .-)

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 9. 2021

Marika má krásný hlas a já Vám, Mariko přeji pěkné narozeniny a hodně zdraví

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.