Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jajda69
Jajda69
Vloženo 11. 9. 2016
Líbí se mi

11. září 2001, den, kdy se změnil svět

Jajda69
Jajda69
Vloženo 11. 9. 2016
Líbí se mi
11. září 2001, den, kdy se změnil svět

11. září 2001, den, kdy se změnil svět

Nedá mi to a musím se alespoň pár slovy zmínit o smutném výročí dnešního dne.

Dnes je to přesně 15 let, kdy se změnil po útoku teroristů na "Dvojčata" v New Yorku svět.

Pamatuji si ten den jako by to bylo včera. Seděly jsme, koukaly s kamarádkou na televizi a nevěřily vlastním očím. V televizi byly záběry letadla narážejícího do budovy mrakodrapu. A po chvíli další. Nejdřív jsme si myslely, že jde o stejnou havárii, jen z jiného pohledu. Zaraženě jsme po sobě chvíli koukaly, než kamarádka pronesla, že to je asi záběr z nějakého akčního filmu. Nebo je to zase nějaká fikce, jako když kdysi americký rozhlas vysílal o přistání Marťanů, nebo ČT odvysílala podobný program jako reálný - tehdy to bylo přepadení v hlasatelně ČT a dlouho jsme nevěděli jestli hrané nebo skutečné, bylo to velmi emotivní.

Bohužel, doufaly jsme zbytečně. Po chvíli se na všech kanálech televize a rozhlasu rozlétla zpráva o neuvěřitelném teroristickém útoku. Byli jsme z toho všichni špatní, tekly nám slzy, zažívali jsme pocit strachu, bezmoci, zoufalství. Nevěděli jsme , jestli to byl jen jeden útok, nebo budou následovat další. Dodnes obdivuji lidi , kteří ve třetím letadle zneškodnili útočníka, takže spadlo mimo vytyčený cíl. Byli to hrdinové. Ve zprávách bylo postupně víc informací a to nejen o samotném útoku, ale i o jeho obětech, zveřejněny byly záznamy hovorů a sms z letadel, kdy se lidé loučili se svými blízkými. Bylo to velmi emotivní a všichni jsme věděli, že ten den se změnil svět. Nikdo už si nikdy nebude jistý, jestli se něco podobného nestane zase. Teroristé tehdy zničili nejen budovy mrakodrapů, ale zničili i právo na klidný spánek všech lidí na světě a přinesli strach.

V ten den spousta lidí prožila peklo na zemi, spousta rodin přišla o své blízké a spousta hrdinů i těch bezejmených pomáhala s následky hrozných katastrofických útoků.

Na téma 11. září bylo napsáno mnoho článků, natočeno několik filmů. Nezapomínejme tedy na lidi, kteří ten den zemřeli, na hrdiny co jim s nasazením vlastního života pomáhali. 

Útoky jsou např na tomhle videu z youtube  https://www.youtube.com/watch?v=vxjMbGEDgQk

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 1. 12. 2016

Zrovna před pár dny vydali odborníci z několika zemí, kteří analyzovali tento případ, že ty budovy nemohli spadnout po náletu,ale že to muselo být řízenou demolicí. Kdo četl knihu Phillipa Marshalla o této události, udělá si obrázek sám. Tento bývalý pilot tam mimo jiné říká, že ten oblouk, který udělalo letadlo před náletem do věže, nemohl zvládnout žádný pilot a terorista už vůbec ne! A podle výpovědí několika svědků bylo vidět ještě jedno letadlo, které po náletu do budovy zmizelo. Mělo to být letadlo ze kterého ten stroj , který do budovy narazil měl být řízen. Už dlouho před tím totiž zkoušeli řízení letadla na dálku.

Odpovědět
sipeji
sipeji 12. 9. 2016

nikdy ten den nezapomenu

Odpovědět
Moni82
Moni82 12. 9. 2016

Ať to bylo, jak bylo. Ten den umřelo hodně lidí.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 059
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.