Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 9. 9. 2021
Líbí se mi

11.9.1944 se narodila Carmen Mayerová

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 9. 9. 2021
Líbí se mi
11.9.1944 se narodila Carmen Mayerová

11.9.1944 se narodila Carmen Mayerová

Herečka Carmen Mayerová se narodila 11.9.1944 v Trutnově. Je manželkou herce Petra Kostky. Po své mamince, která pocházela z baleárského ostrova Mallorca, je španělské národnosti. Její matka Antonia Mar Torell Mir byla vdaná za malíře Karla Mayera. Carmen od malička poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu. Ve dvanácti letech dokonce sestavila vlastní baletní program, na který jí maminka ušila krásné šaty. Jméno dostala podle hrdinky Bizetovy opery.

Ve škole se jí poměrně dobře dařilo. Chtěla dál studovat, ale nevzali ji na jedenáctiletku. Údajně za tím byl špatný kádrový posudek. A tak se rozhodla být herečkou. Se souhlasem svých rodičů odjela k divadlu v Hradci Králové. Carmen se v divadle předvedla a byla přijata. Nejdříve dostávala malé role a postupně se vypracovala k větším. Objevila se jako Viola v Shakespearově Večeru Tříkrálovém. Na základě této role dostala nabídku od Městských divadel pražských.

Nabídka od Městských divadel pražských přišla právě včas. V té době se rozváděla se svým prvním manželem. S malou dcerou Kateřinou se přestěhovala do Prahy. Zamilovala se do svého kolegy Petra Kostky, jehož první žena tragicky zahynula při autonehodě. Herec si vzal dvě malé dcery k sobě. O několik let později se jim narodila další holčička Tereza (dnes také herečka a moderátorka). Carmen s Terezou i vystupuje. V Městských divadlech pražských byla v angažmá do roku 1991 a zazářila v muzikálu Hello Dolly. Nyní vystpuje v divadle v Mladé Boleslavi.

Herečka nedá dopustit na svou velkou rodinu. Dodnes se přátelí se svým bývalým manželem a jeho novou ženou. Říká o sobě, že je nejspokojenější babičkou na světě.

Herečka Carmen Mayerová musí v kuchyni překonávat lenost - Super.cz

Carmen Mayerová: Jsem životu vděčná - Novinky.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 11. 9. 2021

krásná zena

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 11. 9. 2021

Má oblíbená herečka...přeji vše nejlepší.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 9. 2021

Paní Carmen mám moc ráda

Odpovědět
lemur
lemur 11. 9. 2021

Přeji paní Mayerové hodně zdraví.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.