Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

AniLuky
AniLuky
Vloženo 19. 12. 2016
Líbí se mi

Zakázat Vánoce! Nebo ne? V čem je zakopaný pes?

AniLuky
AniLuky
Vloženo 19. 12. 2016
Líbí se mi
Zakázat Vánoce! Nebo ne? V čem je zakopaný pes?

Zakázat Vánoce! Nebo ne? V čem je zakopaný pes?

Štědrý den se blíží a vánoční přípravy už nabírají na obrátkách. Když se vrátím do dob před několika lety, vzpomínám si na to, jak jsem Vánoce neměla ráda. Deptalo mě pomyšlení z předvánočních shonů a nákupů. Když se kolegyně v práci předháněly, kolik už mají napečeno, zůstával mi nad tím rozum stát. Vanilkové rohlíčky a medvědí tlapky musí stačit. Přece se s tím nebudu drbčit.

Tyto věty mi naskakovaly, když jsem poslouchala rozhovor, do kterého jsem se ani neměla odvahu zapojit. Ano, přiznávám se dobrovolně. Pečení cukroví nepatří zrovna mezi moje koníčky. Navíc se ho u nás doma ani moc nesní, tudíž nemá cenu dělat velkou zásobu těchto laskomin.

Když jsem přišla před Vánoci do obchodu, jen jsem se utvrdila v tom, že Vánoce by měly nesjpíš zakázat. Panika z toho, aby lidé přes svátky náhodou neumřeli hlady byla opravdu velká. Nakoupila jsem to nejnutnější a honem pryč. Odmítala jsem hrát vozíkovou bitvu o to, kdo náhodou bude první u slevněných výrobků. Podobné situace sice nastávají ve velkých marketech úderem prvního dne, kdy vyjde nový leták, ovšem na Vánoce je to ještě horší. 

Vánoce na mě působily velmi depresivně. Měla jsem v sobě totiž uložené křivdy a bloky z minulosti, které mi nejvíc vyplouvaly na povrch právě v tomto období. Když jsem byla doma, měla jsem totiž čas nad vším přemýšlet. A znáte to, když moc přemýšlíte, pak i vymyslíte. Jenže ono to nebylo jen o Vánocích. V depresích jsem byla téměř celý rok, ale alibisticky jsem je házela na Vánoce, protože tehdy se nejvíce projevovaly. 

 

Jenže pak jsem přišla na to, že Vánoce za to nemůžou

Když před deseti lety skončily zase jedny Vánoce, uvědomila jsem si, že pokud si udělám pořádek sama v sobě a vyrovnám se s minulostí, bude se mi žít daleko lépe. Chtěla jsem zase zažít ten pocit, kdy si budu užívat přítomný okamžik a těšit se z toho, co mi nový den zase přinese. Byla to pro mě docela výzva, ale šla jsem do sebe.

Po pořádném mentálním detoxu, který završil pobyt na indické univerzitě, přišly další Vánoce. Nevěřila jsem vlastním očím, ale začala jsem se na ně dívat úplně jinak. Cukroví jsem si nechala napéct od jedné dobré cukrářky a řady v obchodech byly jaksi mimo mě. Ne, že by se situace, které mě ještě před rokem iritovaly změnily, ale změnil se můj úhel pohledu na ně. Nákupy jsem začala řešit po svém. Ještěže máme internet.

Dárky od jisté doby řeším v 80 % touto formou a do obchodních center v tuto dobu chodím jen v nejnutnějších případech. Užívám si předvánoční atmosféru a přípravu. Ovšem ne stylem, že ve velkém stresu začnu všecho gruntovat, abych měla vše dokonalé, ale abych se cítila v pohodě a užila si tyto krásné chvíle. Trávím ráda (nejen) vánoční období po boku svých nejbližších. Je krásné sice rozbalit u stromečku dárky a relaxovat u pohádek, jenže jen o tom Vánoce nejsou. Je to doba, kdy se velmi ráda zastavím a vychutnávám si atmosféru kolem sebe a radost. 

Ráda bych vám, milé dámy, popřála krásné Vánoce. Děkuji vám za pěkné komentáře, které mi u článků necháváte. Jsem moc ráda, že mohu být součástí této krásné komunity. Připravila jsem pro vás vánoční videjko, na které se můžete mrknout kliknutím na obrázek, nebo sem>>>.

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 20. 12. 2016

Za mě sno

Odpovědět
Moni82
Moni82 20. 12. 2016

Krásné Vánoce

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 20. 12. 2016

Jako bych to psala já.Přesně tak to cítím a přesně tak to dělám.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 890
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.