Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Renata Petříčková: Svět tarotu

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 13. 4. 2018
Líbí se mi
Renata Petříčková: Svět tarotu

Renata Petříčková: Svět tarotu

Kolik lidí, tolik příběhů. Každý z nás nemá cestičku ke štěstí stejnou. Co někdo dostane zadarmo, druhý si musí tvrdě vydřít. A někdo může dřít do úmoru a stejně ho těsně před cílem předběhne ten, co to dostal zadarmo. Musím říct, že tarot může být takový malým, ale důvěrně spolehlivým průvodcem, jak si v takových chvílích pomoci. Jak najít tu zcela jedinečnou a individuální cestu k sobě samým. Zodpovědět si tyhle otázky, na které se těžko hledají obecné odpovědi?

Proč se mi nedaří?

Proč mi tohle proklouzlo mezi prsty, proč někdo jiný má a já nemám?

CO mám dělat? Co je špatně, co je dobře, kudy jít?

No však to znáte, netřeba snad tuhle smršť otázek vypisovat.

Svět tarotu je jednoduše rozložením lidských reakcí, typů, příběhů, zákonitostí a logiky. Za dvacet let, co se taroty zabývám, jsem snad jen zkraje věřila, že v tom je nějaká mystika, ale přiznám se, že to bylo asi jediným tehdy dostupným tarotem, se kterým jsem se první pár let učila. Tarot of the Trance mě v obchodě prodala milá paní za vůně vonných tyčinek a tou vůní byla knížka i karty voňavé hodně hodně dlouho, snad i pár let. A protože to byl tarot skutečně neprůhledný, s dosti abstraktními obrázky, nezbylo mi než se na karty dívat z jedné strany realisticky, učit se jejich významy, a pak také hledat v těch podivných obrázcích záblesky intuice. Fungovala skvěle. Až po letech mi došlo, že intuice je vlastně dotek něčeho tak samozřejmého a logického v našem životě!

A s rozmachem tarotových karet všeho druhu přišel ráj na zemi. A ten jsem posbírala do své knihy Svět tarotu a Základní tarot, ke které je navíc přiložen král všech tarotů: Rider Waite tarot.

Objevila jsem fascinující svět, jež otvírají všichni autoři, kteří pracují na svém vlastním osobitém vyjádření typických 78 tarotových karet. Každý totiž nechal povznést kromě základních významů i sem tam nějaký zdánlivě nevýznamný detail. Pocit, emoci, jemný závan čehosi.

Knížka Svět tarotu je základní učebnicí, ale i rozmlsanou kočičkou

A pěkně mazlivou, protože často jsem měla pocit, že kartičky se o mě doslova lísají, jak moc se dožadují pozornosti a vybrat ke každé jenom dvě nebo tři pro příklad, bylo nesmírně těžké! Zasloužily by si to všechny obrázky!

Najdete tu základní významy, pocity, příběhy, najdete tu prostě ŠMRNC KAŽDÉ KARTY, v podobě, která je příjemným čtením pro každého.

A ještě něco prozradím. Při tvorbě této knihy jsem přišla na chuť i těm kartám, které byly do té doby moje slabiny a ne tak dobře jsem jim rozuměla.

A mít v ruce pak balíček karet je potom stejné, jako když naproti vám sedí dobrá kamarádka a vy víte, že když se jí zeptáte na dobrou radu, tak ji dostanete.

Renata Petříčková, Svět tarotu, 2017

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tamara
Tamara 15. 4. 2018

Pěkný článek

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 14. 4. 2018

Zajímavé

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 4. 2018

velmi zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 981
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.