Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ovace
Ovace
Vloženo 7. 1. 2018
Líbí se mi

Princip zrcadlení

Ovace
Ovace
Vloženo 7. 1. 2018
Líbí se mi
Princip zrcadlení

Princip zrcadlení

To je oblíbený termín populární esoteriky. V podstatě se to vztahuje nejvíc k tomu, co člověka nejvíc vytáčí, rozčiluje, dopaluje na cizím chování. A v podstatě nejde o to, co kdo dělá, co se kde děje, ale o to, jakým způsobem se člověk k události vymezuje, tedy jak porovnává svoji představu o své osobnosti s událostí nebo jinou osobností. Tedy souboj s vlastním egem.
O co teda jde?
Jakýsi antický filozof řekl "neexistuje nic jiného než já a cokoli pozoruju je jen odrazem mé mysli", odtud nejspíš se vzal výraz zrcadlení.
Indiáni pro toto mají trochu jinou definici, vyjadřující ale to samé: "existuje jen plynutí energie. to co pozoruju je jen můj obraz výkladu toku energie, nikoli tok energie sám"
z toho plyne, že cokoli se děje se děje bez ohledu na pozorovatele a jen sám pozorovatel si volí sám jakou pozici k události jeho ego zaujme. Tedy pokud se furt někdo rozčiluje, je to jen a jen jeho věc.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
G
G 8. 4. 2018

No.. Nevím jestli to není mimo mísu... Prostě bych k temu dodala (moravsky ) ... : Někdy v tom zrcadle vidíme to, čím být jednoduše nechceme.. Ne to, čím jsme... I to je podle mne princip zrcadlení...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 307
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.