Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

MichaelaZS
MichaelaZS
Vloženo 21. 6. 2016
Líbí se mi

Pomáhejte a bavte se aneb Značková show se Saxanou - Petrou Černockou

MichaelaZS
MichaelaZS
Vloženo 21. 6. 2016
Líbí se mi
Pomáhejte a bavte se aneb Značková show se Saxanou - Petrou Černockou

Pomáhejte a bavte se aneb Značková show se Saxanou - Petrou Černockou

Existují dvě tragédie,” řekl Oscar Wilde, “první nastane, když nedostaneme, co chceme. Ta druhá, když to dostaneme.” Kam patří rozchod? Tuhle otázku si pokládám dlouhé roky. Možná by bylo fér se na to podívat nezaujatýma očima. Ale jak proboha? Každý z nás prodělal několik rozchodů. Já nejsem výjimkou. Sedím u kafe a analyzuju smetiště svých emocí.

Hledám vzor zvládání rozchodů. Mojí inspirací se tentokrát nestává žádný zahraniční super hrdina nebo terapeut. Je jím Saxana - dívka na koštěti.

Jaká to divná volba - říkáte si? Saxana byla vesměs v pohodě. Z jiného světa. Trochu šiblá. Studentka kouzel. Láska byla pro ni něco jako pro Rose na Titaniku Amerika - za ledovcem… Opravdu?

Saxana to neřešila. Jela si svoje - trochu kariéristka, trochu flegmatik. Dokud nepotkala "českýho borce" s helmou na hlavě. Bum bác a jelo to.

A tak nějak si připadám já, když někoho potkám. “Ta je z jinýho světa!” Rychle dávám ruce pryč. Pak zvědavě nakukuji klíčovou dírkou. A pak už nemůžu přestat. Kouzlo zabralo - jsem v tom až po uši… Nebyla by role "Saxona" - že bych si ho zahrál?

Vynechám to pěkný. První pusy. Úsměvy. Postel (jo, fakt jsem to napsal). Společné výlety. Vaření. Hádky. Postel. Hádky. Tramtararáááá - a jsme u toho - rozchod. A komu tohle prospívá? Pardon. Ale koho to někdy neštve?… Ha, ha!…Tak, a teď se dostávám do bodu rozkládajícího se pisálka zvracejícího své ego. To teda ne! Takže točím kormidlem Titanicu zpět.

Jde to vůbec? Vrátit se tam, kde to začalo? Do přístavu? Asi ne…Každý se chvilku někam plavíme. A když ta nepotopitelná loď praskne na dvě poloviny někde nikde, pár slz nám ukápne. Voda v Atlantiku je sice studená, ale plavat se v ní dá... I když jde loď ze zlata ke dnu.

Jediné, co je potřeba, je se zhluboka nadechnout. Hodit nohy na kus prken z lodi. To se pak z každé tragédie dostává lépe. (Počítejme s tím, že vaše druhá polovička zmrzla a jde ke dnu - obrazně řečeno)

Proč tedy tolik riskujeme láskou, která stejně končí? Znovu a znovu? Proč znovu nastupujeme na Titanic? Myslím, že odpověď je mnohem prostší, než se zdá. Nastupujeme prostě proto, že věříme, že loď je nepotopitelná (skvělý marketing výrobce, že?).

A i když víme, že oceán je plný ledovců, doufáme, že do nějakého toho záchranného člunu se ta naše kostnatá riť ještě vejde...

Život je k nám přes to všechno štědrý - nejsme totiž jediní blázni, kteří se vydali na plavbu. A vždycky se objeví někdo, kdo vám pomůže za pádlo tahat. Když jste unavení. Zdeptaní. A naštvaní z toho, že ten výlet do ráje skončil na skládce pod hladinou.

Těmto záchranářům říkám přátelé. A čím déle se s nimi plavím, tím více vím, že tu jsou. Drží mě. A když se chci potopit na dno zmrzlého oceánu pro svou kdysi milovanou, říkají: “Zmrzneš, vole!” Vzpomínky jsou bohužel tou největší tragédií

…kterou si připomínám, že jsem dostal, co jsem chtěl. Ať už v dobrém, či špatném. Doplul jsem do studia. Kamera se zapla. A Saxana, aneb Petra Černocká, mi připomíná, že kouzla se nedějí jenom v pohádkách. Ale také v realitě.

Kdyby mi totiž někdo před lety, kdy jsem jako malej kluk seděl před obrazovkou a koukal na Saxanu, řekl, že je živá a že ji potkám - nevěřil bych. A není právě podmínkou vzniku zázraku to, že v něj nejprve nevěříme? Podmínkou zamilování, rozchodu i opětovného zamilování? Líp (ani hůř) by to nenapsal ani Oscar Wilde…A o tom to je

Tomáš Lukavec

Značková show Tomáše Lukavce. Známé celebrity, jak je neznáte! Natáčíme 1. československou charitativní show s celebritami na YouTube, která pomáhá nadacím, charitám a neziskovým organizacím

Moderátor Značkové show a brandmanažer úspěšných značek dostal nápad. Měl touhu udělat v českém prostředí talkshow, která by neměla obdoby. Vždycky lidi rád překvapí. Stejně jako jeho banán. Ano. Je to tak. Jeho neznámější kampaň Banán za milion obletěla před dvěma lety český i slovenský internet. Všechny zachvátilo banánové šílenství. To jste mohli vidět i na jeho FacebookuInstagramuTwitteru nebo Linkedinu.

Tomášův e-book Jsi značka ve frontě na banány si doteď stáhlo přes 32 000 lidí. A dál následovaly další kampaně jako Totální zlom nebo 1. reality show na budování značky - Pekelná značka, která nás zahřála minulý rok na jaře. Jenže to chtělo něco nového, něco jiného. Zase jít o krok dál.

Až na představení Davida Copperfielda v Las Vegas na podzim roku 2015 vše zapadlo na svoje místo. Tomáš si všiml, že pravá show má v sobě vždycky něco navíc. Prvek, který tam být nemusel, ale je. Přidanou hodnotu pro lidi. A zrodil se nápad. S tím se Tomáš vrátil do Prahy a nadšeně oslovil svůj tým. Seděli jsme u něj doma v obývacím pokoji a ani nedutali. Bylo to hodně velké, bylo to šílené, bylo to naprosto jedinečné. A tak nebylo na výběr. Řekli jsme ano. Zrodil se začátek Značkové show. Od té doby uplynulo několik měsíců. Tvrdé práce, potu, ale i nadšení. A teď tu před vámi stojíme s novou show, které opět dominuje banán. Stejně jako na začátku.

Nová zábava. Spojení smíchu a pomoci

Značková show Tomáše Lukavce je nový koncept zábavy. Šlo nám o to ukázat lidem známé tváře českého i slovenského showbyznysu v jiném světle. Pobavit, rozesmát, ale také pomoci. Dát tam to něco navíc.

Proto je show charitativní. Pomáháme celkově 12 charitám a neziskovým organizacím. V každém díle.

Každá celebrita odpovídá na podivuhodné otázky, plní úkol a nakonec prodává banán na ulici. K vybraným penězům přidává pak Tomáš 100% a částka se tak zdvojnásobí. Vše poté putuje na nadaci nebo organizaci, které je zrovna díl věnován.

A jak se celebritám daří? Kdo se umístí na banánovém pořadníku jako první?

Do sedmého dílu jsme přičarovali Saxanu - Petru Černockou, která pomáhala neziskové organizaci Naše dítě, jejímž posláním je ochrana a pomoc dětem, které se ocitly v obtížných a krizových situacích.. A jak se jí vedlo? To uvidíte tady.

Dejte odebírat a buďte u toho.

Pomáhejte a bavte se!

Pojďte do toho taky: http://www.nasedite.cz/chci%20pomoci.html

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 081
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.