Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

MichaelaZS
MichaelaZS
Vloženo 8. 8. 2016
Líbí se mi

Pomáhejte a bavte se aneb Značková show s youtuberem a moderátorem PJayem

MichaelaZS
MichaelaZS
Vloženo 8. 8. 2016
Líbí se mi
Pomáhejte a bavte se aneb Značková show s youtuberem a moderátorem PJayem

Pomáhejte a bavte se aneb Značková show s youtuberem a moderátorem PJayem

Ty máš ale větší prsa…

Zaslechl jsem rozhovor dvou dam na ulici. - “No, ty je máš ale pevnější a víc do ruky.” - “Ale tebe si hned každý všimne.” - “Ale nemůžu furt najít velikost mé podprsenky.” - “O mě ale tolik nestojí muži…”

Chtěl jsem se začít nahlas smát, když jsem si vzpomněl na ráno s mým kámošem: “Ty kráso, ty máš víc koní pod kapotou než já.” - “No, ty máš ale automat.” - “No, ale zase nemám kožené čalounění.” Ehm. Kdo to nezná, že?

Kde se ale v lidech bere ta chuť neustále srovnávat sebe s druhými? Učíme se to v dětství? Vyrůstal jsem s mladším bráškou. A pokaždé, když nám táta dal sušenku, měl jsem pocit, že brácha ji má delší než já. Vytrhl jsem mu ji z ruky a poměřoval jsem je. Nakonec mu vrátil tu moji… “Tome, ty sušenky jsou naprosto stejné!” Naštval se pokaždé táta. Ale něco ve mně mi nedalo….

Nevěřící Tomáš? Neslo se to se mnou celé dětství… Ve škole jsem kontroloval počet hrášků u každého ve školní jídelně. Doma jsem zkoumal, zda maminka používá stále stejné množství jaru při mytí nádobí. Dárky po stromečkem jsem počítal, a když měl brácha o jeden víc, tak jsem protestoval. “A dost už! Tohle velcí kluci nedělají!” Jednou mě okřikla maminka. Pravda byla opačná.

“Tome, postav se vedle Vladana!” Postavili mě a mého kamaráda jedno léto na zahradě k sobě naši milovaní rodičové. A začali nás porovnávat. Kdo z nás je vyšší? Kdo tlustší? Kdo má větší ambice? Bohužel, i já to dnes dělám. My všichni.

Jsme posedlí porovnáváním. Našich ratolestí, aut, domů, výplat, počtem milenek, dovolených, délkou pinďourů, vlasů, nohou… Ale proč?

Se zajímavou teorií přišel v roce 1954 Leon Ferstinger. Prý se srovnáváme s druhými, když se pokoušíme o sebehodnocení. Když se porovnáváme s lidmi “výš” (jakože pro nás lepšími, bohatšími, úspěšnějšími), toužíme po zlepšení. Když s lidmi, kteří jsou níž (prostě cha, cháá, lůzři), tak o uchlácholení svého ega… Něco na tom je!

Kassandra ze Značkové show se občas (dost často) zamilovává. Daného vyvoleného nepotřebuje ani poznat, její spokojenost dekóduji podle jejího porovnávání. Buď je lepší jak Franta (ten byl pro ni TOP, absolutně špica, krasavec!), a nebo je jako Petr (úplnej provar, nemyl se, smrděl). Taky se porovnávám s druhými. Když si chci udělat dobře, podívám se na FB svého bývalého spolužáka ze základky, který mě šikanoval a ponižoval mě. Dnes pracuje v Mekáči a je pořád nešťastný. (Omlouvám se, ale je to tak, jsem taky jen člověk…)

A když chci od sebe zvýšit výkon, kouknu na film o Jobsovi. Nebo sleduji provedení zahraniční talkshow. Nebo.. Je toho hodně! Naštěstí… Ne každý člověk to má ovšem stejně. Například můj kamarád zpěvák se dokáže při porovnávání s druhými tak zkritizovat, že pak třeba hodinu nemluví. Je ve stresu. A odmítá vyslechnout pochvalu!

Všeho s mírou, říká se. Ale takový přístup jsem zatím moc nepraktikoval. To je každopádně vidět i v díle se mnou, sušenkovým kritikem a moderátorským fajnšmekrem, youtuberem PJayem.

Není Američan PJay ale zní to dostatečně hustě. Nestyděl se si tuhle přezdívku vybrat. Stejně jsme neměli problém, když jsme blbli na place. Emoční vyblití. Ztráta vědomí. Bieber v akci v pokleku, Gaga přišla o vlasy a Taylor foukli do sukně jako sladké Marylin. Kdo by se nekochal. V tom všem jsme stáli my dva. Youtuber s použitou štětkou na hajzl místo mikrofonu a já stojící, bdící, kšandy sotva rupnout smíchy.

Nemuseli jsme si nic přeměřovat. Před kamerou jsme na tom byli stejně. Kde byly ty časy, kdy jsem sledoval slavné v obstarožní televizi u nás na venkově a snil, že budu skotačit mezi nimi. Už jsem tu stál! Čtrnáct osobností za mnou a další desítky mě teprve čekaly. A právě tam mi došlo, že jsem na to šel celou dobu blbě. Error, fail, EPIC drama.

Pokud se totiž chci s někým porovnávat, musím to udělat u sebe. Jak jsem na tom byl před rokem, dvěma, pěti lety? A jak jsem na tom teď?

A byl to právě tenhle rozdíl, který vystřelil moji sebehodnotu vysoko do oblak.

Udělejte to taky. Tři, dva, jedna. Pal!

Tomáš Lukavec

Moderátor Značkové show a brandmanažer úspěšných značek dostal nápad. Měl touhu udělat v českém prostředí talkshow, která by neměla obdoby. Vždycky lidi rád překvapí. Stejně jako jeho banán. Ano. Je to tak. Jeho neznámější kampaň Banán za milion obletěla před dvěma lety český i slovenský internet. Všechny zachvátilo banánové šílenství. To jste mohli vidět i na jeho FacebookuInstagramuTwitteru nebo Linkedinu.

Nová zábava. Spojení smíchu a pomoci

Značková show Tomáše Lukavce je nový koncept zábavy. Šlo nám o to ukázat lidem známé tváře českého i slovenského showbyznysu v jiném světle. Pobavit, rozesmát, ale také pomoci. Dát tam to něco navíc.

Proto je show charitativní. Pomáháme celkově 12 charitám a neziskovým organizacím. V každém díle.

Každá celebrita odpovídá na podivuhodné otázky, plní úkol a nakonec prodává banán na ulici. K vybraným penězům přidává pak Tomáš 100% a částka se tak zdvojnásobí. Vše poté putuje na nadaci nebo organizaci, které je zrovna díl věnován.

A jak se celebritám daří? Kdo se umístí na banánovém pořadníku jako první?

Do čtrnáctého dílu jsme pozvali nadějného českého youtubera a moderátora PJaye, který podpořil obecně prospěšnou společnost YourChance, jenž prosazuje potřebné změny v oblasti výuky finanční gramotnosti, principů podnikání a rozvoje podnikavosti žáků základních a středních škol a v oblasti integrace mladých dospělých opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy.  A jak se mu dařilo? To uvidíte zde.

Dejte odebírat a buďte u toho.

Pomáhejte a bavte se!

Pojďte do toho taky: http://www.yourchance.cz/

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 783
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.