Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 8. 12. 2017
Líbí se mi

Mystická Lenormand. Aneb, když mne Madam pozvala nad své karty....

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 8. 12. 2017
Líbí se mi
Mystická Lenormand. Aneb, když mne Madam pozvala nad své karty....

Mystická Lenormand. Aneb, když mne Madam pozvala nad své karty....

Doporučuju i video, ve kterém je vidět, jak lze tápat nad nejtěžším výkladem, co jsem snad kdy rozložila. Ale zároveň takovým, který nedá spát, protože se opravdu nesmírně silný!

O čem jsou karty Mystická Lenormand?

Pozoruhodné kombinace karet. Významy, které mají svůj výrazný smysl o samotě a významy, které se spojují s dalšími kartami. Lenormand karty prostě patří k těm, které vynikají úchvatnou historií, pověstí, velkým charisma a obrovským vykládacím potenciálem. Jsou dokonce tací, kteří se jich bojí, nebo je záměrně nevyhledávají, protože mají opravdu ostrý jazýček.

Tím víc, že další svazující „pavučinou“ lenormandek je jejich kombinování s jinými kartami.

K umění interpretace autorka píše:

„Každá karta má mnohoúrovňový význam. Výpovědi sahají od zcela všednodenních, „hmatatelných“ věcí až po méně konkrétní informace. A mějte na paměti: také karty se znepokojivými tématy skrývají pozitivní zkušenosti.

Ve výkladové části najdete vždy popis vyobrazení i vysvětlující text, které by vám měly pomoci pochopit základní význam karty. Také jsou zde předloženy kombinace každé karty s ostatními třiceti pěti, které vám v heslech představí další výkladové možnosti. Nejdůležitější jsou však vaše vlastní asociace. Proto mohou být všechny návrhy výkladu, které uvádím, vždy jen podněty a rozhodně si nečiní nárok na úplnost. Ponořte se do obrázku, popusťte uzdu své fantazii a zaznamenávejte to,co vás naprosto spontánně napadne. Buďte při svých interpretacích kreativní. Naučte se číst příběh, který vám budou vyprávět kombinace. Cvičení dělá mistry.“

A protože právě čtete slova autorky, která se lenormandkami více než dvacet let aktivně zabývá, nezbývá než jí věřit. Jsou její vášní a bylo jí ctí o těchto kartách napsat knihu a nechat je novým výtvarníkem nově namalovat. To samo o sobě je v tomto směru životním dílem.

A vyzdvihla bych z jejích slov dvě zásadní věci, které jako opatrný uživatel lenormandek cítím a především ctím…

Spontánnost a kreativita je důležitou součástí

Tento přístup, který v návodu uvádí, zbavuje do jisté míry svazujícího strachu a konvencí, které jsou s těmito kartami pevně spjaty. Když jsem se zbavila toho krunýře jasných a pevně daných významů, začaly se mnou karty více mluvit podobně jako taroty. Někdy to ale byly významy, které se jen pramálo podobaly tomu, co bylo v knize. Byl to závan něčeho nového…byla to jedna informace, která si sedla do další karty a najednou – tu byl příběh. Opravdu tedy pusťte kreativitu na plné obrátky a fantazii se meze nekladou. Instinktivní nápady a drobnosti, které vám vytanou na mysl, mají i tady velký význam!

Cvičení dělá mistry

V tom také velký souhlas. Tyhle karty vyžadují hodně času. Za prvé je dobré si hodně studovat příručku, po čase zjistíte, že vzájemné kombinace karet dávají opravdu dobrý smysl a často je možné tyto kombinace už předem předjímat. Nebo vás mohou napadat jiné, vlastní. Ono někdy se stane, že význam je ve stylu „to je konec“, nebo „to je začátek“… a nyní rozložení dalších karet kolem nebo vaše intuice musí napovědět, která z těchto možností to je.  A tohle získáte opět cvikem, časem a zkušenostmi. I sama Madame Lenormand často dělala výklad celý den, protože tolik informací v něm bylo!

Ne nadarmo jsou to mystické karty, protože jakkoliv na ně pohlédnete, jakkoliv pohlédnete do jejich zákulisí, uvidíte neskutečně fascinující svět

 O autorech:

Regula Elizabeth Fiechter se narodila v roce 1953 a vyrůstala v Bernu. Již mnoho let žije v západním Švýcarsku. Vzděláním učitelka jazyků, diplomovaná andragožka, astroložka, žurnalistka. Věnuje se malířství a působí jako médium. Věštecké karty Lenormand ji fascinují již přes dvacet let.

Urban Trösch, se narodil v roce 1954 v Curychu. Žije a pracuje od roku 1968 v Bernu. Je známý svými obrazy plnými fantazie, které maluje pastely a vaječnou temperou, a jeho díla jsou mezi soukromými sběrateli vysoce ceněna. Výstavy ve Švýcarsku i v zahraničí. Námět i pracovní postup je pro něj jako životní harmonie. Mystickou Lenormand namaloval podle zadání autorky.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 8. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 8. 12. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 092
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.