Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Tereza Svobodová
Vloženo 9. 10. 2018
Líbí se mi

Muzikálová komedie DOKTOR OX,

avatar
Tereza Svobodová
Vloženo 9. 10. 2018
Líbí se mi
Muzikálová komedie DOKTOR OX,

Muzikálová komedie DOKTOR OX,

je barevná, energická, vtipná, vášnivá, líbivá, veselá, radostná, dvojsmyslná – prostě úžasná. Mladí zpěváci, kteří si celé představení užívají, nabití nadšením a rázností, hlavní představitel Doktora Oxe, a to ať už se jedná o Jiřího Korna či Martina Poštu, dávají roli zlouna nádech starého bodrého strýce, kterého si v první fázi představení velice oblíbíte, a proto je pak pro Vás těžké ho vidět v pravém světle. Ale právě to nás učí rozpoznat pravou tvář některých lidí a dokázat si stát za svým názorem, postavit se manipulátorům a všem, kteří chtějí jen moc a ovládat nás.

V Divadle Hybernia se podařilo autorovi scénáře Zdeňku Zelenkovi, který se nechal inspirovat povídkou Jules Verna skloubit současnou myšlenku, jež dokazuje, že manipulátoři nás provázejí celou historií, a že lze právě poukazování na manipulaci a ovládání světa ztvárnit vtipně, vesele až s nádechem parodie a zároveň neztratit toto zásadní přesvědčení po celou dobu představení.

A písničky? Je jedno, jestli máte rádi pop, rock, rap nebo cokoliv jiného, protože v téhle muzikálové komedii si přijde na své každý. Jiří Škorpík zkomponoval směsici melodií, které vás donutí podupávat nohou, a ještě se tanečně ošívat, nebo vás nutí zasnít se a uvědomit si, že láska může být i něžná a pravdivá. Určitě je tu zaděláno na více jak dva hity, které brzy uslyšíme snad i v rádiu.

Jednoznačně je třeba vyzdvihnout choreografii. Ivana Hannichová připravila nápaditá, neotřelá, kreativní taneční čísla všech možných stylů a žánrů.

Podařilo se nemožné – humorem sdělit jeden z největších současných problémů a zároveň navrhnout řešení. Řešení přes mladé, zamilované kluky a holky, kteří strhnou i ty starší a zkušenější. Prostě láska, sebevědomí, nebát se říci svůj názor a stát si za ním má jedině šanci něco změnit. Nebo snad ne?

Přijďte do Divadla Hybernia a přesvědčte se sami! Váš názor nás zajímá????

https://www.facebook.com/divadlohybernia/posts/1639352469503015

https://www.facebook.com/divadlohybernia/posts/1640945099343752

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Marsy
Marsy 9. 10. 2018

plně souhlasím. Jedinečný muzikál ,odlišný od jiných. Krásný zážitek. Tento muzikál jsem navštivila v předpremiéře a byla jsem nadšená

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 981
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.