Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

KamilaK
KamilaK
Vloženo 13. 12. 2018
Líbí se mi

Film Zlatý podraz a několik scén z Přelouče

KamilaK
KamilaK
Vloženo 13. 12. 2018
Líbí se mi
Film Zlatý podraz a několik scén z Přelouče

Film Zlatý podraz a několik scén z Přelouče

Točil se ve vašem městě nějaký slavný film? Naše město bylo vybráno pro několik scén ve filmu Zlatý podraz. Sám herec Zdeněk Pištula řekl pro noviny 5 + 2 Pardubicko a Chrudimsko, že byli z filmu dojati. Když pak na plátně viděli jejich společné dílo, které tvořili více jak rok, cítili, že je to to pravé a že se film podařil. Film ztvárňuje příběh československých basketbalistů, kterým se v roce 1946 jako dosud jediným podařilo získat pro republiku zlato na mezinárodní scéně.

 

 

Filmový štáb 13. května v nočních hodinách točil několik scén pro film Zlatý podraz na hřišti u sokolovny. Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky začíná v roce 1938. U nás se točila svatební hostina, ženil se Zdeněk Piškula, jeden z hlavních hrdinů, mladých basketbalistů. Režisér Radim Špaček si vybral společně s kameramanem Vladimírem Smutným právě naši sokolovnu a hlavně venkovní prostor, který potřebovali pro danou dobu. Rádi by bývali točili i uvnitř sokolovny, ale bohužel interiér je již hodně současný, prozradil sám režisér.

 

Zdeňkovi Pištulovi je 20 let, vystudoval Pražskou konzervatoř. Tvoří pár s herečkou Simonou Lewandowskou, která si ve Zlatém podrazu zahrála jeho partnerku.

 

Záběry točené právě v Přelouči. 

 

 

Zdroj: https://www.facebook.com/oficialprelouc/?tn-str=k*F

5 + 2 Pardubice a Chrudimsko, 9.11.2018

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 13. 12. 2018

Cítím hrdost!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 981
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.