Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Štěpánka Čápová
Štěpánka Čápová
Vloženo 14. 5. 2016
Líbí se mi

Co budete vařit? Nevíte? Štěpánka se nebojí používat netradiční suroviny a ve svém vlogu ráda poradí jak na ně

Štěpánka Čápová
Štěpánka Čápová
Vloženo 14. 5. 2016
Líbí se mi
Co budete vařit? Nevíte? Štěpánka se nebojí používat netradiční suroviny a ve svém vlogu ráda poradí jak na ně

Co budete vařit? Nevíte? Štěpánka se nebojí používat netradiční suroviny a ve svém vlogu ráda poradí jak na ně

Znáte to, někdy je to jen řečnická otázka, jindy něco, proč byste vrhali dýky. Blíží se poledne a vy nemáte buď vůbec žádnou představu, co budete vařit k obědu, nebo jen mlhavou? Už už saháte po nějakém polotovaru nebo špagetách s kečupem, protože se vám zdá, že doma nic nemáte, nebo za půl hodiny oběd nedáte?

Nejdřív nádech, výdech, žádné dýky a jdeme vařit. Nachystala jsem pro vás video, ve kterém jsem si sama prubla, jaké to je experimentovat „v přímém přenosu“. S jiným než vařícím tématem bych byla nervózní šíleně, ale protože vaření je moje vášeň, šlo to nějak hladce.

Přiblížím vám pozadí mého domácího natáčení:

Den 1 - večer si uvědomuju co je za den a že na zítra jsou v plánu luštěniny. Zamyslím se, co bych si dala za druh. Hmmm cizrna, to zní fajn. Dobře, máčím cizrnu a vedle do hrnce i ječné kroupy jako přílohu, aby byly lépe stravitelné.

Den 2 - ráno jsem dala vařit cizrnu, pracuji dnes z domova a ve 12 zjišťuji, kolik je hodin a že bych mohla začít vařit. Ale co?

To ještě nevím, jen vím, že to bude s cizrnou a kroupami. Nikdy dříve jsem je dohromady nekombinovala, tak  uvidíme. Napadá mě, že když takhle experimentuju, mohla bych vás pozvat, ať se podíváte, jak snadno se dá uvařit oběd bez velkého plánování. Zjišťuju jaké druhy zeleniny doma najdu, vyndám koření, nachystám vše spolu s kamerou, dám vařit kroupy a jdeme do akce, je 12:15 a dál už se můžete podívat jak to dopadlo „v přímém přenosu“ 

A byste příště tuto otázku neřešili na poslední chvíli, naučte se pravidla a zásady plánování jídelníčku. Nemusíte vždy plánovat přesná jídla, podívejte se, jak jsem vařila já, ještě ve 12 jsem věděla pouze to, že bude cizrna a kroupy, protože dodržuji pravidla střídání surovin a přišel tedy čas na luštěniny.

No a ve 12:05 už jsem měla matnou představu, prošmejdila jsem lednici a potravinovou skříň, poskládala zbytek surovin, nastavila kameru pro vás a ve 12.15 už jsem vařila. Je to jednoduché, experimentovat a pestře vařit mohou však jen připravení , takže pokud byste si rádi zkontrolovali, zda máte doma potřebné suroviny, můžete využít tento seznam. Není potřeba mít od každé kategorie vše, ale pár variant se vám hodí, experimenty jdou pak mnohem lépe a váš jídelníček ožije pestrými chutěmi.

A jak to dopadlo? Výborně, nadšení byli všichni .

A co příště? Luštěniny jsou výborná ingredience pro vaření, dá se s nimi experimentovat a vykouzlit snad úplně všechno, od sladkého, pestrých pomazánek ke svačinám a po velmi chutné polévky. Spousta lidí je překvapená výbornou chutí jídel, které jsem jim z luštěnin připravila a nechce se jim ani věřit, že pochází z luštěnin , vyzkoušejte a uvidíte!

cizrnová omáčka

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 11. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 12. 10. 2019

Vyzkouším

Odpovědět
Glady
Glady 27. 9. 2017

vařím ráda

Odpovědět
Štěpánka Čápová
Štěpánka Čápová 27. 9. 2017

to ráda čtu

janinkad
janinkad 24. 9. 2017

Nejobvyklejší odpověď na otázku co vařit ...je, mám je to jedno. Ale tuhle odpověď znáte asi všechny.

Odpovědět
Štěpánka Čápová
Štěpánka Čápová 27. 9. 2017

Právě proto učím klientky dělat to jinak v rámci plánování jídelníčku a pak se dozvíme vlastně to, co potřebujeme

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.