Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Siraellen
Siraellen
Vloženo 7. 8. 2017
Líbí se mi

Co je Ho’oponopono

Siraellen
Siraellen
Vloženo 7. 8. 2017
Líbí se mi
Co je Ho’oponopono

Co je Ho’oponopono

Techniky ho’oponopono byly objeveny dávno před moderními technikami současné psychologie. Havajští léčitelé vyvinuli způsoby očištění pocitů viny a uzdravení traumatických zážitků. Uměli s láskou a správným jednáním podporovat vztahy v životě. I v dnešní dobe znovu objevujeme moudrost Kahunů. Ho’oponopono není jednoduchá modlitba nebo rituál, ale řada rozhodnutí a činů, které vedou k hlubokým změnám ve vztazích. Ho’oponopono přináší do života rovnováhu a možnost opětovného navrácení štěstí v našich vztazích.

Tradiční havajské Ho’oponopono je hluboká moudrost vyplývající z vhledu do lidské přirozenosti. Není jasné, zda-li Havajané byli schopni vybudovat konzistentní systém nauky o člověku a metodách uzdravování ve sféře emocionální, duchovní a fyzické. Poznatky byly možná přejaty z dřívějších kultur. Migrační vlny, včetně polynéské, probíhaly již před 30 000 léty. První vědecké důkazy o kolonizaci polynéských ostrovů jsou staré 6 000 let.

Havajané svou vědu možná rozvinuli skrze dlouhodobé a pečlivé pozorování, možná ji přivezli a uchovali na ostrovech díky své dlouhodobé izolaci. Bez ohledu na prameny jsme v dnešní době překvapeni hloubkou Ho’oponopono, jeho pravdivostí a efektivitě řešení, která jsou jednoduchá, jasná a fungují.

Někteří lidé chápou Ho’oponopono jako modlitbu. Modlitba v mnoha náboženstvích světa slouží k uzdravení vztahů, nicméně Ho’oponopono je procesem složeným z mnoha částí. Ho’oponopono není prosbou k vyplnění přání spojenou s odpuštěním sobě sama. Je návratem ke kořenům – k Pravdě. V tradičním havajském Ho’oponopono není místo pro triky, hry a předstírání. V Ho’oponopono je obnovení štěstí ve vztazích možné jen tehdy, rozhodne-li se člověk být zcela upřímný a je-li připraven jednat. S tímto přístupem je možné léčit účinky nejhorších traumat, uvolnit toxické vztahy a obnovit vazby mezi pro nás důležitými lidmi.

Ho’oponopono působí a léčí na úrovni emocionální, duševní, duchovní a fyzické. Zahrnuje vztahy jak s živými osobami, tak i s mrtvými. Ho’oponopono mění naše přesvědčení, emoce a reakce ve fyzické realitě. Zásadně mění naše emoce a postoj k sobě a ostatním, je to silný a dlouhotrvající proces.

Ho’oponopono ovlivňuje všechny vztahy, i když uzdraví pouze jeden z nich. Např. změna vztahu s otcem má obvykle obrovský dopad na léčení našeho vztahu k manželovi, šéfovi a dětem. Uzdravením vztahu s matkou otce se výrazně zlepší vztah manžela s jeho ženou a dcerami. Každý vyléčený vztah přispívá ke zlepšení dalších důležitých vztahů.

Haku Ho’oponopono

Haku Ho’oponopono je v tradičním havajském pojetí osobou připravenou vést terapii. Haku vám pomůže s tabu, skrytými traumaty a emočními bloky tak, abyste se byli schopni vymanit z blokování svých emocí. Haku Ho’oponopono v tradičním havajském léčení nevyžaduje schopnost odpustit, pokud jste byli zraněni nebo zneužiti. Kahuna vám pomůže uzdravit vztahy pomocí několika jemných terapeutických nástrojů.

Ne každý, kdo provází procesem Ho’oponpono, má stejné znalosti, vědomosti a zkušenosti. Proces Ho’oponopono nás vede skrze nejtěžší zkušenosti, které jsou stále přítomny v těle, včetně nejhlubších toxických vlivů. Abyste mohli postoupit tento druh práce, jsou zapotřebí nejen informace, ale také vnitřní integrita a soulad se zásadami „Pono“ ve vašem životě.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 21. 4. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 092
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.