Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 19. 1. 2020
Líbí se mi

Jaké jsou dnes maturitní plesy? (Bonus: Ukázka podařeného maturitního videa)

Jana101
Jana101
Vloženo 19. 1. 2020
Líbí se mi
Jaké jsou dnes maturitní plesy? (Bonus: Ukázka podařeného maturitního videa)

Jaké jsou dnes maturitní plesy? (Bonus: Ukázka podařeného maturitního videa)

Maturitní plesy byly odjakživa pro každého studenta prestižní záležitostí. Zatímco studentky vždy měly dost práce se sháněním róby, která by jim náramně slušela, mladíci si s přípravou na ples nikdy příliš hlavu nelámali. Třída jen vybrala peníze na nějaký ten dárek pro třídní učitelku, na šerpy a pronájem sálu. Tak tomu bývávalo...

Jak jsem zjistila, dnes je to daleko, daleko náročnější! Studenti si většinou ukládají peníze, z nichž budou financovat ples, celé 3 - 4 roky. Každý měsíc jsou finance ukládány na účet jednoho z nich. Sál je třeba rezervovat 3 roky dopředu (!) - aby se tak dlouho očekávaná událost odehrávala v nějaký pěkný datum. Již od září je třeba začít s nácvikem tanečních vystoupení, a to hned několika: Předtančení (hromadná taneční akce celé třídy), tzv. "půlnoční překvapení" pro rodiče (každý student si nacvičí více skupinkových tanečních vtipných - až šílených - kreací) a secvičení dvojic pro chůzi na červeném koberci. Uf. Aby toho nebylo málo, je dnešním trendem nafilmovat třídní maturitní video. Chce to jen několik natáčecích dnů, šikovného kameramana, a několik tisíc korun. Pokud jsou dobrá parta, může být výsledkem super video, kterého se účastní celá třída, včetně pár učitelů. 

Kromě toho všeho je třeba zajistit dekorace, výzdobu sálu, skleničky na přípitek s potiskem, šampaňské, kapelu, pronájem sálu s barem, tombolu, šerpy, kytice, proslov, fotokoutek, a mnoho dalšího. 

Maturitní ples mé dcery proběhl 10. 1. 2020 (pěkné datum, že?) v kulturním domě v Příbrami. Předtančení na písničku "This is me" ("To jsem já") mi vehnalo slzy do očí. Při třídním videu skandoval celý sál, emoce vyletěly nahoru. Během šerpování "Maturant 2020" jsem se dozvěděla, že téměř každý student chce cestovat do Austrálie, že kluci mají rádi pivo a rum a holky Jägermeister.

Hlavní studentský řečník během následného proslovu pěkně vystihl hlavní myšlenku toho, jak se studenti doopravdy cítí: "Když jsme začínali studium (na 6letém gymnáziu), nelíbilo se nám, když nám říkali, že jsme děti. Teď se nám zase nelíbí, když nám říkají, že jsme dospělí."

Nu, zbývá už jen úspěšně odmaturovat a vrhnout se do víru života...

Jako bonus ZDE přikládám maturitní video, které vás jistě pobaví...  

(Pozastavila jsem se nad tím, proč třídní učitelka s naběračkou nandavá tak málo... Prý je to proto, že se scéna točila nejméně 10x, stále se umýval talíř, až v hrnci skoro nic nezbylo. Výkon matematikářky, která pronese pouze jedno slovo "wow", byl opravdu náročný. )

 

  

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 3. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 21. 5. 2020

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 7. 3. 2020

Tak teda video opravdu nádherné a dokonce i zábavné. Dcera bude mít za pár dní také ples a prý se rozhodli to udělat také netradičně... Dlouho si jejich třída neveděla rady jak s fotografem a nakonec využili https://fotokoutek.fun/poznej-nas/ fotobudku, kterou si mohou sami obsluhovat a fotografie si hned po plesu odnést domu. Takže pokud si Vaše dcera nebo syn neví rady, zkuste jim poradit toto

Odpovědět
Jana101
Jana101 7. 3. 2020

Tak ať vám ples dobře dopadne.

hudlenka
hudlenka 20. 1. 2020

Je to taky, taky jsem žasla, jak jiné to mají studenti dneska.... my jsme to měli jednodušší

Odpovědět
Jana101
Jana101 20. 1. 2020

jiná doba

lenin
lenin 20. 1. 2020

Super.....jsem se pobavila....

Odpovědět
Jana101
Jana101 20. 1. 2020

lenin
lenin 21. 1. 2020

Zlaté staré časy ))

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 077
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.