Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

píďalka jablečná
píďalka jablečná
Vloženo 11. 10. 2016
Líbí se mi

ANOREXIE - Rady rodičům a nejen jim 1. díl

píďalka jablečná
píďalka jablečná
Vloženo 11. 10. 2016
Líbí se mi
ANOREXIE - Rady rodičům a nejen jim 1. díl

ANOREXIE - Rady rodičům a nejen jim 1. díl

V těchto videích se budu zaměřovat převážně na rodinu nemocného. U jakéhokoliv problému je potřeba jeho komplexní řešení, a tak si nemyslím, že je prospěšné natáčet videa pouze a jenom pro lidi trpící anorexií, bulimií, orthorexií, záchvatovým přejídáním apod., a jejich okolí ingorovat.

Určitě je zapotřebí zapojit se do celého léčebného procesu celá rodina. Je špatně, pokud se do léčby zapojují jen rodiče a děti ji bojkotují, nicméně správné není ani to, když si dotyčný uvědomí, že anorexií nebo jinou poruchou příjmu potravy trpí a chce s ní bojovat, že mu to ostatní neustále předhazují a vyčítají, protože tím jenom prohlubují jeho zoufalství a méněcennost.
Pojďme se společně podívat tedy na to, jak během léčby postupovat, co svým dětem (kamarádům...) říkat, a co naopak ne. Jak je spíše podporovat a ne ještě více demotivovat.
Upřímně předesílám, že nejsem odborník, žádný vystudovaný psycholog, ani nic podobného. Určitě si myslím, že konzultace s odborníkem není na škodu a zároveň k tomu můžete má videa použít jako pomůcku a jakousi berličku v těžkých chvílích.
Projekt anorexie, který tvořím, je zaměřený jak na pomoc Vašim dětem, Vašim blízkým, zkrátka všem, co trpí anorexií nebo jinou poruchou příjmu potravy, tak také na pomoc Vám, protože chápu, že většina z Vás se s mentální poruchou setkává poprvé a věřím, že pro mnohé je nepochopitelné, proč Vaše Karolínka najednou nejí, jak to, že nechápe, že s příjmem pouze 500 kalorií nemůže přežít a mnohé další.
Chci tenhle projekt rozšířit dál, mezi ostatní, protože chci anorexii projednou a navždy zatnout tipec.
Tak do toho pojďme společně a ukažme jí, kdo je tady pánem!

Pomozte mi tato videa sdílet, mluvte o tom projektu s ostatními, pokud máte známé zabývající se poradenstvím ve škole, určitě jim o tomto projektu řekněte a nebojte se odmítnutí. Stejně tak, jako já teď riskuju, že si budete klepat na hlavu, i přesto nedbám a žádám o pomoc.. Všichni ostatní se už budou moci rozhodnout, jestli videa sdílí nebo ne, zda je zaujmou či nikoliv, ale neodpustila bych si, kdybych nevyužila šance poslat svá videa dál.

V dnešní době není moc lidí, kteří by něco dělali zadarmo, jen tak, protože chtějí pomoci, ale je potřeba pomáhat ostatním, protože kdybychom všichni dělali dobré skutky jenom s vidinou profitu, jaká by pak taková pomoc byla? Jen pro ty, kteří na ni mají a ti co ne, ti by ostrouhali...

A proto mi, prosím, pomozte tato videa sdílet na facebooku, na jiných sociálních sítích a jak už je uvedené na obrázku v záhlaví článku:

SPOLEČNĚ NAKOPEME ANOREXII ZADEK!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Tygřice
Tygřice 1. 1. 2019

Tak ještě jednou ????, nevím, zda adresa ještě funguje, ale zkusím to. Dcera ve 13,5 letech při váze 47 kg/165 cm začala hubnout. Po pěti měsících s váhou 33kg byla hospitalizována na půl roku v Motole. Dosáhla váhy 47,8, naučila se tam zvracet, sebepoškozování. Jelikož se bránila cílové váze byla odeslána do Bohnic. Tam se váha trochu snížila a po 10 týdnech ji manžel hospitalizaci zrušil kvůli nástupu do dalšího ročníku ZŠ. Byla v ambulantní péči pana doktora Krcha na Karláku, ale léčbu - jídlo nebyla ochotna dodržovat. Pan doktor léčbu ukončil. Je v péči psychiatra, psychologa, navštěvuje Anabell, pravidelné vážení na pediatrii. Od podzimu jde váha pomalu dolů. Vymlouvat se na stres z různých důvodů - začátek školního roku, Vánoce, přijimačky. Dnes jsme ji s manželem náhodou doma zvážili - 43,5kg. Ona nechce. Jsme bezradní. Děláme všechno, co by jíl mohlo pomoci, ale ona nechce. Lže nám, podvádí. Vypadá to na další hospitalizaci. Nevíme si rady. Můžete pomoci?

Odpovědět
Tygřice
Tygřice 1. 1. 2019

Dobrý den,

Odpovědět
Tenderka
Tenderka 14. 10. 2016

kamaratka touto chorobou trpi uz asi 15 rokov, mala viac vztahov, nikdy jej nevydrzali dlho, lebo sa citila nehodna lasky, potesila som sa, ked sa vydala a uz ma druhe dieta takze zda sa, ze vyhrava, lebo kedysi bola na tom tak, ze isty cas nebola schopna mat deti po zdravotnej ani mentalnej stranke. Drzim palce vsetkym

Odpovědět
píďalka jablečná
píďalka jablečná 14. 10. 2016

Je to těžká a náročná léčba. Každý si tímto obdobím prochází jinak dlouho a v různých úrovních. Někdo hůře a někdy má nemoc jen tak lehký průběh, že ho mnohdy ani okolí nezaznamená a dotyčný se z ní dostane stejně tak rychle, jako do ní spadnul a už se mu nevrátí... Každopádně je potřeba být informovaný

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 287
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.