Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Burešová
Jana Burešová
Vloženo 13. 11. 2018
Líbí se mi

Tip na dětskou knihu

Jana Burešová
Jana Burešová
Vloženo 13. 11. 2018
Líbí se mi
Tip na dětskou knihu

Tip na dětskou knihu

Předčítání je pro děti velice důležité, protože rozvíjí fantazii. V záplavě knih se můžeme snadno ztratit a někdy z časových důvodů nakupujeme na internetu. Listujeme stránky internetového katalogu a hledáme co nás zaujme, jenže do toho na nás čeká kopa prádla na žehlení, luxování, a mnoho jiných maminkovských povinností. V tomto období před Vánocemi se k tomu přidává i pečení, a tak není času nazbyt jako koneckonců nikdy. Chtěla jsem Vám, maminkám, tetičkám, babičkám, zkrátka všem ženám, které chtějí potěšit dítě knihou přinést tip na tu moji, a odpovědět na otázky abyste poznaly, jestli tahle kniha splní vaše očekávání.

O čem je knížka Zajíček a tchoř?

O dvou kamarádech, kteří spolu žijí ve své chaloupce a zažívají mnoho příhod, například: perou prádlo, učí se jazykolamy, uklízí domeček, jedou na výlet.

Pro koho je knížka určena?

Pro nejmenší děti, protože jednotlivé příběhy jsou krátké, navíc kniha obsahuje mnoho krásných ilustrací šikovné a zkušené ilustrátorky Zdeňky Študlarové. V knihách určených starším dětem se mohou děti v rozhovorech ztrácet, protože nechápou, kdo co říká a dělá. To že jsem připravovanou knížku při psaní četla svým dětem mi hodně pomohlo, aby se tohle v knížce nestalo.

Hodí se knížka i pro malé školáky?

Ano, hodí. Já jen ráda zdůrazňuji že je pro nejmenší hlavně z toho důvodu, že najít knížku která se bude líbit dětem v mateřských školkách není tak snadné. V každé knížce jsou na konci dvě otázky které prověří nakolik jsou děti při čtení pozorné. Jedna hádanka je vždycky lehká a menší dítě na ní zvládne odpovědět, ta druhá je těžší a o to víc trénuje pozornost při čtení nebo poslechu. Jsou to příhody, které vystihují to, co děti sami znají, a co jim někdy prolétlo hlavou.

Je pravda že tahle knížka děti vzdělává?

To byl také její hlavní záměr. Seznámit děti s bylinkami hravou formou. V každém příběhu se dítě seznámí s nějakou bylinkou, i s tím na co je léčivá a v čem pomáhá. Například mydlice, kterou využijí zajíček s tchořem při praní prádla, tak opravdu funguje. Nebo že jitrocelový list pomůže tchoříkovi, když má bolavou nožičku, i to je pravda, jitrocel nám ušetřil mnoho trápení, když jsem neměla náplast a zafungoval při drobných poranění skvěle.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 13. 11. 2018

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 13. 11. 2018

Odpovědět
gustawka
gustawka 13. 11. 2018

Super tip

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 13. 11. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 504
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.