Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

bohhana
bohhana
Vloženo 20. 5. 2015
Líbí se mi

Příběhy z kostek hrajeme každý den

bohhana
bohhana
Vloženo 20. 5. 2015
Líbí se mi
Příběhy z kostek hrajeme každý den

Příběhy z kostek hrajeme každý den

Bohhana testuje se synem hru Příběhy z kostek Mindok a je nadšená! „Hra nás zaujala a nadchla. Rozhodně ji mohu doporučit,“ říká.

Na začátku budu upřímná k sobě i vám - kostky od Mindoku testujeme teprve druhý den, ale to troufalé tvrzení v názvu článku vychází z toho, že syn se dožaduje opakovaně další a další hry.

Příběhy z kostek (Rory’s Story cubes) je kostková hra nenáročná na prostor, protože jí doslova strčíte do kapsy. Tento fakt jsem při zjišťování informací o hře před testováním přehlédla, takže rozměry pro mne na první pohled byly doslova šokující. (Z obrázku u testovací výzvy jsem měla dojem, že rozměr kostek bude spíš jako kostky s obrázky, se kterými jsme v dětství stavěli obrázky a komíny.) Pokud zaokrouhlím rozměry na celé centimetry, pak vězte, že hra má rozměry 8x8x3 centimetry.

Skladná hra nejen na cesty

Rozměry hry jsou tedy jednoznačnou předností. Příběhy z kostek tak jednoduše lze vzít na návštěvu, ale i na dovolenou. Pokud si s nimi nakonec nestihnete hrát, pak Vás nebudou v zavazadle (kapse, kabelce) příliš omezovat.

Devět kostek jako základ mnoha příběhů

Uvnitř pěkného pevného obalu, uzavíratelného na skytý magnet, najdete 9 kostek a návod. Každá z kostek nabízí 6 různých obrázků, které jsou základem budoucích příběhů. Na obrázcích v testované sadě najdete oko, ovci, dům, klíč, letadlo, ale i obrázky, které si s trochou fantazie pojmenuje každý jinak.

Bylo nebylo... 

V angličtině bychom použili Once upon a time... a v češtině náš příbeh z kostek začneme:

Bylo nebylo království, kde žila včelka a želva, které spolu komunikovaly mobilním telefonem. Jednoho dne se v království rozpoutal ničivý požár. Šířil se do všech stran, a tak si na pomoc s ním museli zavolat práškovací letadlo. Když oheň uhasili a viděli kolik toho pohltil, byli smutní. Na jednom stromě, který jen zázrakem přežil, našli šípem připevněný vzkaz.

Tak nějak by mohl znít příběh z kostek, které vidíte na úvodním obrázku. Budu ráda, když z kostek, které vidíte vymyslíte i ten svůj příbeh (resp. jeho začátek) a napíšte ho do komentáře pod mým blogem.

Návod vložený v klrabičce nabízí i jiné způsoby hry. V každém případě s každou další hrou bude vzrůstat famtazie Vás i Vašich dětí.  Výrobce uvádí, že hra je určena dětem od 6 let a dle reakcí mého syna s tímto doporučením výrobce souhlasím. 

Rozšíření této hry

Co opravdu oceňuji je možnost rozšíření této sady o další kostky. Rozšíření na téma Sport, Ordinace, Zločin, Příbehy nebo Kouzla (a další) pomůžou Vaše hry změnit. 

Vyjmenovanými možnosti zábava s touto hrou nekončí. Příkladem může být i tento materiál v PDF určený nejen pro učitele.

Hra v mobilu

Pokud je pro Vás tato hra přeci jenom neskladná a vlastníte smart phone, pak tuto hru najdete v nabídce placených her. V elektronické podobě Vás tato hra vyjde levněji, ale jsem přesvědčena, že kouzlo kostek, které máte v ruce a házíte s nimi tato aplikace nenahradí.

Celkový dojem

Hra nás zaujala a nadchla. Rozhodně ji mohu doporučit.

Bylo by nefér nezmínit i věc, která mne překvapila. Dvě kostky jsou v jednom místě poškozené (jsou na nich takové vrypy, které na první dojem působí, že je kostka špinavá).   

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 21. 5. 2020

super

Odpovědět
bohhana
bohhana 18. 4. 2020

K této hračce se dodnes vracíme... A rozhodně je zajímavé základní sadu rozšířit o některé "rozšíření" .)

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 5. 5. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 354
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.