Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 7. 2018
Líbí se mi

O cestě nespoutané ženy, čarodějkách a pohádkách ze života

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 7. 2018
Líbí se mi
O cestě nespoutané ženy, čarodějkách a pohádkách ze života

O cestě nespoutané ženy, čarodějkách a pohádkách ze života

  

Vzít si do ruky na několik hodin knihu je opakovaný sen, který se stává skutečností na každé kratší či delší dovolené.

Pravidelně brouzdám kosmas.cz a melvil.cz a i když zadání je vždy jasné - jedna kniha - později mě pošťák musí proklínat, když vláčí tu tunovou krabici do čtvrtého patra. 

Letos jsem ale nakonec nestihla nakoupit, a tak jsem vzala knihy, které mi u nás v redakci přistály na stole. Tak vznikl takový zajímavý pel mel knižních tipů třeba na letošní dovolenou. Tentokrát včetně jedné, kterou fakt nedoporučuji, což v mém případě je opravdu velká výjimka. 

 

Jsi čarodějka? 

Od jedné velice inspirativní ženy, Moniky, která je mj. i vydavatelkou této knihy, jsem ji dostala už loni v den, kdy právě přijela z tiskárny. Autorka, Inelia Benz, která sama prožila několik situací, které by někdo nazval nevšednostmi mezi nebem a zemí, krásně na příbězích vlastních i cizích popisuje, jakými výjimečnými schopnostmi, my lidé (nejenom ženy, byť k tomu máme možná blíže), můžeme disponovat. Nejsou to "čáry máry", je to o intuici, vnitřní moudrosti a duchovním růstu a cestách, které k posílení těchto dovedností mohou vést v tom dobrém i špatném směru... 

Víte někdy předem, co se stane? Chodí si k vám přátelé pro radu? Myslíte na někoho, kdo vám právě volá? Tak pokud chcete vědět více nebo se chcete více naučit se svými schopnostmi pracovat, rozhodně tuto knihu musíte mít! 

 

Pohádky mého života od Annie D. Fox

Celkem náhodou se mi dostaly do rukou další dvě knihy, na které velice ráda napíšu recenzi a doporučení, protože se jedná o knihy z  malých vydavatelství bez dostatečné podpory, kterou by si rozhodně zasloužily. 

Pohádky od Annie, které popisuje na základě inspirace z vlastního života, nejsou vždy typickými "pohádkami", ale občas hodně strhujícími až neuvěřitelnými příběhy, které píše život. Příběhy se prolínají v čase, vysvětlují souvislosti, kdy se "náhodou" stalo to či ono a až v horizontu několika let se ukázalo, že opravdu nešlo nikdy jenom o náhodu. Kniha je hodně příjemným, pohodovým čtením, které inspiruje k pohledu dívat se na život v jiných souvislostech a více se ptát, proč právě to se mi děje?

 

Chodit po špičkách od Michaely Mikulové

Povinná četba pro všechny rodiče náctiletých (nejenom) dcer! Doufám, že až jednou budu mít dítě v tomto věku, že si na knihu vzpomenu a znovu ji otevřu. Je to kniha plná AHA momentů, která z vyprávění dívky, která si píše svůj deník, jasně ukazuje na to, že i děti mají své problémy, které my, rodiče, vůbec nevidíme, nevnímáme a nebo nad nimi mávneme rukou. Ale pro děti jsou to zásadní momenty, které v nich vyvolávají další emoce a prožitky. Chvílemi jsem se dokonce v příbězích našla i já, jako třináctiletá Eva, která řešila stejné starosti, ale na další stránce pochopíte, že současná generace má těch problémů možná ještě více. To, co na ně denně čeká na stránkách sociálních sítích nás ani nenapadne. Autorka popisuje příběh na základě své praxe z Linky bezpečí, která se příběhem také prolíná a doplňuje další příběhy, se kterými se mohou náctiletí setkat. I proto je kniha dobrá jako četba pro děti školou povinné. 

 

Cesta nespoutané ženy od Davida Deida

O autorovi jsem četla pozitivní recenze na předešlé knihy, a tak jsem celkem s jistotou i díky názvu hned brala. Naštěstí jsem měla knihu jenom půjčenou jinak by to byla fakt naprosto zbytečná investice. Tisíckrát omleté fráze o ženách, o tom, jak si užívat své tělo a podléhat mužům popsáno na každé stránce jinak. je naprostým zklamáním! Protože unavená a bez nálady umím být já i můj muž, a tak fakt nechápu, proč právě já bych měla být ta, která to vždy pochopí a muži snese modré z nebe, protože se to ode mne očekává bez ohledu na situaci, ale prostě proto, že jsem žena. V opačném případě muž samozřejmě díky své nižší emoční inteligenci toto ženě nabídnout nemůže ... no jako pardon, tohle dámy fakt nečtěte! To si to doma zvládneme zařídit lépe, že?

Krásnou dovolenou, skvělé počasí, báječné čtení a zaslouženou kávu k tomu. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 4. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Monika Brigit
Monika Brigit 13. 7. 2018

Díky a recenze na Deidu - to jsem se fakt pobavila

Odpovědět
lemur
lemur 10. 7. 2018

Odpovědět
Ovace
Ovace 8. 7. 2018

Moc pěkné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 458
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.