Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Tvořilka97
Tvořilka97
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Festival Evolution podruhé

Tvořilka97
Tvořilka97
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Festival Evolution podruhé

Festival Evolution podruhé

Přednáška č. 1 – Alternativní stavitelství (Přírodní stavitelství a slamáky)

Moje první přednáška s tématem Přírodního stavitelství mě nezaujala takovým způsobem jako jsem očekávala. Abyste rozuměli, vzhledem k tomu, že u nás v rodině je nejeden stavař, domečky a způsob stavby je mi blízký. A porovnat postupy vycházejí z dávných dob s tím, co se staví dnes? U to ho určitě nesmím chybět.

Když jsem poprvé spatřila Petra Skořepu, autora celého konceptu a zároveň zakladatele Ekovesnice, řekla jsem si, že tohle bude opravdu zajímavá přednáška. Bohužel moje očekávání se nějak nenaplnilo. Ano, představil nám domečky, co vystavěl a vypíchl tam zajímavé věci týkající se odvětrávání, udržování čistoty, tvorbu hliněných omítek nebo jako zbavit dům myší, švábů a další potvor, na druhou stranu mluvil „z patra“ a přednášce trošku chybělo nějaké vystavění, souvislost, návaznost. Nejen díky tomu nestíhal časový limit a konec jako takový byl hrozně uspěchaný.

Zde byla škoda, že přednáška neměla nějakého moderátora. Myslím si, že by byla daleko přínosnější. Na druhou stranu si říkám, že do Ekovesnice by nebylo špatné zajet, bohužel je to pro mě trošku z ruky.

Pokud by vás zajímal koncept přírodního stavitelství, pobyt v Ekovesnici či vůbec jak takové domečky vypadají, máte tu odkazy.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=MvDLpPDbOdE

Chcete-li vědět víc:

https://www.materialtimes.com/ptame-se/petr-skorepa-mysi-se-spise-nez-do-slameneho-domu-pusti-do-polystyrenu.html

http://www.ekovesnice.cz/

 

Taichi pro zdraví a dlouhověkost a Čchi-kung a Taichi, pět elementů proudění energie

Během celého sobotního programu jste si mohli několikrát prohlédnout soutěžní sestavu Taichi. Já stihla hned první ukázku a ta mě utvrdila v tom, že musím odpoledne zavítat na workshop, kde se naučíme nějaké prvky z Taichi a Čchi-kungu. Nebudu vám tu složité popisovat, jaká je náplň těchto sestav, sama v tom nejsem odborník, pro lepší představu však uvedu, že se jedná o dynamickou práci s dechem a tím i energií. Hodinovým workshopem nás tentokrát provázela velmi sympatická paní Jitka Rychnovská.

A co bylo obsahem? Během hodiny jsme si prošli cca pět sestav na práci z dechem (ti, co Taichi znají možná jim řekne něco zlatý míč a samozřejmě i další cviky). Musím ocenit perfektní klidné a přesné vedení, díky kterému jsem si tu hodinu neskutečně užila a pevně se rozhodla, že se musím poohlédnout po nějaké hodině Taichi v okolí.

Jediné mínus, které jsem na hodině našla bylo prostředí…bylo by fajn to cvičit venku

Videa pro představu:

https://www.youtube.com/watch?v=hIOHGrYCEJ4

https://www.youtube.com/watch?v=6w7IS8_UzHM

 

Přednáška č. 3 - Vliv dětství na naše 4 životní oblasti

Touto přednáškou nás provázel prý poměrně známý kouč Aleš Kalina. Nevím, toho pána jsem viděla poprvé, takže nemůžu soudit o jeho známosti. Pro mě to byla přednáška plná slibů. Komu jsem co áslibovala? No přece sobě. Že se nenechám zastavit, dokud nedosáhnu platu, který bych ráda měla, dokud se nebudu mít ráda natolik, kolik si zasloužím, dokud neuvěřím tomu, že můžu vše, co si usmyslím.

Je pravda, že kolikrát upozorňoval, že ne vždy to, co nám rodiče říkali, musí být to nejlepší. Sama vím, že drž hubu a krok je to nejhorší, co mě škola a rodina mohla naučit. Bojuju s tím stále a každý den. Stejně tak narážel na hodnocení rodičů – vštěpují svým dětem, co je dobré a špatné, hodnotí jejich chování…bohužel tak může vzniknout u dítěte blok – odsuzují-li rodiče, že dítě má jít do učení a stát se třeba zedníkem, to dítě si to ponese celý život a bude to považovat za špatné. Raději se pak bude trápit na vysoké, na níž není stavěný, a bude z něho nešťastný pan inženýr.

Rodiče to myslí dobře, ale jsou to jen lidé…. A i my jsme jen lidé, i když třeba ještě nejsme rodiči. Chybovat je lidské, ale máme možnost volby a můžeme ty chyby napravit a žít podle svého.

Pokud vás zajímá koučink, mohu vás odkázat na https://ales-kalina.cz/. Osobně bych se od něj koučovat nenechala. Povídá zajímavě, o tom není pochyb, ale můj šestý smysl mi řekl, že tohle není cesta pro mě.

Nechcete-li se sebou nic dělat, ani sebelepší kouč vám nepomůže. Já chci na sobě pracovat, ale ne takhle.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 20. 4. 2018

super

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 20. 4. 2018

Siraellen
Siraellen 19. 4. 2018

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 20. 4. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 412
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.