Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 22. 5. 2019
Líbí se mi

Coca Cola zero LEMON

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 22. 5. 2019
Líbí se mi
Coca Cola zero LEMON

Coca Cola zero LEMON

 

Coca-Cola s Lemonem je značka nealkoholických nápojů, kterou vlastní společnost Coca-Cola, která začala soutěžit s Pepsi Twist. Vyrábí a distribuuje společnost The Coca-Cola Company. Dietní cola s citronem byla představena ve Spojených státech v roce 2001 a je stále k dispozici jako Zero nebo normalní sladká  verze. Ovšem do ČR se dostala relativně nedávno a až v poslední době se začaly prodávat  v normálních obchodních řetězcích jako je například ALBERT nebo třeba TESCO.

 

Aspartam  je  součástí všech ZERO a LIGHT výrobků COCA COLA a je jeden z  nejznámějších umělých náhradních sladidel. Je asi 200krát sladší než sacharóza, bez chuťově výrazných vedlejších pachutí. Aspartam je znám jako nízkokalorické sladidlo. Zde však znalosti většinou končí a to je dobře. Dobře pro výrobce, nikoliv pro spotřebitele. S Aspartamem se běžně setkáte v dietních produktech, jako jsou třeba kola light, zero či jiné nápoje bez cukru. Samozřejmě následují žvýkačky, některé jogurty, dezerty, pudinky, tyčinky, cereálie nebo vitamínové pilulky.

 

Coca-Cola a citron jdou spolu jako čokoláda a arašídové máslo. Jenže co právě tato "novinka" ? Já osobně si čerstvý citron do jakého kolik kolového nápoje přidávám, ale tohle mi přijde až moc. Je to úměle vytvořená chuť kyselosti jako kdyby jste si přidali do pití třeba citronku nebo třeba rozpuštěný citrón. Neříkám, že je to špatné, ale podle mého názoru  je to už moc. Jedna věc je přidávat do aspartam, který asi není pro tělo nic moc (ale když máte ze zdravotních důvodů omezený cukr, tak Vám nic jiného nezbývá jinak budete pít jenom vodu) a druhá věc je že chemický tam přidávat citron jenom aby se to "kupovalo" , tak ať to rád;ji nevyrábí.

 

Podle mého názoru  a zkušeností se ZERO nápoji ( přibližně 5 let)  mohu říct, že toto byl výstřel do tmy a moc se nepovedl. Ale utvořte si názor sami a dejte mi do komentářů vědět , jak to třeba chutná/nechutná vám.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
Evaevik
Evaevik 25. 5. 2019

Zase nějaká novinka

Odpovědět
lemur
lemur 24. 5. 2019

Coca Colu také nepiji.

Odpovědět
avatar
Anna Csanádiová 22. 5. 2019

Domácí šťávy a vodu piju já a manžel kofolu a jiné sladké pitivo.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 5. 2019

Nic, kde je v názvu COLA, nekupuji, vlastně já piji kohoutkovou vodu, především bylinkové čaje a kávu, jinak žádné nápoje...občas v létě si dám někde v zahrádce Kofolu, ale snažím se i té co nejméně....to spíš raději ochutnávám domácí limonády - mátovou, zázvorovou, z výhonků smrčků a pod.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 997
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.