Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EtherealGirl
EtherealGirl
Vloženo 6. 2. 2016
Líbí se mi

Carun - konopné semínko a konopný olej

EtherealGirl
EtherealGirl
Vloženo 6. 2. 2016
Líbí se mi
Carun - konopné semínko a konopný olej

Carun - konopné semínko a konopný olej

Konopné semínko hážu snad do všeho - do pomazánek, do salátů, do zmrzlin, do smoothie, ...prostě kam mě napadne. Konopné semínko je skvělé i na obalování, jemná oříšková chuť ozvláštní každý pokrm! A nejlepší je jen tak, na lačno (pořádně rozkousané), zapité konopným olejem ) Mně stačí 1 polévková lžíce oleje 1x denně, s konopným semínkem nešetřím. Dávkování je individuální. Záleží, jestli je užíváte jako součást nějaké léčby...a nebo jen jako prevenci.
Konopné produkty užívám jako součást léčby ekzémů, které se mi hlavně v zimním období objevují na těch mých "prokletých místech". Všechny mé kožní problémy jsem se naučila léčit nejen vnější formou, ale především tou vnitřní...to, co je na povrchu, je často jen následkem toho, co se děje "pod povrchem", uvnitř...
Tihle dva mají taky zásluhu na tom, o kolik mi povyrostly vlasy...a hlavně v jaké kvalitě!
Po zkušenostech kupuji olej i semínka pouze od zn. Carun. Jen jednou jsem objednala od jiného prodejce -> spousta nečistot + po cca 1 týdnu se mi v balení rozlezli malí červíci, skoro celé kilo šlo do koše :-/.

Carun, za studena lisovaný, výhradně český konopný olej je vyrobený ze semen vybraných odrůd konopí. Vysoký obsah a unikátní kombinace omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin, nezbytných pro lidský organismus a zdraví prospěšných rostlinných sterolů, jej činí výjimečným mezi ostatními oleji. Navíc obsahuje vysoké množství přírodního vitamínu E.

Jeho dlouhodobé užívání posiluje vlasy, nehty, kůži a další tkáně tohoto typu. Má pozitivní účinek na metabolismus a imunitní systém. Je vhodný při orálním podávání v potravě jako doplňková terapie pro pacienty s atopickými ekzémy, lupénkou či akné. Doporučuje se nejen preventivně, ale je vhodný především pro těhotné ženy, děti a výkonné sportovce.

Obsahuje vitamíny: A, B1, B2, B3, B6, C, D, E, které ve spojení s nenasycenými mastnými kyselinami mají blahodárné účinky na lidské zdraví.

Dávkování:

při prevenci: 1 čajová lžička konopného oleje 1x denně,

při léčbě: 1 polévková lžíce 1 - 2x denně.

Konopný panenský olej vyniká příjemnou oříškovou chutí, doporučuje se dávkovat po lžičkách, doporučujeme jej do studené kuchyně, aby si uchoval všechny potřebné živiny. Konopný olej můžete přidávat také do salátů a zálivek.

Olej by se neměl zahřívat na teplotu vyšší než 180 °C. Po otevření doporučujeme skladovat v ledničce a nevystavovat přímému slunečnímu světlu.

Konopný olej se doporučuje při:

kardiovaskulární onemocnění, srdeční infarkt, 
akné, ekzémy, lupenka, vyrážky a kožní choroby,
oslabená imunita, prevence nemocí,
roztroušená skleróza, rakovina, ozařování, HIV,
Alzheimerova a Parkinsonova choroba,
cukrovka, dna, problémy s cholesterolem,
mozková mrtvice, zapomínání, paměť, koncentrace,
únava, nedostatek energie, stres, deprese,
fyzická a psychická vyčerpanost,
migrény, bolesti hlavy, nespavost,
suchá, popraskaná, odlupující se pokožka, 
bolesti pohybového aparátu (klouby, svaly, šlachy),
vypadávání vlasů, lámavost nehtů.
Žít v souladu s přírodou je v podstatě jedinou možností, jak zůstat zdravý.Konopné semínko se vyznačuje vysokým obsahem bílkovin, minerálů, prospěšných rostlinných sterolů, obsahuje všechny základní aminokyseliny a další velmi důležité látky pro lidský organismus. Vyznačuje se ideálním poměrem (1:3) esenciálních mastných kyselin (EMK) omega-3 a omega-6, což je lidskému tělu nejbližší, takže zajišťuje správnou funkci metabolismu.

Semínko se doporučuje užívat nejen při prevenci, ale konzumovat by ho měli i lidé při vyšší fyzické a psychické zátěži. Je vědci velmi oceňováno a doporučují ho například na kardiovaskulární onemocnění, metabolické potíže, hormonální změny, správný vývoj mozku a paměť, k hydrataci všech důležitých orgánů a pokožky našeho těla, tudíž se doporučuje při léčbě lupenky, ekzémů a kožních nemocí. Díky účinným látkám, které semínko obsahuje, by ho měli denně užívat také lidé, kteří trpí vážnějšími onemocněními jako jsou rakovina, AIDS, roztroušená skleróza, Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Velice důležité je pro kojící matky, protože podporuje laktaci a zvyšuje množství potřebné kyseliny gamma-linolenové (GLA) v mateřském mléce. Nezapomínejme také na své děti, vždyť semínko hraje důležitou roli ve správném vývoji mozku, koncentraci a snadnějšímu učení se novým věcem. 

Pouhá jedna lžíce konopných semínek dodá dospělému člověku minimální denní dávku všech potřebných živin. Konopné semínko by tedy mělo patřit mezi hlavní potravu dospělých a dětí.

Esenciální mastné kyseliny jsou životně důležité pro správnou funkci celého organismu, neboť jsou součástí buněčných membrán. Udržují hormonální rovnováhu, brání vysoušení, šupinatění pokožky a lámání vlasů. Účastní se na celkově dobrém fyzickém a psychickém pocitu zdraví a jsou významné v prevenci kardiovaskulárních onemocnění, bronchiálního astmatu, artritidy, autoimunitních chorob nebo roztroušené sklerózy.

Konopí také dokáže díky obsahu EMK a dalších látek obsažených v rostlině účinně odvrátit následky vysokých hladin cholesterolu v krvi a je dokázáno, že snižuje riziko srdečního infarktu.

EMK zároveň fungují v rámci endokanabinoidního systému, který je zodpovědný za rovnováhu všech životně důležitých systémů v našem organismu: příjem a trávení potravy, vyměšování, rozmnožování, regulace a ochrana nervového systému, dále spalování tuků a cukrů, funkce skeleto-muskulární, endokrinní nebo kardiovaskulární. 

Nejnovější vědecké práce provedené v posledních letech poukazují na to, že se tyto důležité kanabinoidní receptory nacházejí v centrální nervové soustavě, mnoha periferních tkáních včetně imunitního, reprodukčního a zažívacího systému, v sympatetických gangliích, hormonálních žlázách, také tepnách, plicích, srdci, v očích, kostech a také v pokožce. 

Carun konopné semínko loupané je vyrobeno z vybraných odrůd, které neobsahují psychoaktivní látku THC. Je loupáno velice šetrně, aby se uchovaly veškeré hodnotné živiny.

Dávkování: 

při prevenci - děti a dospělí 1 až 2 polévkové lžíce denně.

při léčbě - minimálně 2 polévkové lžíce denně.

Použití: konopné semínko loupané Carun se doporučuje užívat na lačno, poté kdykoliv během dne. Také je možné ho přidávat prakticky do všech jídel a je především chutnou přísadou do studených pokrmů, protože se vyznačuje příjemnou oříškovou chutí. Ve studené kuchyni si semínko zachová všechny potřebné živiny. Konopná loupaná semínka můžeme použít i na výrobu rostlinného mléka. 

Podle některých výzkumů se konopné semínko užívá při: 

kardiovaskulární onemocnění, srdeční infarkt, 
akné, ekzémy, lupenka, vyrážky a kožní choroby,
astmatické potíže, problémy dýchacího ústrojí,
oslabená imunita, prevence nemocí,
roztroušená skleróza, rakovina, ozařování, HIV,
Alzheimerova a Parkinsonova choroba,
cukrovka, dna, problémy s cholesterolem,
metabolické potíže, bolesti a křeče žaludku, zažívání, 
nemoci tlustého střeva,
detoxikace organismu, zakovení (těžké kovy v těle),
mozková mrtvice, zapomínání, paměť, koncentrace,
únava, nedostatek energie, stres, deprese,
fyzická a psychická vyčerpanost,
migrény, bolesti hlavy, nespavost,
suchá, popraskaná, odlupující se pokožka, 
bolesti pohybového aparátu (klouby, svaly, šlachy),
vypadávání vlasů, lámavost nehtů,
menopauza, hormonální změny, laktace,
prostata, impotence, sexuální aktivita,
zlatý stafylokok.
Doporučuje se těhotným a kojícím ženám, jelikož je semínko loupáno, velmi chutná také dětem. 


100 g semínka Carun průměrně obsahuje:

Energetická hodnota 2435,7 KJ / 588,3 kcal

Bílkoviny 33,2 g

Sůl > 0,1 g

Tuky 49,57 g

z toho nenasycené mastné kyseliny 45,11 g

nasycené mastné kyseliny 4,46 g

Konopné semínko obecně obsahuje:

Protein 22 – 25 g

Kyselina linolová 27,5 g

Kyselina alfa-linoleová 9,3 g

Kyselina gama-linoleová 1,9 g

Vláknina 1,3 g

Sacharidy 2,4 g

Sodík 0,005 g 

Jod 0,8 mg

Chrom 0,065 mg

Stříbro 0,4 mg

Vápník 1,68 mg

Fosfor 8,3 mg

Železo 179 mg

Bor 9,5 mg

Zinek 82 mg

Měď 12 mg

Magnesium 6,059 mg

Provitamín A (betakaroten) 5 – 6 mg

Vitamín B1 0,9 mg

Vitamín B2 1,1 mg

Vitamín B3 2,5 mg

Vitamín E 3 mg

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 20. 1. 2018

Odpovědět
gustawka
gustawka 14. 2. 2016

Je to prinosne

Odpovědět
4vladku
4vladku 6. 2. 2016

semínko je dobré

Odpovědět
Jana7
Jana7 6. 2. 2016

souhlas

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 845
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.