Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 7. 12. 2016
Líbí se mi

O pohádce, která se skutečně stala. Alenka v kraji zázraků nyní s 30% slevou pro každou z vás !

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 7. 12. 2016
Líbí se mi
O pohádce, která se skutečně stala. Alenka v kraji zázraků nyní s 30% slevou pro každou z vás !

O pohádce, která se skutečně stala. Alenka v kraji zázraků nyní s 30% slevou pro každou z vás !

Na konci září jsem vyrazila s malým Františkem na premiéru muzikálu Alenka v kraji zázraků. Bylo to poprvé, co jsem ho vzala do divadla, trošku s obavou, jestli ve čtyřech letech bude pozorný a vydrží až do konce. Ale celý dojem vystihuje jeho věta, která následovala hned po skončení: „Maminko, už nikdy nepůjdeme do kina, už budeme chodit jenom do divadla a na tu Alenku s myšičkou.“ Myšička? Ano, já také netušila, ale vzápětí jsem pochopila, že to je totiž právě to, v čem se František vzhlédl. Nebyla to Alenka, která se během 2,5 hodinového vystoupení z plaché dívky promění v sebejistou a veselou mladou ženu, byla to ta myška, která ho zaujala nejvíce.  

Na představení v březnu a dubnu můžete využít 30% slevu na vstupenku, po použití kódu ZENYSRO30 vstupenky koupíte  ZDE.

No a tak jsme o víkendu byli potřetí… Ano během dvou měsíců potřetí, doma máme CD, které přehráváme v každé volné chvíli a někdy před spaním musíme číst i program včetně životopisů všech herců. Protagonisty malé myšičky zná nazpaměť. Představte si malého kluka, který v muzikálu hraje malou zvídavou myšku, která vleze do hrnečku s čajem, do toho zpívá a tančí. Z dálky působí jako pětiletý kluk, který dobil prkna, která znamenají svět a pro malého Františka největší hrdina. Že je Alenka krásná, milá a na podiu je asi tak 10x častěji než myšička mu je v tu chvíli jedno, prostě myška je nejvíc! „Maminko, já budu hrát také tu myšku!“

A tak akčně píšu Lence Pixové, produkční muzikálu z agentury Pixa-pro, s.r.o., se kterou jsem měla možnost se osobně setkat a vidět, s jakou láskou se muzikály připravují a jak se pracuje s dětmi, a prosím ji, zda by bylo možné domluvit jedno protekční setkání mého Františka s protagonistou myšičky. A tak se stal první krok k jeho snu skutkem. Vyrazili jsme do divadla s babičkou a dědou, usedli v první řadě a František dostal v závěru velké překvapení. Hned po nádherné a emotivní děkovačce mohl jít za herci do zákulisí a udělat si hromadnou fotku a hlavně se potkat i s Ráďou, který hrál ten den myšku.  

Nejsem zrovna divadelní ani jiný kritik, a tak přidám pár řádků za mě jako matku a ženu, která občas také ráda vypne… Děj celého muzikálu začíná scénou rodičů, které řeší bohužel tak typické problémy dnešní doby, že přehlíží vlastní dceru. Ta se odebírá do světa říše zázraků, kde potkává všechny své přátele v pohádkových rolích, aby pochopila více své problémy a připravuje se na souboj se zlou Červenou královnou. Na cestě pochopí, že s držením štíhlé linie se nemá nic přehánět, že když drží sourozenci spolu, tak je to prima, kamarádka kočka Šklíba ji seznamuje s vtipem, jak se to má v životě s muži a přidávají se další role, které ji ukazují směr a nebo ji vždy povzbudí v životě jít dál, protože i přesto, že je život je boj, tak to stojí za to! Kostýmy a choreografii shrnu na jedničku! Hudba Vaša Patejdla s texty od Kristýny Pixové vám utkví v hlavě a broukáte si je ještě dlouho, tak dávám také velký LIKE!

A tím bych asi skončila. Přepisem krátké ukázky jedné ze závěrečných písní. Moc bych si přála, kdyby i ti dospělí, co možná sedí v publiku jenom kvůli dětem, se zkusili zamyslet, protože je tam hodně toho, co může být více inspirace pro ně, protože malé děti žárlivost, závist ani křivda netrápí, dokud to nevidí u nás… Zkuste se přenést do pohádky a inspirovat se, jak ji proměnit ve skutečnost... 

 

V říši snů každý své chyby činí

Všichni se učíme, chceme být šťastní

Všichni jsme stejní a každý je jiný

Na štěstí bohužel prý recept není

Základ je upřímnost a pochopení

Láska i odpuštění

Komu co vyčítat, každý jsme jiný

Všichni si v životě určujem cíl

Všichni jsme nevinní i trochu vinní

Jednou tu nebudem a jaký kdo byl…

A k čemu předurčený…

 

Vyrazte! Rozhodně doporučuji a zkuste se zaposlouchat, určitě tam najdete i nějaký vzkaz pro sebe…

Eva

PS: To jsem zvědavá, kým bude chtít František být, až ho vezmu na Tři mušketýry 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 1. 2. 2018

Krásné, článek se vám opravdu moc povedl

Odpovědět
Allinecka39
Allinecka39 29. 1. 2017

hezké

Odpovědět
kikusQa
kikusQa 29. 1. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.