Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 30. 3. 2019
Líbí se mi

Poprvé, které stálo za to! A s 3D efektem!

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 30. 3. 2019
Líbí se mi
Poprvé, které stálo za to! A s 3D efektem!

Poprvé, které stálo za to! A s 3D efektem!

Nečtu návody, tlačítka mačkám intuitivně, vyskakovací windows okna na mém PC zavírám náhodně. Většinou mi to dost dlouho prochází, všechno funguje, a když ne, tak vím, kam volat.

O 3D tisku jsem slyšela stejně tak jako o virtuální realitě nebo aplikaci ovládané hlasem. A tak když na mém stole v práci zakotvila na 14 dní 3D tiskárna od Siran Evolution, věděla jsem, že to bude výzva. Krátce jsem si společně s malým Františkem vyslechla, co všechno se dá dělat a zodpovědně jsem v roli testerky přijala výzvu na 14 dní testovat. A musím říci, že moji zodpovědnost a mírnou trému, jestli tam nebude moc čudlíků, vystřídalo Františkovo nadšení.

První večer

K tiskárně jsme dostali krátké zaškolení a informace, že na přiloženém USB je pár základních šablon. Další tvary lze stáhnout na programech Cura (ke stažení do PC) a nebo na webu https://www.thingiverse.com/

První kousek

První tisky byly z přednastavených šablon na přiloženém USB disku, který je součástí tiskárny k přenosu dat z PC do tiskárny. Vyzkoušeli jsme například vytisknout brouka, který se k mému překvapení i rozhýbal. A pokračovali jsme kostrami, ze kterých je možné na vlasec udělat loutku.

První nocovka

Některé kousky zaberou fakt čas, spustili jsme tisk vytouženého mistra Yody, který zabral asi 8 hodin, a tak měl František hned po ránu obrovskou radost a do tisku jsme jich dali ještě několik. 

První tvoření

K tiskárně jsme měli tři základní barvy – bílou, červenou a zelenou. Největší spotřeba byla z bílé barvy, díky které byl pak i dostatečný prostor na dokreslování, což Františka také moc bavilo, a tak Darth Vader dostal hned několik odstínů. 

První byznys

Františkův nápad, že začneme vyrábět svou kolekci Star Wars, kterou budeme prodávat, nadchl všechny strýčky i tetičky, a tak František sklidil i první úspěchy jako malý podnikatel. 

První větší výzva

Náročnější tvary potřebují podpěry, protože například ruce do vzduchu nevytisknete. Asi největší výzvou pro nás byl tisk příšeráka, kterého stáhl manžel pro Františka a následných 30 hodin čekali, až se dílo podaří. Na fotce jsou vidět podpěry, následné odstraňování (ano, byl z toho trošku nepořádek) a finální podoba po tisku již včetně dokreslených detailů Františkem.   

První praktická vychytávka 

Asi po týdnu došlo i na mě a chtěla jsem vyzkoušet i něco praktického. Od začátku mě lákal oddělovač vajec, bylo to součástí základních šablon, a tak mám doma i já jednu vychytávku! Plus by to samozřejmě nešlo taky bez anděla, kterého mám hned v několika velikostech, což programy také dovolují (nastavení dle požadované velikosti i typu tiskárny). A i když na mých fotkách vidíte samé „nepotřebné“ radosti, taková 3D tiskárna vám v domácnosti může opravdu pomoci. Třeba vyrobit již nesehnatelné náhradní díly na cokoliv, ztracené lego kostičky anebo další praktické vychytávky nejenom do kuchyně a dílny.

První otázka

Když se vrátím na úplný začátek, tak moje první otázka, než se toto všechno spustilo a tiskli jsme jako zběsilí, byl dotaz: „Z čeho se to tiskne?“ K mé spokojenosti jsem se dozvěděla, že je to škrobový plast. To znamená, že pokud byste si chtěli vytisknout venkovního trpaslíka, tak se „naštěstí“ do pár let rozloží.

Takže závěrem v kostce nebo v čemkoliv si představíte…tohle poprvé fakt doporučuji! Chceme jít přeci s dobou, že, milé ženy? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 3. 4. 2019

Teda Evičko, jste s Františkem moc šikovní, to se vám povedlo....taky na 3D tiskárnu vždy koukám v TV jako blázen, co to dovede...paráda

Odpovědět
Daniele
Daniele 2. 4. 2019

Škrobovému plastu dávám palec nahoru.

Odpovědět
lemur
lemur 2. 4. 2019

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 763
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.