Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

PavlaJ.
PavlaJ.
Vloženo 20. 8. 2019
Líbí se mi

Zvýšení rodičovské bude nebo nebude???

PavlaJ.
PavlaJ.
Vloženo 20. 8. 2019
Líbí se mi
Zvýšení rodičovské bude nebo nebude???

Zvýšení rodičovské bude nebo nebude???

Konečně to vypadá, že se maminkách (někde i tatínkům) blízká na lepší časy, že se snad zvýší rodičovský příspěvek. Stále ale ještě není nic jisté, do konce roku zbývají už jenom 4 měsíce a vláda nechává maminky stále v nejistotě.

Budu mít nárok  na vyšší rodičák, který bude možná o 80 tisíc vyšší?

Výše rodičovského příspěvku je v roce 2019 celkem 220 tisíc v případě narození jednoho miminka, v případě narození dvojčátek 300 tisíc Kč. V návrhu zákona se mluví o navýšení o 80 tisíc  v případě jednoho miminka a navýšení o 150 tisíc v případě dvojčátek.

Samozřejmě jsem pro zvýšení rodičovského příspěvku, vždyť za posledních 6 let se tento příspěvek vůbec nezměnil. Ale je mi smutno z toho, proč tak všechno strašně moc trvá? Proč se musí maminky, místo výchovy a péči o své děti, ještě zabývat a propočítávat si, jestli vůbec na zvýšený rodičovský příspěvek budou mít nárok?

Už teď jsou maminky nucené kalkulovat a případně si upravovat částku rodičovského příspěvku, tak aby jim to vyšlo na případné zvýšení. A bohužel ten kdo nekalkuluje a vyčkává by mohl později litovat, 80 tisíc už není zrovna malá částka. Myslím, že tyto změny by se měly schvalovat mnohem dříve, tak aby se na to mohli všichni připravit a aby alespoň půl roku bylo dopředu jisté, jestli ke zvýšení dojde nebo ne.

Každopádně držím moc palce, aby zvýšení rodičovského příspěvku prošlo, protože myslím, že každá rodina s dětmi peníze navíc určitě potřebuje.

 

Pokud se Vás toto téma týká doporučuji mrknout na tyto články:

Zvýšení rodičovského příspěvku

Kalkulačka rodičovského příspěvku 2019

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 8. 2019

držím palce mladým rodinám, aby to vyšlo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 223
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.