Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ZkusNosítko.cz
ZkusNosítko.cz
Vloženo 4. 11. 2015
Líbí se mi

Zoubky a ručičky

ZkusNosítko.cz
ZkusNosítko.cz
Vloženo 4. 11. 2015
Líbí se mi
Zoubky a ručičky

Zoubky a ručičky

Po vývoji posledních pár dní mám pocit, že jsme s čištěním zubů konečně na dobré cestě. A teď nemluvím o těch svých (ty už asi nezachrání nic ), ale o Alexových. Nevím, jak je to v jiných rodinách s malými dětmi, ale u nás bylo čištění zubů vždycky boj.
Když jsem chtěla, aby si Alex čistil zoubky sám, tak si akorát hrál s kartáčkem, snažil se s ním čistit umyvadlo a když jsem mu kartáček nasměrovala do pusy, tak z něj akorát jedl pastu. Ano, má dva favority, kteří mu opravdu chutnají a kdybych nandavání pasty nekorigovala, snědl by snad celou tubu. Jedná se o dětskou pastu Elmex a Dontodent pro nejmenší děti z DM drogerie.
 
Obě pasty se mi zdají opravdu dobré, docela příjemně voní, mají opravdu dobrou jemnou chuť a nepění. Elmex, to je taková klasika, dle mého názoru velmi kvalitní pasta, kterou používáme i my dospělí (balení 50 ml, cena kolem 70 Kč). Dontodent jsem koupila na zkoušku a jsem s ním spokojená (balení 100ml, cena velmi příznivá, tuším něco kolem 30 Kč). Zkoušeli jsme ještě Vademecum Junior s příchutí jablka a ta u Alexe naopak vůbec neuspěla, plival jí a vůbec si jí nechtěl strčit do pusy.
 
No a abych se vrátila k tomu čištění zubů - Alex si je tedy nikdy sám moc nevyčistil a ode mne to odmítal a tak jsme čas o času museli přistoupit k tomu, vyčistit mu zuby pořádně násilím. Sice se to prý nemá dělat, ale považovali jsme to za nutnost. Je pravda, že to vždycky ořval, ale vysloveně nenávist si ke kartáčku naštěstí nevytvořil.
A jak jsem již psala, teď se zdá, že jsme čištění zubů zlomili. Přišlo to zároveň s odplenkováním, ke kterému musel Alex dospět také sám. Ve chvíli, kdy už jsme skoro vzdávali, že se to kdy naučí (všichni naši známí s dětmi ve stejném věku už mají děti bez plenek), Alex najednou sundal plenku, že ji nechce a začal chodit na nočník (mnohem více ho ale baví čůrat venku). Naučil se sám nočník vylévat do záchoda a protože pak si hned musí jít umýt ruce, což dělá moc rád, využívám toho a pokaždé se ho zeptám, jestli si nechce také vyčistit zuby. A ono to funguje! Tak třikrát denně mi na můj dotaz řekne ano a pak si poměrně svědomitě zoubky čistí. Samozřejmě že pastu přitom jí i nadále a navíc vyžaduje, abych si zuby čistila s ním. Ale hlavně, že si je čistí sám a je to v klidu. Snad mu to vydrží.
 
Jinak co se týká toho mytí rukou, tak to ho začalo bavit hlavně od té doby, co máme na ruce dětské mýdlo od Hippu ve tvaru kačenky. To se mu strašně moc líbí. Hlavičku kačence mačká sám a dávkuje si mýdlo, hlásí, že má "bubinky" a je schopný si ruce umýt i pětkrát zasebou. Tohle mýdlo se nám tedy opravdu osvědčilo. Je sice poměrně drahé (cca 140 Kč), ale určitě ho budu Alexovi kupovat. Líbí se mi i to, že to není klasické tekuté mýdlo, ale jemná pěna, která moc pěkně myje, jde dobře smýt a nevysušuje ruce.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
megan1
megan1 4. 3. 2016

Odpovědět
MajkaM
MajkaM 7. 11. 2015

Odpovědět
kubinda
kubinda 6. 11. 2015

Kolikpak je Alexovi? Taky trošku se zoubkami bojujeme,ale je to na dobré cestě,nejprve Nelince čistí zoubky maminka a pak pokračuje v čištění Nelinka sama.Přeci jen to nenechávám jenom na ní,protože chci aby měla zoubky vyčištěné pořádně. Jinak s mytím ručiček problém nemáme

Odpovědět
ZkusNosítko.cz
ZkusNosítko.cz 2. 9. 2016

Alexovi bylo v době psaní článku 2,5 roku

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 485
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.