Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Miška optimistka
Miška optimistka
Vloženo 30. 6. 2021
Líbí se mi

Známky ve škole a dětský stres s nimi spojený. Pryč s ním, víme jak!

Miška optimistka
Miška optimistka
Vloženo 30. 6. 2021
Líbí se mi
Známky ve škole a dětský stres s nimi spojený. Pryč s ním, víme jak!

Známky ve škole a dětský stres s nimi spojený. Pryč s ním, víme jak!

Vzpomínám si, jako dítě jsem měla na prvním stupni ZŠ strach přinést domů pětku. Ve čtvrté třídě (tuším) se to ale stalo. Už cestou ze školy jsem měla sevřený žaludek. Doma jsem pak přemýšlela, jak tragédii oznámit rodičům. A proč ? Táta mě strašil, že za pětku dostanu výprask. Překvapením pro mne potom bylo, když mi řekl: "Tak máš pětku. Pokaždé se to nepovede." Strach byl pryč a ulevilo se mi. Proč mne předtím strašil netuším. Snad mě chtěl poněkud neobratně motivovat. A to jsem prožívala dětství v klidné době.

Ať už si to připouštíme nebo ne, dnes to mají děti mnohem složitější. Ani my rodiče jim to mnohdy neusnadňujeme. Jak dítě motivovat k lepším známkám, aniž bychom ho při tom stresovali? Pár typů pro vás mám. Nesmíte však zapomínat, že každé dítě je individualita a co je motivací pro jedno, nemusí být pro druhé. Většinou to ale funguje.

Co by od vás dítě nikdy nemělo slyšet a nejen kvůli známkám

Svého potomka neurážejte a neponižujte. Neměl by od vás nikdy slyšet, že je hloupý. Že z něj nic nebude. Nebo snad dokonce, že je k ničemu a neschopný, když se nedokáže naučit jednoduchou látku. Dokud nejsme dospělý, učíme se zpravidla z donucení a tak se to tu a tam nepovede. Něco jiného je lajdáctví, kdy dítě o učení nejeví sebemenší zájem.

Jak tedy motivovat k lepším známkám

Rozhodně ne uplácením. Nové kolo za jedničky na vysvědčení může způsobit i zdravotní potíže. Ne každé dítě je génius od narození a na lepší známky musí opravdu dřít. Odměnou by měl být dobrý pocit, že dítě něco dokázalo. Špatná známka v žákovské, není konec světa. Neměla by se však stát zvykem. Vysvětlete, že se nic neděje, protože mu pomůžete s učivem a příště si známku opraví. Naučte se látku, ve které neuspělo a ukažte, že to jde. Učení je vlastně zábava. Můžete například soutěžit, kdo se látku dříve naučí. Za dobrou známku pochvalte.

Zkuste si vzpomenout, jak jste se vy sami učili a co na to vaši rodiče.

Tak pevné nervy při učení  

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Jana Semladova 1. 7. 2021

super clanek, ja jsem deti vzala za vysvedceni do obchodu http://www.slevokurzy.cz/sleva/bonprix-cz/ a nechala je vybrat obleceni podle jejich vkusu a byly nadsene a urcite jim to zlepsilo naladu

Odpovědět
JatApp
JatApp 1. 7. 2021

The school crossing sign (or school zone sign) is a warning sign. School crossing signs are meant to warn drivers that they are approaching a crossing where school children cross the roadway.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 6. 2021

je potřeba děti motivovat, aby se jim dařilo, škola je bavila chodily tam rády :-

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 6. 2021

No jsem upřímně ráda, že známky jdou už mimo mne...vnučka si dnes přinese první vysvědčení, tak samozřejmě budeme za jedničky rádi, ale život je o něčem jiném...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.