Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Myska
Myska
Vloženo 4. 1. 2017
Líbí se mi

Život s Áčkama: Víte, jak umí batolata otevřít téměř nedobytný lak na nehty? Lehce

Myska
Myska
Vloženo 4. 1. 2017
Líbí se mi
Život s Áčkama: Víte, jak umí batolata otevřít téměř nedobytný lak na nehty? Lehce

Život s Áčkama: Víte, jak umí batolata otevřít téměř nedobytný lak na nehty? Lehce

Pozor na to, co si přejete. Na Štědrý den jsme měli doma "veselo" viz článek o Štědrém dnu

Díky sdílení na fb mě kamarádi začali hecovat, ať napíšu knížku. A tak jsem si přála, ať mám více zábavných historek s Áčkama a tím pádem o čem psát. Utekl sotva týden a je tu další. 

Konečně sedíme u pohádky. Po týdnu návštěv, lyžování, bruslení, papání a vycházkování sedíme u pohádky, popíjíme kafíčko od Ježíška. Adinka se mi tulí na klíně, div nepřede jako kočka a Amálka kupodivu nic nechce a sama si na gauči hraje s jakousi krabičkou. Rodinná idylka. Pár minut, opět se otáčím, Amálka z krabičky vydolovala lak na nehty. Stále jsem v klidu, ten mám problém otevřít i já, natož ani ne dvouleté dítě, kvůli jehož váze na nás chtěla pediatrička posílat sociálku. 

Saša Rašilov v roli intelektuálního prince a kominíka v jednom s usmívá na obrazovce, usmívám se i já a reflektivně otáčím se. Úsměv mi ve vteřině zamrzá na rtech. Amálka suše otvírá lak na nehty a obsah té miniaturní lahvičky vytéká nejen na babičky sedačku, ale i Amálku. Její ruce se lesknou jak čerstvě vyleštěný hokejový stadion a než stihnu přiskočit, jednoduchým gestem si otírá očička a kolotoč se rozběhne. Přiskakuji – bosa narážím svými prstíky do sedačky, sedačka drží, prstík křupe, jen v tu chvíli je mi to jedno.  Zvedám řvoucí Amálku ze sedačky a běžím k vaně. Polévám Amálce proudem vody celou hlavu,  a i když vím, a to nejen z chemie, že lak na nehty není ve vodě rozpustný, věřím na zázraky a furt ji sprchuji obličej a snažím se vypláchnout oko, ano naštěstí jen jedno oko.

Řve a chce si mnout oči dál. Trochu se poperem, ale očičko je asi zachráněno, řasy sice prapodivně slepené, ale to není momentálně podstatné. Fáze 2 - beru odlakovač, bez acetonu, ten je „šetrnější“ a odlakuji Amálce celý obličej. V tu chvíli trochu lituji, že to byl bezbarvý lak, kdyby byl barevný, aspoň bych šla na jistotu, co mám kde odlakovat… Ami řve, dáví se tím smradem, chápu to, ale furt mi přijde přijatelnější mít  dítě poblité po odlakovači, než mít dítě zlakované se zalepenými očičkami a čekat, až se to časem odloupe a dítě zase uvidí.

Ami je jakžtakž vyčištěna – chemicky. Etiketu jak čistit dítě jsem nenašla, pravděpodobně by tam stejně bylo ruční praní na 30°C.  Slepené vlásky a punčocháčky značky mothercare kupodivu neřeším

Nervy se uvolňují, prostředníček u nohy fialoví a otéká…hlavou mi zní melodie: “ty jsi má, levandulová….jen místo levandulová mi nevím proč naskakuje - „zlakovaná“ …. Další bouře zažehnána. Jen „vůně“ odlakovače ode dneška působí jak Pavlův reflex…

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 5. 1. 2017

Super napsáno

Odpovědět
Myska
Myska 5. 1. 2017

Děkuji když všechno dobře dopadne, tak to beru jako vtipnou historku pro přátele

moravačka aja
moravačka aja 6. 1. 2017

A tak to má být..

TerezaZlin
TerezaZlin 5. 1. 2017

Odpovědět
Ovace
Ovace 4. 1. 2017

Skvěle

Odpovědět
Myska
Myska 5. 1. 2017

díky!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 403
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.