Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

H-Ellen
H-Ellen
Vloženo 15. 5. 2019
Líbí se mi

Zapomenutá máma

H-Ellen
H-Ellen
Vloženo 15. 5. 2019
Líbí se mi
Zapomenutá máma

Zapomenutá máma

Porodila jsem dvě děti.

Vychovala tři….

 

Když byli kluci malí, měla jsem – i vzhledem k výchově v té době – spoustu strachů.

Jestli budou umět pozdravit.

Jestli se budou umět postarat o sebe.

O své partnerky.

O své rodiny.

Jestli z nich vyrostou muži schopní, milující, milovaní, spokojení.

 

Ne vždy jsem byla pyšná na všechno, co jsem dělala, ale všechno – NAPROSTO VŠECHNO – jsem dělala s tím nejlepším úmyslem i svědomím. S láskou….

 

Dnes je středa.

Třetí den po neděli.

Třetí den po Svátku matek.

Nikdo nepřijel. Nikdo ani nezavolal. S návštěvou jsem snad ani nepočítala, ale ten telefonát asi jo, no. Já vím, že mají svých starostí nad hlavu. Že se starají, jak nejlépe umí a můžou zas o své rodiny. Osobně vnímám vztah se svými syny a jejich rodinami jako milý, hezký, láskyplný.

Nejsem sama, což vnímám jako obrovskou devízu. Oproti spoustě osamocených žen mám podporujícího a milujícího partnera, se kterým si pořád o něčem povídáme a pořád spolu něco tvoříme. A i přesto….cítím se tak nějak zapomenutá…..

 

Nemoralizuju.

Trochu počítám.

Za měsíc mi bude přesně 56 let a dva dny.

Už přes sedm let mě bolí tělo (a doktoři mi nepomůžou), proto se snažím skamarádit s duší. To jsem měla dělat celý život a nebolelo by mě to tělo, tak snad se mnou nakonec moje duše i moje tělo kamarádit budou.

Dejme tomu, že na tom světě budu ještě tak třicet let svítit. To je celých 360 měsíců. Když se se svými dětmi uvidím jednou měsíčně dvě hodiny, bude to celých 720 hodin. Po telefonu se ty hodiny smrsknou na desítky minut. Za třicet let? Nic moc….

 

„Protože soli je zapotřebí.“ – to platilo v pohádce, ovšem v případě sypání soli do vlastních ran by možná bylo fajn ji vůbec nepotkat. Teď mluvím o této úvaze i o telefonátech a návštěvách u mojí mámy. Když byla nešťastná, že jsem se jí dva týdny neozvala…..

 

Ale co když mi těch let zbývá jen dvacet?

Deset?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 4. 2020

Odpovědět
Veru.Doudo
Veru.Doudo 16. 5. 2019

Víte, někteří z nás mladých takové svátky prostě jen neřeší. Třeba můj přítel vůbec nechápe, proč se má nějaký takový den do něčeho nutit. Raději své mamce poděkuje za nedělní oběd, než by jí dával kytičku, protože se to zrovna má. Tím chci říct, je mi jasné, že je Vám to líto, ale třeba to i ty vaše děti mají jen jinak nastavené.

Odpovědět
H-Ellen
H-Ellen 16. 5. 2019

Jasně, já vím. Jsem vděčná, že máme hezké vztahy, jen jsem si asi dovolila na chvilku být ublížená

Tamara
Tamara 16. 5. 2019

Vyhrkly mi slzy. Synové si vzpomněli, zavolali, ale jsou oba daleko. Je nám smutno, někdy míň, jindy víc. Hlavně po vnoučkovi. Asi každý máme "svého kostlivce ve skříni." A kolik let nám zbývá nevím. Co když mě zítra srazí opilý řidič? Tak se snažím užívat si každé minuty, hodiny.

Odpovědět
H-Ellen
H-Ellen 16. 5. 2019

Ano, Tamarko, taky nevím, kolik svíčky ještě mám k hoření My opravdu máme hezké vztahy, jen se mi asi sešla blbá nálada se splínem

avatar
Anna Csanádiová 15. 5. 2019

Smutné

Odpovědět
H-Ellen
H-Ellen 15. 5. 2019

My máme opravdu velmi hezké vztahy se syny a jejich rodinami, snachy jsou moc fajn. Jen tohle se prostě nepovedlo..... A kdybych zavolala já jim, nemusela jsem to psát..... Jen vnímám toto téma jako širší u spousty lidí.....a tak jsem to dala na papír......

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.