Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

WV - E. V. Č. A ....
WV - E. V. Č. A ....
Vloženo 15. 6. 2019
Líbí se mi

Wanda Vorlová a její třetina aneb tři témata k 15. dni v měsíci vhodná pro ženy i muže

WV - E. V. Č. A ....
WV - E. V. Č. A ....
Vloženo 15. 6. 2019
Líbí se mi
Wanda Vorlová a její třetina aneb tři témata k 15. dni v měsíci vhodná pro ženy i muže

Wanda Vorlová a její třetina aneb tři témata k 15. dni v měsíci vhodná pro ženy i muže

Wanda Vorlová a její třetina aneb tři témata k 15. dni v měsíci vhodná pro ženy i muže

Zdravím všechny ženy a muže, 18. 3. se mnou vyšel článek, 15. 4. jsem uveřejnila prvotinu, 15. 5. druhotinu a dnes je tu třetina mého blogu aneb slibované pokračování

 I. ÚVOD - DĚTI a MOBILY

Když je tu ten třetí článek a ještě k tomu červen, je vhodné se věnovat i našim nejmenším. Za chvíli jim skončí pravidelné povinnosti a začnou prázdniny. Čas na změny nejen v režimu. Co zkusit jisté období bez mobilů a sociálních sítí? Je to osvěžující a v dnešní uspěchané době očistné. Pomůže to v rozvoji komunikace, děti budou muset mluvit a ještě k tomu zlepší držení těla, neboť nebudou klopit hlavu a vystrkovat bradu na display. Ano, chvíli budou mít tendenci "prskat, točit oči v sloup, tvářit se znuděně", ale když přijdete s náhradním program níže, půjde to snadno a rychle Uvidíte, že si na něj ani nevzpomenou a to mluvím z dlouholeté praxe a tradice nejen táborové vedoucí.

II. STAŤ - DĚTI a vše kolem PRÁZDNIN

Pokud zrovna nemáte pro děti zaplacené tábory, ale zůstanete s nimi doma, připravte jim hry, které je budou bavit:

Vyměňte si s nimi role - nechte je na nějakou dobu hrát si na dospělé, ať si vyberou z rodiny či blízkého okolí kohokoli, kdo jim přijde na mysl. Dejte prostor jejich fantasii. Ale předem vymezte čas, na jak dlouho tuto "pozici" zastanou. Je pravděpodobné, že jakmile přijde první "zádrhel",  budou se chtít prohodit zpátky, je však dobré ať ochutnají nejen radosti rozhodovat a mít možnost volby, ale také starosti s organizací a řešením. Osobní zkušenost je k nezaplacení, to víme všichni

Hrajte s nimi na napodobování - kopírovat mohou cokoli, kohokoli, kdykoli a kdekoli. Jde o nejefektivnější výuku hravou formou, kdy děti zabavíte, ale hlavně rozpohybujete, jak na těle, tak i v mysli. 

Dejte jim samostatné úkoly a vymezte jim na ně čas - ať pocítí důležitost a možnost se projevit, ukázat, vyniknout. Samosebou jim u toho nesmíte stát za zády a vše komentovat. Svěřte jim úkol, který je vhodný jejich věkové kategorie, sdělte jim, jak dlouho na to mají čas a jděte pryč. Tím jim dáte i nezbytný pocit důvěry a tu přec chce budovat každý z nás.

Zahrajte si s nimi na "staré dobré časy", ukažte jim, jaké dětství jste měli Vy. Jestli v ukázkách či jen prostřednictvím vyprávění, to už je na vašich možnostech. Když ukážete i lidskou tvář a popíšete dětem nejen úspěchy, ale i nezdary - uvidíte, že k Vám budou mít blíž, budou otevřenější, vstřícnější.

III. ZÁVĚR - RECEPT(Y) s CVIKEM

Recept na dítě: V případě, že chcete s dítětem cokoli ŘEŠIT, potřebujete s ním být ve stejné výšce. Má-li Vás brát vážně a vnímat, jděte do úrovně jeho velikosti, kdy si budete moci koukat z očí do očí. Následně však oční kontakt není třeba vyžadovat. Naopak, děti se lépe soustředí, když je u toho vyprávění nenutíte opětovat Váš pohled. Ruší je totiž tok Vašich myšlenek vs. mluvené slovo, které občas může být jiné, než od srdce.

Uděláte tím i něco pro své zdraví a ještě půjdete řádným příkladem:

 - Jste-li málo pokorní, je pro Vás vhodná pozice na kolenou, ale do měkkého, klidně si připravte polštář či deku a hezky to prodýchejte.

 - Pokud jste málo pohyblivý, vyberte pozici se zkříženýma nohama v sedě nebo s chodidly proti sobě, vaše třísla to ocení.

 - Jestli Vás bolí chodidla, vezměte si plosku (dámy nejdříve levou, pánové pravou) do klína a masírujte, promačkejte, promněte, ať už na sucho či s krémem. Ulevíte skrze reflexní body celému tělu. Následně plosku chodidla vyměňte.

A co se týká tradičních jídel v létě? Máte li zahrady, kde rostou jedlé plodiny, nechte děti nasnídat či naobědvat tam, v rámci bojovky: dnes si ULOV pokrm SÁM. Hrají li si někde dál od domova, dejte jim s sebou hroznové víno, zajistíte tím zdravé Kinder vajíčko aneb tři v jednom: přírodní cukr, něco ke kousání a potřebné tekutiny. Dítě, když si hraje, je spokojené a nemá tak často hlad, jako když dělá něco, co ho nebaví nebo se nudí. Vzpomeňte si na sebe v jejich věku

Všem, co dnes slaví (narozeniny i jmeniny), přeji jen to nejlepší.

Těším se opět přesně za měsíc, tj. 15. 7.. Zatím nashle, Wanda Vorlová/WV

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
WV - E. V. Č. A ....
WV - E. V. Č. A .... 18. 6. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 18. 6. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 6. 2019

Krásné rady, moc se mi líbí....já už mám dítě dospělé, ale nevadí, třeba jednou budu babička a může se mi to hodit...

Odpovědět
WV - E. V. Č. A ....
WV - E. V. Č. A .... 16. 6. 2019

Člověk nikdy neví, kdy se mu nějaká informace bude hodit. Třeba až přijdete někam mezi jiné děti, budete moci jít příkladem Je ni potěšením, že se rady líbí.

hudlenka
hudlenka 17. 6. 2019

KamilaK
KamilaK 15. 6. 2019

Odpovědět
WV - E. V. Č. A ....
WV - E. V. Č. A .... 17. 6. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 707
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.