Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Charlota
Charlota
Vloženo 21. 9. 2019
Líbí se mi

Víra nad zlato

Charlota
Charlota
Vloženo 21. 9. 2019
Líbí se mi
Víra nad zlato

Víra nad zlato

Nedávno jsme viděli v televizi pohádku Sůl nad zlato, ovšem v trochu jiné verzi, než ji známe v ČR. Nikdy předtím jsem si tolik neuvědomovala, že vlastně ta podstata, o kterou tam jde, se může i běžně odehrávat v životech obyčejných lidí.

Zrovna v tom mém jsem zažila něco podobného. Člověk obvykle vyrůstá v rodině, do které se narodil. Nevybral si ji. Rodiče nás vychovávají nějakým způsobem, jako děti musíme poslouchat. Jenže pak vyrosteme a měníme se. Najednou se ocitneme v dospělosti a zjistíme, že chceme jít jinou cestou. 

Já jsem našla třeba víru, která mé životní hodnoty dost pozměnila. A díky různým dalším okolnostem, životním zkušenostem a situacím, co jsem zakoušela, jsem byla najednou donucena se rozhodnout, zda žít dál tak, abych se zalíbila ostatním, nechala si diktovat nařízení od svého otce  nebo se sebrala a vykročila s vírou do neznáma.

Vybrala jsem si tu druhou možnost. Cestu, která není lehká, vlastně je mnohem složitější, ale je moje a mojí rodiny, kterou mám teď já. Neznamená to, že by člověk měl odejít a zavřít za sebou všechny dveře, minulost, opustit rodinu a své sourozence. Ale je to o osvobození se, žít tak, jak to cítíme v srdci. Nenechat se ovlâdat. Někdy může být láska právě v tom, když dáme lidem volnost a svobodu se rozhodnout. K čemu je nám majetek, zlato a poklady, když se vytrácí ze vztahů láska, víra a respekt? 

Je potřeba najít to, co je v životě opravdu důležité. Jen tak můžeme předávat dál svým dětem a lidem okolo nás radost. A o tom život je. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 22. 9. 2019

Pěkně napsané.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 21. 9. 2019

Žít je krásné!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 105
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.