Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 15. 5. 2016
Líbí se mi

Venuše kapitána Cooka

evionka
evionka
Vloženo 15. 5. 2016
Líbí se mi
Venuše kapitána Cooka

Venuše kapitána Cooka

Na dnešní den hlásí deštivé počasí a tak vás napadne, že se pojedete schovat do pražského planetária. Tam jste dlouho nebyla, naposledy na základní škole.

Váš synek tam byl také naposledy se základní školou s tím rozdílem, že u něho to bylo minulý rok a na základku bude ještě pár let chodit, zatímco vy když si uvědomíte tu dobu od školních škamen, tak na vás jdou mrákoty.

Abyste nejeli sami, popadnete v dětském pokoji zelenou potvoru, která ho hlídala v nemocnici při první noci strávené bez mámy. Je to malý Creeper a při pohledu na něj se synek ušklíbne a prohodí, jestli vám nevadí, že je zlý. Jeho tatínek to doplní tím, že ve hře Minecraft údajně dělá teroristu s tím, že se odpaluje bombami.

Je vám to upřímně jedno, co se o něm povídá. Zrovna on byl svědkem toho, jak syn špatně snáší probuzení z narkózy a pohled na vaše vlastní dítě, které naříká bolestí, vás budí ze snu ještě dnes.

Ve vlaku ho posadíte k oknu a připadáte si jako v té pohádce o Červené karkulce od Svěráka, ve které hrál Kryštůfek vlka v dramatickém kroužku. Ve finále ho místo truchlivého konce na dně studni s kameny v břiše čekalo pozitivní vyústění v podobě babičky, která si vlka zašila a použila jako vlka domácího.

Kupodivu se žádné deště nekonají a teplé počasí vás přímo láká k pobytu ve Stromovce, kde objevíte dětské hřiště vhodné i pro starší děti. Kluk si hned najde kamaráda a byl by tam až do večera.

To nejde, už máte koupený lístek do kina na film „ Venuše kapitána Cooka.“  Už se těšíte, kolik nových informací nasajete do svého vědomí a jak ten kluk bude radostí poskakovat, že se ve svém volném čase může stále učit nové a nové věci.

Ještě před filmem vás čeká interaktivní výstava věnovaná výzkumu Vesmíru. Jak si můžete něco vyzkoušet, tak vás to baví. Na svůj lístek se dokonce můžete i vyfotit, takže vám pak domů přijde fotka z planetária, ve které jste ve skafandru, a váš syn je někde na Měsíci.

Na ten lístek se dokonce může i povozit na simulátoru a zahrát si hru, což zase nejvíc baví jeho.

Kino a kopule vás nezklame a sedačky už vůbec ne. Jsou hrozně pohodlné, takže člověk napolo sedí a napolo leží a může se kochat Vesmírem nad sebou.

Pořad vypráví o cestě kapitána Jamese Cooka s lodí Endeavour v roce 1768 na dosud nezmapovaný a neprozkoumaný ostrov Tahiti. Důvodem této riskantní a nákladné výpravy bylo měření vzdálenosti Země od Slunce pomocí vzácného astronomického úkazu – přechodu Venuše přes Slunce. Pořad byl připraven u příležitosti přechodu Venuše přes Slunce v roce 2012. Stejný úkaz nastane až v roce 2117.

Film byl poučný, pro vaše mozkové buňky až dostatečně, takže je musíte ještě řádně provětrat. Jedete tramvají na Malostranské náměstí a pak jdete pěšky přes Karlův most a Staroměstské náměstí až na nádraží. Kluk piští, už se těší domů na večeři.

Bohové se ustrnou nad vaší snahou o vzdělávání budoucí generace a odmění vás zakokrháním kohouta a z okének pražského orloje vám kynou apoštolové.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 18. 5. 2016

Odpovědět
Glady
Glady 16. 5. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 644
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.