Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nellie
Nellie
Vloženo 28. 11. 2018
Líbí se mi

Vánoce. Období klidu, či neklidu ?

Nellie
Nellie
Vloženo 28. 11. 2018
Líbí se mi
Vánoce.  Období klidu, či neklidu ?

Vánoce. Období klidu, či neklidu ?

A je to tu zase, jako každý rok. Lidé začínají bláznit, bezohlednost a hon za dárky je na každodenním pořádku. Přeplněná nákupní centra,  zaneprázdněné a vystrašené výrazy, co když  nestihnou nakoupit dárky ?! Co řeknou svým nejbližším ?! .. Nikdo nechce přeci vidět na Vánoce zklamané obličeje, avšak je toto pravá podstata Vánoc ? Ne, není.. Materiální dárky začaly mít mnohem větší hodnotu, než ty emoční.  Né jeden z nás začal upřednostnovat hmotné dárky před svými pocity,  mnohem více ho naplnuji nové boty, než pohled na někoho blízkého u stromku, nové boty mu přeci neublíží tak, jako by to mohl udělat někdo blízký. Ale člověk dospěje do takového věku, kdy ho tyto materiální hodnoty začnou unavovat, někdo dřívě, někdo později.  Každý z nás začne raději dávat, než brát. Proto nebuďte nároční, i maličkost dokáže vykouzlit ten velký usměv na rtech a rozzářit oči.  

A já si tyto Vánoce  nepřeji nic jiného než to, abychom se sešli všichni v pohodě a ve zdraví, abych mohla obejmout své blízké a říct jim, že je mám moc ráda. Tohle je pro mě hodnota Vánoc a ne-e to, zda dostanu nějaký dárek za x tisíc. Udělejte to také, radujte se z maličkostí a milujte své blizké, bezprostředně a pořád, tak aby Vás nikdy a nic nenahradilo, aby Vás nenahradily žádné nové boty a nebo nový telefon. Žádná věc nám neřekne, jak moc nás miluje, žádná věc nás nepohladí tak něžně jako někdo, na kom nám záleží.  Tohle je pravá podstata Vánoc, tyhle malé věci jako je pusa , pohlazení, štěstí v očích dělají pravé Vánoce !  Né to, kdo komu dá lepší dárek. Né to, že budete celé předvánoční období ve stresu. 

Dávejme si dárky během celého roku, dokazujme si lásku během celého roku, abychom to pak nemuseli dohánět jeden jediný den v roce a to na Vánoce. 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Nellie
Nellie 7. 1. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 12. 2018

pro mě má hodnotu klídek a pohoda... úklid dělám po celý rok, tak ho pak nemusím hrotit před svátky, dárky v podstatě nakupuji taky celý rok, v listopadu mám zabalené a klid. A tak to má být

Odpovědět
madamace
madamace 20. 12. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 1. 12. 2018

Ano, Vánoce se mají prožít v klidu, uklízet se může až po nich

Odpovědět
Nellie
Nellie 1. 12. 2018

Tááák

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 075
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.