Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 13. 9. 2019
Líbí se mi

Úžasná atmosféra sounáležitosti na pražském Vítkově

Eva K.
Eva K.
Vloženo 13. 9. 2019
Líbí se mi
Úžasná atmosféra sounáležitosti na pražském Vítkově

Úžasná atmosféra sounáležitosti na pražském Vítkově

Letos se již popáté koná v Praze charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem a který začal minulý čtvrtek, 5. září. Do populární akce, která potrvá do soboty večer, do 14. září a probíhá na vrchu Vítkov, se může zapojit kdokoliv a kdykoliv. Nezáleží na věku ani fyzické kondici, důležitá je chuť pomáhat potřebným. Díky tomu již devátý den si můžete zažít v parku na zmíněném vrchu jedinečnou atmosféru plnou pozitivní energie a lidské sounáležitosti.

"Našim cílem je přivítat na TERIBEAR trati co největší počet lidí, kteří svým pohybem podpoří znevýhodněné děti. Děkujeme proto, že jste přišli podpořit dobrou věc - neboť fakt, že čtete tyto řádky, jsou toho důkazem", to jsou úvodní slova Terezy Maxové v brožurce výše uvedené akce, kterou každý zaregistrovaný účastník po absolvování tratě dostane v dárkovém balíčku.

Komu pomáháme letos?

Můžete si vybrat z deseti kategorií:

1. CHCI POMOCI OHROŽENÝM TĚHOTNÝM MAMINKÁM

... protože máma je máma! Někdy žena otěhotní do nepříznivých podmínek, potkalo ji něco těžkého a neumí si se situací poradit. Díky včasné pomoci a podpoře se však bez ohledu na minulost může stát milující a pečlivou maminkou.

2. CHCI POMOCI RODINÁM V NOUZI

... protože životní krize ještě nemusí znamenat rozklad rodiny. Pokud se rodiče o děti dobře starají, je špatné trhat rodinu ze sociálních důvodů.

3. CHCI POMOCI MAMINKÁM Z AZYLOVÉHO DOMU ZAČÍT ZNOVU

... protože ovlivnit budoucnost dětí znamená změnit budoucnost jejich matek. Pomáháme maminkám začít po odchodu z azylového domu nový život, naučit se plánovat, spravovat rodinný rozpočet a vyvarovat se dluhů.

4. CHCI POMOCI NÁVRATU DĚTÍ Z ÚSTAVU ZPĚT DO RODINY

... protože děti, které vyrůstaly v rodinném prostředí, mají mnohem větší šanci na úspěch v životě a na vlastní spokojenou rodinu než ty, které vyrostly v ústavu.

5. CHCI PODPOŘIT PĚSTOUNSKOU PÉČI A ADOPCI

... Protože každé dítě si zaslouží lásku a potřebuje vyrůstat v bezpečném přijetí milujícího rodinného prostředí. A pokud už biologická rodina selže, je skvělé, že jsou tu lidé s velkým srdcem, kteří opuštěným dětem poskytují náhradní domov.

6. CHCI POMOCI TÝRANÝM DĚTEM NAJÍT CESTU Z PEKLA

... protože některé děti bohužel prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné, je však potřeba, aby dítě vědělo, kam se může obrátit a kde najde pomoc. Psychologové a terapeuti se věnují dětem týraným, sexuálně zneužívaným, zanedbávaným i ohroženým domácím násilím a pomáhají jim na cestě zpátky ke spokojenému dětství.

7. CHCI POMOCI DĚTEM Z ÚSTAVNÍ VÝCHOVY ZAŽÍT RADOST Z DĚTSTVÍ

... protože erární medvídek k šťastnému dětství prostě nestačí. Dětem z ústavní výchovy často chybí pravidelný vztah, výlučná pozornost, která by byla věnována pouze jim, a zážitky, které formují naplněné dětství.

8. CHCI POMOCI MLADÝM LIDEM Z DĚTSKÉHO DOMOVA STUDOVAT

... protože každý člověk je osobnost a zaslouží si podpořit ve svých snech a plánech. Investice do vzdělání znevýhodněných mladých lidí je tou nejlepší investicí do jejich budoucnosti.

9. CHCI POMOCI ZAHOJIT BOLAVOU DUŠI DĚTÍ Z ÚSTAVNÍ VÝCHOVY A NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE

... protože citové strádání v dětství, odloučení od rodiny, ztráta zázemí a rozpad vašeho dosud známého světa zanechá v křehké dětské duši rány, s nimiž se člověk vyrovnává celý život. Psychoterapie pomáhá dětem z ústavní výchovy a náhradní rodinné péče vyrovnat se s těmito zážitky.

10. CHCI POMOCI MLADÝM LIDEM STÁT NA VLASTNÍCH NOHÁCH

... protože každý si zaslouží pomoc, aby mohl uplatnit svůj potenciál. Mladí lidé v ústavní péči netrpí materiální nouzí, chybí jim však láska a podpora rodiny a možnost získat praktické zkušenosti. My jim pomáháme k úspěšnějšímu startu do samostatného života.

Jak můžete pomoci?

Stačí se zaregistrovat, pořídit si čip - 100 korun pro děti, 200 pro dospělé - a přijít se projít nebo zaběhat na vyznačený okruh, který měří 1 500 m. Čas a styl nerozhoduje. Díky automobilce Škoda Auto, která je každoročním partnerem zmíněné akce, bylo možné pomáhat i v Mladé Boleslavi, kde se ve středu, 11. září uskutečnil v parku Štěpánka jednodenní Šťastný Teribearův den dobra na druhou.

"Jako poděkování za účast jsme pro vás ve spolupráci s partnery akce připravili zázemí, služby i program. Chceme vám tak poděkovat za každičký krok, který nám věnujete. Každý zdolaný kilometr totiž znamená 30 korun pro vybraný příběh! A protože jubileum se má řádně oslavit a TERIBEAR slaví dobrými skutky, nabízíme způsob, jak nakumulovat ještě více dobra! Sbírka Friends of TERIBEAR je určena všem, kteří chtějí pomoct. Přispět můžete na webu www.teribear.cz Stačí pohnout myší. Jeden za všechny, všichni za TERIBEARa!", dodává na závěr svého úvodu patronka své nadace a maminka tří dětí, Tereza Maxová.

Pro zajímavost: s Teribearem si v loňském roce zasportovalo přes 16 000 lidí, kteří celkem zdolali 320 812,5 kilometrů, a připsali tak 9 624 375 korun, jež pomohly dětem a rodinám v nouzi.

Děkujeme za vaši pomoc i podporu

Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 26. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 14. 9. 2019

Super.

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 14. 9. 2019

KamilaK
KamilaK 13. 9. 2019

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 13. 9. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 333
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.